53 тисячі абітурієнтів не склали ЗНО з української мови та літератури
Поки частина українських абітурієнтів сьогодні ще складають хімію – останній з тестів, – експерти Українського центру оцінювання якості освіти вже визначили прохідний поріг з української мови та літератури.
Поріг тестових балів з української мови та літератури залишився такий, як і торік, – 23. І це стало причиною, що 15,8% абітурієнтів, які писали обов’язкові тести, їх не склали. Тобто для 53 тис. 613 випускників з майже 340 тисяч, які складали тести, вступна кампанія цього року закінчується, адже без цього результату в жоден виш не візьмуть, йдеться в сюжеті ТСН, – пишуть Волинські новини.
Щоправда, для цьогорічних абітурієнтів з Одеської, Закарпатської та Чернівецької областей, які навчалися у школах неслов’янської групи, а з румунською, угорською і молдавською мовами, встановили адаптивний поріг на рівні від 14-23 балів, ці бали їм перерахують у 100 рейтингових балів. Таким чином, у них збільшаться шанси вступити до українських навчальних закладів.
Загалом 200 балів з 200 можливих отримали з української мови лише 17 абітурієнтів.
Поріг для математики також залишився на минулорічному рівні – 11. Тож тести з цього предмета з 155 319 абітурієнтів не склали 18,17% – тобто 28 тис. 215 випускників. Щоправда, відмінників з математики значно більше, ніж з української, аж 98.
А ось з фізики 200 балів не отримав ніхто. Можливо, це пов’язано з тим, що цього року експерти підняли поріг до 13 балів. Загалом тести з фізики писали 21 тис. 407, а ось не склали їх 3 тис. 204 абітурієнти, що становить 14,97%.
Експертна комісія почала переводити тестові бали в рейтингові, тож обіцяють, що до завтрашнього ранку всі абітурієнти матимуть результати на своїх сторінках.
Раніше Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив графік додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання.
Мдааа з кожним роком все гірші показники…. Фізику не знає ніхто, і це не виправдання що підняли поріг. Нехай в університет поступлять і їм буде важко тоді вчитись. А на рахунок мови це взагалі ганьба… слава Богу таких не будуть нікуди брати, тому що мінімальний рівень набрати можна було, тим паче що це рідна мова ане англійська чи німецька.
Потрiбно вводить новой правопис!!!
В дупло Новий правопис! Хто не спромігся навчити дітей нормального і потрібного, той точно не навчить нового.
Треба перш за все змінити тих, хто складає навчальні програми і завдання для зно.
Викладачів це теж стосується (в першу чергу) Діти змушені ходити по репетиторах бо їх вчителі тільки те й вміють що оцінки ставити і зп за відроблені години отримувати
А в Кавказському регіоні здали б на 99%, якби там такі тести проводилися