<
Інші розділи
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

В Іваничівській ОТГ планують збудувати завод з виробництва біопротеїну

Цей запис опубліковано більш як рік тому
14:52 | 18.04.2018 / Іваничі / /
Перегляди
5
/ коментарі 2

16-го квітня під час сесії Іваничівської селищної ради депутати проголосували за виділення понад 8 гектарів землі під будівництво майбутнього заводу, де виготовлятимуть біопротеїн – добавку до комбікормів.

Ця ділянка буде виставлена на аукціон.

Власник і директор ТзОВ “Біопротеїн” Микола Маківка, який прибув на сесію разом із технологом виробництва Олегом Паламарчуком, поінформував депутатів, що підприємство зареєстроване у Луцьку в 2015 році з метою будівництва заводу із переробки відходів від забою птиці та одержання протеїну. А земельну ділянку, де можна було б побудувати такий завод, було віднайдено на території колишньої Мишівської сільської ради, тепер уже Іваничівської громади.

Як тільки ТзОВ “Біопротеїн” виграє її на аукціоні і будуть отримані усі погодження, інвестувати будівництво заводу має польсько-голландське підприємство.

Ділянка, де буде будуватися завод, знаходиться неподалік відстійників Іваничівського цукрового заводу. Це землі сільськогосподарського призначення. Щоб перевести їх у землі промислового призначення, ТзОВ “Біопротеїн” сплатить селищній раді 1,3 мільйона гривень як втрати від сільгоспвиробництва, а також візьме на себе фінансування інженерних та інфраструктурних об’єктів, зазначив Микола Маківка.

Він також на вимогу депутата Миколи Макарука пообіцяв, що як тільки виграють земельну ділянку на аукціоні, перереєструють своє підприємство на території громади, бо розуміють, що важливо, щоб податки ішли у місцевий бюджет.

В перспективі планується створити близько 80 робочих місць, де зможуть працювати місцеві жителі.

Депутатів Івана Мазурка та Ольгу Пасічник цікавило, наскільки безпечною буде робота заводу для людей і навколишнього середовища і чи не буде такого смороду, як від “Екопротеїну” у Нововолинську.

Олег Паламарчук запевнив, що весь технологічний процес безпечний як для людей, так і для довкілля, у іншому разі немає жодного резону будувати підприємство, вкладати немалі кошти, щоб потім його закривати.

Він також повідомив, що охочі можуть ознайомитися з таким виробництвом протеїну у містах Ладижин в Україні та Береза Республіки Білорусь.

Він також поінформував, що добова потужність заводу – 250 тонн, але на перших порах будуть перероблятися відходи від Нововолинської та Володимир-Волинської птахофабрик. Транспортувати їх будуть спеціально обладнаними автомобілями у закритих контейнерах з нержавіючої сталі, кров – у бочках.

Депутати дали згоду на виділення земельної ділянки під будівництво такого заводу, але мають одну вимогу до ТзОВ “Біопротеїн”- гарантію відсутності шкоди людям і навколишньому середовищу.




коментарів: 2
  1. Дорогі депутати,хто вам промив мізги що буде все добре для довкілля і не буде ніяких неприемних запахів. Ви хоть раз їхали біля нововолинського КРОНОСПАНУ,від якого запах виробництва відчуваеться навіть в ІВАНИЧАХ ,а що вже казати про ПАН КУРЧАК біля якого сморід що не можна дихати.Цеж нові підпріемства які були здані в єксплуатацію в наш час. А вам “лапшу вішають на вуха” що виробництво буде без смороду.

  2. В Винницкой области, недалеко от города Ладыжин обнаружили поле с тоннами трупов кур, перья, крови и внутренностей.

    Отходы гниют и распространяют резкий неприятный запах. По словам местных жителей складирует отходы Ладижинский производственный комплекс компании «Мироновский хлебопродукт», которая выпускает куриное мясо под ТМ «Наша Ряба». Несанкционированное складирование находится на расстоянии 1,3 км от ближайших жилых домов, передает “Аргументум”.

    Нормативный уровень падежа: для птицефабрики – до 6% за весь период откорма, конечно же бывают и чрезвычайные ситуации.

    Для подобных отходов предусматриваются могильники или крематории, но несмотря на их наличие отходы складируются на открытом грунте, возможно из-за максимальной загруженности официально разрешенного могильника, объясняет специалист Национального экологического центра Тамара Харчилава.

    Сотрудники птицефабрики рассказали, на условиях анонимности, что в начале года из-за отключения электроэнергии в невентилируемых птичниках задохнулись 64 тыс. кур. Почти 160 тонн тушек вывезли в открытое поле.

    Читайте также: Ранение полицейского в школе на уроке: полиция начала расследование
    Как заявили в Держпродспоживслужбе, по факту нарушения на Ладыжинской птицефабрике было заведено уголовное дело. Следственные органы установили, что отходы действительно принадлежат «Нашей рябе», а земельный участок, на который их свозили, находится неподалеку птичника №1. Причем целевое назначение участка – ведение товарного сельскохозяйственного производства. «Пока судебная тяжба продолжается, грунтовые воды и землю в местах скопления отходов загрязняет азот, аммиак и другие опасные соединения. «Хранилища должны быть бетонными, а не располагаться на открытом грунте», – добавила специалист Национального экологического центра Тамара Харчилава.

    Местные жители больше всего боятся оттепели, когда сойдет снег и вся эта гниль с талой водой пойдет в колодцы местных жителей, а запах гниющей курицы не позволит даже выйти из домов. Если руководство птицефабрики не решит в ближайшее время эту проблему селяне обещают заблокировать все возможные подъезды к производству.

    Напомним, Ладыжинская птицефабрика состоит из 26 производственных площадок, что позволяет выращивать 33,8 млн. цыплят-бройлеров одновременно; инкубатор на 300-350 млн. яиц и завод по забою птицы. По объемам производства данный производственный комплекс дает – 400 тыс. тонн мяса птицы в год. Это крупнейшая птицефабрика в Украине.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 Грудня, Четвер
11 Грудня, Середа