<
Інші розділи
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

Масовий мор риби у заплавах Західного Бугу: пояснили причину

Цей запис опубліковано більш як рік тому
15:21 | 16.09.2019 / Іваничі / /
Перегляди
73
/ 1 коментар

15 вересня працівники рибоохоронного патруля Волині виїхали на місце масового мору риби у заплавах Західного Бугу. Біля Литовежа в Іваничівському районі мертвої риби не знайшли, однак виявили її уже в Сокальському районі. Ймовірно, риба гине через різкий спад води, внаслідок спекотної погоди та відсутності опадів.

Про це повідомили у пресслужбі рибоохоронного патруля.

Нагадаємо, про проблему стало відомо 14 вересня.

15 вересня працівники рибоохоронного патруля обстежили територію вказану у публікаціях. Під час обстеження фактів загибелі риби на вказаній території не зафіксували.

За інформацією рибалок-любителів встановили, що гибель риби виявили на придаткових водах річки Західний Буг, розташованих поблизу с. Шихтарі Сокальського району Львівської області. Про даний факт у телефонному режимі повідомили працівників Львівського рибоохоронного патруля.

Можливою причиною такого явища є пониження рівня води внаслідок високого рівня температури повітря у літній період, низький рівень розчиненого кисню у воді, відсутність проточності з річкою Західний Буг. Це природний фактор, що є характерним для більшості придаткових вод річок в Україні.

У зимово-весняний період під час повеней і паводків спостерігаються розливи, що заповнюють водою придаткові води, та як наслідок з’єднуються з основним руслом річки. У весняний період до таких водойм заходить маточне поголів’я аборигенних видів риб (лин, лящ, щука, плоскирка, сазан), яке нерестує та повертається в основне русло річки.

У придаткових водоймах у літній період з відкладеної ікри розвивається молодь риби, однак повернутись в основне русло не має можливості. Тому що у межений період на таких водоймах рівень води різко падає, а в окремих випадках у спеку пересихає, що і спричиняє масову гибель молоді риб.

Управління Державного агентства рибного господарства у Волинській області постійно проводить спостереження за станом водних біоресурсів у зоні контролю Управління.




один коментар
  1. Якби якесь п*дло не гралося з дамбою то було б все ок. І на бездонці якась голота понищила рибу електровудкою – все узбережжя всипане мальком білої риби… Біда не в природних явищах, біда в людях!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

25 Листопада, Понеділок