<

Інші розділи
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

Чого чекати нововолинським шахтарям – чи почули парламентарі гірників України?

Цей запис опубліковано більш як рік тому
14:40 | 4.03.2015 / Нововолинськ /
Перегляди
2
/ Коментарі відсутні

2 березня коли відбувалось засідання Верховної Ради і вносились зміни до держбюджету України на вулицях столиці гірники із 35 шахт вкотре заявили про свої вимоги.

За зміни проголосовано, результат – нова хвиля обурення і протестів.

Що ж стосується нововолинців, для них вирішилось одне із гострих питань – фінансування добудови шахти №10, на неї виділять 200 млн. гривень, як це згадувалось раніше. Але, як зазначає голова незалежної профспілки шати №1 Анатолій Мухамеджанов, щоб ці гроші дійшли в повному об’ємі і як найшвидше на шахту потрібно подолати бюрократичну машину у нашій країні, а це питання не одного дня. 

Сьогодні на прес-конференції голова теркому вугільників Юрій Калістратов розповів, що результати внесених змін до держбюджету не принесли шахтарям задоволення їхніх вимог. Розгляд змін навмисне затягувався, навіть в день прибуття шахтарів засідання переносилось декілька разів.

2015-03-04_00001

До шахтарів вийшов лише голова міжфракційної групи “Врятуймо вугільну галузь” Олег Мусій з його слів стало зрозуміло, що шахтарські питання лишаються не вирішеними до кінця.

В статтю бюджету були внесені рядки, що стосувалися вугільної галузі: 200 млн. гривень на погашення заборгованості по зарплаті за грудень, на капітальне будівництво вугле- і торфодобувних підприємств – 1,5 млрд. гривень, на реструктуризацію вугільної галузі – 1,553 млрд. гривень.

Шахтарські питання про погашення заборгованості для ДП “Волиньвугілля” (грудень, січень, лютий) в розмірі 65,8 млн. гривень та про держпідтримку – 1, 340 млрд. гривень (для ПД “Волиньвугілля” 107 млн. гривень)  не були розглянуті, – повідомив Юрій Калістратов. А без держпідтримки шахти Нововолинська працювати не зможуть. Шахтарі в той же день повернулись у місто, перспективи вирішення питань не має, результати мізерні.

Також відбулась зустріч шахтарських профспілок із головою Верховної Ради Володимиром Гройсманом. Він повідомив, що було дано доручення голова Комітету Верховної Ради України з паливо-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Миколі Мартиненку напрацювати та подати на розгляд комісію план взаємодії паливо-енергетичного комплексу (вироблення алгоритму дії для погашення заборгованості шахтарям).

Були дані такі пропозиції:

-включення до держбюджету питання держпідтримки вугільної галузі (мінімум 1,340 млрд. гривень для 35 шахт). Для цього із статті про реструктуризацію на яку прописано 1,553 млрд. гривень зняти 50% та із 1,5 млрд. гривень для капітального будівництва по Україні на вугільну і торфодобувну галузь взяти також близько 50% , щоб у сумі вийшла бажана цифра – 1,340 млрд. грн.

-вирішити питання добудови шахти №10 та виплати заборгованості. 200 млн. гривень на шахту № 10 не вирішить питання запущення її в цьому році.

Ці пропозиції будуть розглянуті до п’ятниці.

Гройсман озвучив питання погашення заборгованості по заробітній платі, яке буде вирішене, за його словами, протягом наступних двох тижнів – виплати підуть за грудень і січень

Що стосується шахти №1 то як і планувалось вона буде переведена в третю категорію. Як розповідає голова незалежної профспілки шати №1 Анатолій Мухомеджанов, він буде опротестовувати таке рішення, якщо ні, то він буде відстоювати робочі місця шахтарів, щоб ніхто з них не лишився на вулиці а були переведені на шахту №10. Попередньо Юрій Зюков обіцяв, що скорочення не буде, працівників будуть переводити, на інші шахти, а на сьогодні уже є його ж наказ про оптимізацію та скорочення трудового колективу на 20%.

Пан Анатолій розповідає, що шахтарі обурені бездіяльність народних обранців, які представляють їхні інтереси. До цього часу шахтарські мітинги не мали політичного забарвлення лише економічні вимоги, але все йде до того, що найближчим часом пролунають і політичні вимоги – адже результатів діяльності тих людей яких ми обирали немає.

Із сьогоднішнього дня по всіх шахтах Нововолинська відбуватимуться позмінні із трудовими колективами для узгодження наступних дій у боротьбі за власні права. Анатолій Мухомеджанов планує організувати розширене засідання профспілкових комітетів, директорів шахт, представників ДП “Волиньвугілля”, представників влади щоб обговорити можливі шляхи вирішення шахтарських проблем.

Нововолинські шахтарі готові продовжувати мітинги, до поки їхні вимоги не будуть втіленні в життя.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 Грудня, Четвер