У Любомлі відбулася ділова зустріч голів ОТГ Прибужжя
“Пошук рішення через діалог” — таку назву мала ділова зустріч голів об’єднаних територіальних громад 19-го округу.
Нагадаємо, подібні заходи Асоціація місцевого самоврядування Прибужжя організовує регулярно, і вони є доволі корисними, адже дозволяють перейняти позитивний досвід колег.
Саме тому такі зібрання щоразу відбуваються в іншій громаді. У п’ятницю, 26-го жовтня, гостей приймав Любомль.
Зібрання розпочалося зі вступного слова народного депутата Ігоря Гузя, який коротко охарактеризував суспільно-політичну та соціально-економічну ситуацію на місцях і в країні загалом. Також йшлося про завершення процесу децентралізації, фінанси, які надійшли в округ за період роботи парламентарія у Верховній Раді тощо.
Збереження мережі “Укрпошти” в селах, розширення спектру фінансових послуг та забезпечення гідних умов праці для листонош — також була тема виступу заступника директора Волинської дирекції ПАТ “Укрпошта” Андрія Плахтія. Він, насамперед, зазначив, що наразі рішень про закриття того чи іншого відділення на Волині не прийнято, питання на стадії обговорення.
“Укрпошта не отримує жодної копійки від держави. Ми по суті на госпрозрахунку, нас ніхто не дотує. Відтак ми не можемо бути соціальним підприємством, яке утримуватиме працівників і нічого не заробляє. Рано чи пізно станеться ситуація, коли нічим буде платити заробітну плату. Нині по Волині близько 20 відділень поштового зв’язку заробляють на всі 480. Ці кошти витрачають на зарплату та утримання відділень”, — зазначив Андрій Плахтій.
За його словами, усі сільські відділення — збиткові. Разом з тим, навіть якщо дійде до закриття, це не означає, що села залишаться без поштового зв’язку — споживачі отримуватимуть ті ж послуги, що й раніше. Водночас пошта не зможе працювати без підтримки і сприяння місцевої влади.
Коментуючи проблему, нардеп Ігор Гузь зазначив, що нині позиція держави така: “Укрпошта”, які і “Ощадбанк”, і “Укрзалізниця” мають заробляти на себе і бути конкурентноздатними. Також він навів приклад “Нової пошти” яка має у 5 разів менше відділень, ніж державний оператор поштового зв’язку, але у частині доставки товару виграє конкуренцію. Тому “Укрпошті”, яка має свою мережу на місцях, потрібно розвивати цей напрям, тим більше, що потенціал тут не втрачено остаточно.
“Разом з тим, якщо буде оптимізуватися мережа, важливо, щоб пересувні відділення, з огляду на стан доріг, інші моменти могли працювати безперебійно і якісно надавати послуги”, — резюмував народний депутат.
Щодо висловлених зауважень і пропозицій, то учасники зібрання радили поштовикам проводити кращу роз’яснювальну роботу з працівниками: існування поштового відділення зв’язку залежить безпосередньо від самих працівників, від того, який обсяг послуг вони надаватимуть. Також йшлося про своєчасність надходжень платежів, доставки періодики, кореспонденції тощо.
З презентацією Любомльської об’єднаної територіальної громади, її досягненнями і перспективами розвитку учасників зустрічі ознайомив голова самоврядного органу Роман Ющук.
Про зміцнення добросусідських взаємин між Україною та Польщею поінформував Віце-кносул Генконсульства сусідньої країни в Луцьку Марек Запур.
Він, зокрема, зупинився на питаннях транскордонного співробітництва, нарощення туристичного потенціалу шляхом розробки спільних туристичних маршрутів залучення інвестицій у прикордонні регіони, роботи і розвитку митних пунктів пропуску.
Гість також зауважив, що консульство готове сприяти українсько-польському співробітництву, тому доцільно було б на подібні зустрічі запрошувати й делегації сусідніх польських гмін. Не зайвим було б і налагодження тіснішої економічної співпраці між українським і польським бізнесом.
У свою чергу Ігор Гузь запевнив, що найближчим часом на адресу консульства надійдуть інформаційні листи про волинські ОТГ, які шукають партнерів по той бік Західного Бугу.
“Ми приречені на співпрацю з поляками, оскільки є сусідами з ними, — каже парламентарій. — Водночас тісний зв’язок з консульством — це можливість розширити горизонти цієї співпраці”.
Завершальним пунктом програми ділової зустрічі стали екскурсії у краєзнавчий музей, а також на відкриті у цьому році об’єкти: рекреаційну зону, спорткомплекс, міськрайонний ЦНАП.