НАБУ розслідує зловживання НКРЕ на користь компанії Ахметова
Солом’янський районний суд Києва надав детективам НАБУ тимчасовий доступ до документів “Ощадбанку”, з можливістю їх вилучення, в яких міститься банківська таємниця про борги ДП “Енергоринок”.
Про це йдеться в ухвалі суду від 14 вересня, пише Економічна Правда з посиланням на Liga.Net.
Згідно з матеріалами суду, НАБУ проводить досудове розслідування про зловживання представників НКРЕ, які діяли в інтересах енергетичного холдингу ДТЕК Ріната Ахметова, що призвело до тяжких наслідків для інших виробників електроенергії.
НАБУ підозрює, що протягом 2016-2017 років, на виконання постанов регулятора підприємствам ДТЕК “Західенерго”, ДТЕК “Дніпроенерго”, ВАТ “Київенерго” і ТОВ “ДТЕК Східенерго” необгрунтовано надавалися переваги перед іншими виробниками електроенергії.
Зокрема підприємствам перераховувалися кредитні кошти ДП “Енергоринок” для здійснення авансових платежів за товарну продукцію в загальному розмірі понад 10 млрд гривень, зазначається в матеріалах суду.
“Дії посадових осіб НКРЕ кваліфіковані за ч. 2 ст. 364 КК України як зловживання службовим становищем, тобто умисне, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для іншої фізичної або юридичної особи використання посадовою особою службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки”, – йдеться в документі.
В ході досудового розслідування встановлено, що на підставі постанов НКРЕ протягом 2016-2017 років між ДП Енергоринок і Ощадбанком було укладено ряд кредитних договорів відповідно до яких підприємствам енергетичного холдингу ДТЕК перераховувалися кредитні кошти.
В результаті НАБУ вилучило копії договорів між Ощадбанком і ДП Енергоринок для проведення судово-економічної експертизи та встановлення їх обгрунтованості та економічної доцільності.
“З метою встановлення всіх обставин можливого скоєння злочину, пов’язаного з наданням кредитних коштів структурам ДПЕК відповідно до регуляторного акту НКРЕ, а також забезпечення проведення судово-економічної експертизи необхідно отримання тимчасового доступу до інформації, власником якої є “Ощадбанк”, – наголошується у визначенні суду.
Воно не може бути оскаржене і діє протягом місяця. У разі відмови його виконувати слідчий-суддя вправі винести постанову про проведення обшуку.