В Україні вперше покарали пішохода і змусили відшкодувати розбите авто на 100 тисяч гривень
Верховний суд України зобов’язав чоловіка, який порушив правила дорожнього руху і спричинив ДТП, відшкодувати водію розбите авто на 100 тисяч гривень.
Про це інформує УНІАН.
За українським законом, якщо ти водій, то володієш “засобом підвищеної небезпеки” і отже винен без вини. Тобто яке б не трапилося ДТП, і хто б там насправді не був винен, насамперед претензія до водія.
Це прописано у Цивільному кодексі та часто виходить, що невинуватий водій платить винуватому пішоходу.
Водіям довести свою невинуватість практично неможливо, пояснює юрист, а звідси й проблема з безпекою на дорозі.
“Виникає замкнене коло: чим більше ДТП із пішоходами, тим більше закручують гайки водіям, а чим більше таке стається, тим більше безкарними відчувають себе пішоходи”, – каже юрист Вадим Володарський.
Тож Верховний касаційний суд України вперше ухвалює рішення, аби пішохід відшкодував витрати на розбите авто – 100 тисяч гривень.
“Дійсно порушив правила дорожнього руху, і це було встановлено під час розслідування у справі до притягнення по адмінвідповідальності”, – кажуть у суді.
Саме після розслідування, і рішення суду першої інстанції, що дії пішохода спричинили ДТП, стало можливим аби касаційний суд призначив відшкодування.
Це означає, що для притягнення пішохода, у водія мають бути беззаперечні докази – відео з автореєстратора чи камер вуличного спостереження і звичайно, свідки.