Розповіли, як гектари у Володимир-Волинському районі здають в оренду на роки за безцінь напередодні відкриття ринку землі
Державні землі роздають за безцінь на роки в оренду. І все це перед відкриттям ринку землі. Земельні ж аукціони проводять ледь не у гаражах в обласному центрі. Журналісти Аверсу намагалися розшукати ці таємні місця і ось з третьої спроби їм це вдалося. Дійство відбувалося за закритими дверима у невідомому приміщені. На аукціоні учасники торгувалися за землі Володимир-Волинського району.
На сайті Держгеокадастру було вказано, що торги мають відбутися за адресою: місто Луцьк, вулиця Ківерцівська, 1А.
На цьому місці розташовані склади і гаражі, збір металобрухту та сервіс ремонту автівок. Люди розповіли, що аукціон тут проводять, а тому орієнтуватися треба по скупченню дорогих авто.
Журналісти знайшли потрібне таємниче приміщення, але двері були зачинені. У вікно побачили, що дійсно тут проводять торги.
“Ми намагалися 10 хвилин потрапити до приміщення. У результаті до нас вийшли і повідомили, що зараз оголошується промова і тоді журналістів зареєструють і впустять.
Чому зачинені? – запитав журналіст.
Щоб ніхто не прийшов і не переривав, ви розумієте? – отримав таку відповідь”.
На аукціон було виставлено 4 земельні ділянки загальною площею більше, ніж 180 га у Володимир-Волинському районі.
До слова, це площа 60-ти футбольних стадіонів «Авангард», або 1/3 площі Луцька. У залі були присутні 5 учасників торгів.
Перший лот: 62 гектари Галинівської сільради поза межами села. Аграрії більше, аніж пів години торгувалися за такий ласий шматок землі. У результаті її отримав чоловік під номером чотири за 285 тисяч гривень в рік.
Тепер щорічно чоловік має сплатити за оренду ділянки ці кошти. Здається багато, однак, якщо порахувати то за один гектар аграрій в місяць віддасть 383 гривні.
До того ж, на аукціоні роздають державну землю в оренду на сім років.
Наступні лоти у тому ж селі отримав той же чоловік. 45 га за 28 тисяч гривень в рік, це 51 гривня за га в місяць. Та 41 га за 164 тисяч гривень в рік, це 329 гривень за гектар в місяць.
Отака от ціна української землі.
Далі учасників поменшало і останню ділянку площею 32 гектари отримав один з братів Юнаків поза межами Красноставської сільради за 24 тисячі гривень в рік.
За один гектар у місяць він заплатить 62 гривні.
Ось такі торги відбуваються ледь не щодня і зазвичай вони тривають не довше 20-ти хвилин. Однак для телебачення розтягнули на 2,5 години.
Геокадастр Волині навіть похвалився, що вони з початку року продали право оренди на 178 земельних ділянок загальною площею 3667 га, розповідають у сюжеті. Це принесло у місцеві бюджети 5,5 мільйона гривень.
Однак у результаті, можемо бачити, державна земля роздається направо і наліво за копійки в оренду, а далі буде за звичайним сценарієм: орендар розпаює земельну ділянку.
До того ж, торги відбуваються невідомо де ще й за зачиненими дверима. Аукціон організовує приватна фірма.
У світі ж зовсім інша практика. Торги там без підставних осіб і ціна на землю зовсім інша.Так, у Польщі орендувати 1 га землі можна мінімум за 1300 гривень, максимум – понад 3 тисячі. У Канаді ж ціна оренди 1 га землі за один рік становить 67 тисяч гривень.
Ну а де прокуратура ,податкова? Ті хто організовує такі злочини повинні сидіти з конфіскацією ,але це і є бандитська Украінська реальність і діється таке ,при всіх владах ,які існували в Україні .
Про що ви пишете?!
Інформація про торги викладена у відкритому доступі на сайті держгеокадастру. Викладається за 30 днів до початку торгів, кожен охочий може взяти участь ( фізичні особи за наявності диплому агронома). Про місце проведення інформація є, також є номер тел. за яким в разі потреби допоможуть знайти потрібну адресу.
Чому Аверс нічого не згадує про те, що стартова ціна на оренду ділянки в процесі торгій виросла у 10 разів, вони ж все це знімали.
Ціну формує не СомГіз , а самі учасники, повторюсь, УЧАСТЬ МОЖЕ БРАТИ КОЖЕН ОХОЧИЙ.
Статтю складала «далека» людина від земельного законодавства.
Ага ,все чесно ,все закорнно ,вже 28 років бачимоо як чесно і законно грабують народ ,розкрадають все ,що можна і не можна ,щось на той аукціон не прийшов ні один селянин ,який кінці з кінцями звести не може ,чи може ,по вашому ,він лох ,що не зміг піднятися .
Перекосило їх не по дитячому. За копійки золото України роздають на право і на ліво за безцінь.
Я лох