Польський суд покарав винних у нападі на українську процесію
До обмеження волі строком від 6 до 14 місяців засудив у середу, 17-го квітня, Районний суд у Перемишлі 19 обвинувачених за перешкоджання процесії греко-католиків і православних, що у червні 2016-го року, після заупокійного богослужіння за українських військових героїв, пройшла вулицями Перемишля.
За словами Окружної прокуратури в Перемишлі, щодо однієї з обвинувачених осіб, яка визнала свою вину, встановлено покарання у вигляді чотирьох місяців обмеження волі, – пише Польське радіо.
Засуджених залучать до безоплатної, суспільно корисної праці по 30-40 годин на місяць.
Крім того, п’ятеро чоловіків, котрі відповідали у суді також за нанесення ударів та штовхання одного з учасників процесії, мають сплатити потерпілому штрафні збитки по 500 злотих кожен.
Це дещо м’якше покарання, ніж просив прокурор. Він вимагав для підсудних від 6 місяців до 2 років обмеження волі.
Суддя, відповідаючи на лінію захисту обвинувачених, котрі говорили, зокрема, про події у польсько-українській історії, заявила, що суд не займається оцінкою історії, а релігійна подія, особливо жалобна, не є ані відповідним місцем, ані відповідним часом для проявляння своїх поглядів.
Згідно з обвинувальним актом Окружної прокуратури у Перемишлі, засуджені вульгарними словами ображали учасників урочистої ходи з приводу їхньої національності та силою зупиняли тих, хто йшов попереду процесії, перешкоджаючи ході.
Крім того, п’ятьох чоловіків обвинуватили у нанесенні ударів та штовханні одного з учасників роковин, перешкоджаючи чоловіку в участі у процесії. Троє підсудних також відповідало за нанесення ударів та шарпання іншого чоловіка з приводу його української національності.
Потерпілі мають намір подати апеляцію на вирок. Можливо, це рішення також оскаржить прокуратура.
Події, довкола яких тривав судовий процес, сталися 26 червня 2016 року, коли група з кількадесяти осіб намагалася перешкодити і затримати релігійну процесію греко-католиків і православних, котрі після панахиди за воїнів українських визвольних змагань йшли із собору у Перемишлі на місцевий військовий цвинтар, де спочивають солдати Української Народної Республіки.
Там молилися за січових стрільців Української Галицької Армії, котрі у 1918-1920 роках під проводом Симона Петлюри та Юзефа Пісудського боролися з більшовицькою Росією. Багато з них померло у таборі для інтернованих.