<

Інші розділи

Триває осінній призов: у Нововолинську хлопці не хочуть йти в армію

Цей запис опубліковано більш як рік тому
19:13 | 17.10.2018 / Нововолинськ /
Перегляди
16
/ коментарів 16

Нововолинці не з’являються за викликами у місцевий військкомат та ухиляються від отримання повістки. За весняний призов на службу до Збройних Сил України замість планових 35 призовників відправили 14. Триває осінній призов, згідно якого 47 юнаків Нововолинська підлягають проходженню військової служби.

Головний військовий комісар Нововолинська Олександр Плужнік 17-го жовтня прозвітував на засіданні виконавчого комітету Нововолинської міської ради про весняний призов та поінформував про те, як триває осінній.

Призову до війська підлягають чоловіки від 20 до 27 років, котрі за станом здоров’я, освіти, морально-діловими якостями, фізичним розвитком придатні до проходження військової служби і не мають підстав для надання відстрочки чи звільнення від військової служби.

На призовну комісію також викликаються юнаки від 18 до 20 років, оскільки призивний вік згідно із Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу» становить з 18 до 27 років. Їх викликають для уточнення облікових даних та надання відстрочки відповідно до вимог статті 17 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» або для звільнення згідно зі ст. 18 того ж Закону.

На строкову службу під час весняного призову в Нововолинську мали забрати 35 чоловік, однак призвали лише 14.

Разом з тим, 894 військовозобов’язаних отримали повістки з вимогою з’явитися до військкомату для уточнення облікових даних, та з них прийшло 263 чоловіки.

“631 людина не з’явилася на призовну комісію. Під час призовної кампанії ми проводимо розшук осіб, робимо рейди по підприємствам, закладах харчування. Більшість призовників бояться строкової служби. Думають, що заберуть на війну. Та на строкову військову службу та службу офіцерського складу в зону АТО не залучають”, – зазначив військовий комісар.

Під час осіннього призову по плану на строкову службу має піти 47 нововолинців. На даний момент визнані придатними 12 чоловік. Перші 8 хлопців 10-го жовтня уже провели в армію.

В загальному було вручено 828 повісток з вимогою з’явитися на призовну комісію. З них 719 – для осіб, яким більше 20-ти років та які згідно з законодавством підлягають строковій службі.

Плужнік наголосив на тому, що змушені самостійно розшукувати призовників, які не з’являються за викликом.

“Поліція не розшукує. По домашнім адресам вручити повістки неможливо: стоять домофони, родичі не кажуть де знаходиться людина. Ну або зазвичай говорять, що на заробітках. Частково так і є, частково ні. Та навіть якщо повістку вручили, за нез’явлення до військкомату штраф – 119 гривень. Цю суму готові хоч в тиждень платити”, – зазначає головний війковий комісар.

Головуючий на засіданні виконкому заступник міського голови Андрій Сторонський поцікавився, скільки осіб притягнуто до відповідальності та зауважив, що потрібно покращувати ситуацію із призовом у Нововолинську.

Військовий комісар зазначив, що за бойовою повісткою прибули всі. Тих, хто не з’явився за іншими видами повісток, на даний момент їх 33 чоловіки, буде притягнуто до адміністративної відповідальності.

“Якщо ми не будемо захищати державу, то і вона нас не буде. В армії вчать цьому. Потрібно виконувати обов’язок. Ну давайте почнемо з дітей членів виконкому. Серед проблем ще – відсутність фінансування для проведення розшуку призовників. Керівники ОСББ також не ведуть реєстру військовозобов’язаних. Хоч вони по закону не зобов’язані. Та за відмітками приходять про перепрописці, могли б і мати відповідні списки”, – говорить Плужнік.

47 чоловік не можемо призвати – це сміх, резюмував Сторонський, – Я не задоволений станом речей. Коли був один військовий комісар і два працівники, військкомат працював краще, а зараз 23 чоловіки не справляються. Весняний призов у Нововолинську провалили. Винен не лише військкомат. Потрібно поширювати інформацію про призовників та активніше шукати їх, вручати повістки. Давайте робити висновки та виконувати план по осінньому призову”. 




коментарів: 16
  1. Випробувати на собі усі принади дідовщини – ненабагато кращий за війну досвід. Нема дурних, усі на заробітки повтікали

  2. ЗАРАЗ НЕ ХЛОПЦІ А ПОЗОРНІКІ,ФУ-ФУ-ФУ.ДІВЧАТА З ДНЕМ АРМІЇ ЇХ МОЖНА НЕ ВІТАТИ,ЗАХИСНИКІ НЕДОРОБЛЕНІ,

  3. нема дурних, та й в таку гівноармію з таким безтолковим керівництвом та позорною владою??
    мажориків столичних по клубах виловлюйте))

  4. В армію нехай ходять ті, кому це цікаво. Нічого розумним і талановитим хлопцям, що користь мають і потенціал іти махати кулаками і називати дєдовщину способом прояву мужності. Наша держава нічого не робить для тих, хто її захищає. А воювати в АТО тим більше мусять професіонали, а не ті, кого змусили.

  5. Вже ж так кричав Порошенко і компанія- у нас тільки контрактна армія і на тобі, маєш- про контрактну так кричали на весь світ, а про повернення призову тихенько змовчали

  6. Шара скінчилася. Нефіг на дурняк забирати людей. Якщо хочете хлопців до армії, платіть їм гідну зарплату, підписуйте контракт тощо. Пеця ж перед виборами обіцяв контрактну армію? І де вона? Вітаю Вас, Пеця, збрехавши.

  7. Строкова служба і мобілізація нерезервістів це легалізоване рабство. Україна, змушує людей служити їй під страхом кримінального покарання через Ст.335ККУ. Україна, краде в людей рік-півтора життя на піку можливостей, коли ти молодий,ініціативний,здоровий.Україна, розповідає про абстрактий громадянський обов’язок, якого ніхто з нас на себе не брав. Не ходіть в армію і збережіть час, фізичне і ментальне здоров’я, ба навіть життя.
    Пам’ятайте, повістка повинна бути попередньо виписана і вручена там, де можливо встановити особу призовника, завжди проводьте відеофіксацію дій суб’єктів виконання владних повноважень – комісара і поліцейського, комісар не має над вами влади поки ви цивільний, а поліцейський не має права передавати третім особам ваші особисті дані. Живіть довго і щасливо всупереч Україні і нехай допоможе вам Бог і ст.210КУпАП, статті 69 і 75 ККУ, ст.63КУ
    P.S. Якщо справи кепські рішення призовної комісії завжди можна оспорити в суді.Якщо не маєте довіри до Українського правосуддя, то 3 місяці можна перечекати в Польщі, заодно і підзаробити.

  8. Краще під спідницю сховатись ніж в армію піти.Позор вам чоловіки, хоча і чоловіками вас тяжко назвати

      • Я “глупостей” непишу, в мене є захисник, але він під спідницею в мене неховається. Він вже пятий рік на сході, як мені так і нашим дітям хочеться щоб він був дома. Але стаття про призовників, яких призивають і які служать на території частин і в АТО (тепер ООС) їх невідправляють. Відправляють тільки контратників. Але в нас всі такі боягузи, що навіть відслужити строкову службу бояться. Які з них після цього чоловіки?

  9. Нехай наші можновладці відправлять своїх “діток” на так зване АТО, хай покажуть приклад як воювати, ато молодими хлопцями дири затикають.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

26 Листопада, Вівторок