На давній будівлі в Ковелі виявили 90-літні написи
На стіні однієї зі старих будівель Ковеля знайшли давні «автографи» – прізвища та ініціали, видряпані на цеглі близько 90 років тому.
Про це написав Сергій Товкач у Фейсбуці.
Будівля розташована на вулиці Залізничній, 17.
На початку минулого століття там було залізничне училище, нині – «Ковельська лінійна санітарно-епідеміологічна станція на Львівській залізниці» МОЗ України.
Очевидно, що тогочасний уряд Російської імперії потребував кваліфікованих залізничних кадрів, саме тому в крупному транспортному вузлі – Ковелі відкрили залізничне училище. І невідомий фотограф зафіксував на фронтоні напис: «Училище. 1901».
Наступні десятиліття неабияк змінили політичну карту світу. У вирі Першої світової війни зникли як Російська імперія, так і Австро-Угорська з Німецькою імперії, війська яких топтали ковельську землю. Згодом, по наслідках радянсько-польської війни наше місто на два десятиліття опинилося під владою Другої Речі Посполитої…
Сергій Товкач прийшов сфотографувати будівлю,
яка, вочевидь, залишилася однією з небагатьох вцілілих після буремного воєнними лихоліттями XX віку.
Поки вибирав кращий ракурс, до нього підійшов незнайомець, що розчищав сніг біля будівлі, і порадив сфотографувати надписи на стінах.
«Придивився – на жовтуватій цеглі стіни ганку проступили численні написи-автографи! «Slominski.III/IV 1931», «Wowczynnikow», «Rychlinski, 22», «Pikulski», «Lassota», «Wanda Wojcikowna. Rok 1933», – поділився автор.