<
Інші розділи

Як цієї зими розраховується плата за теплопостачання у Володимирі-Волинському?

Цей запис опубліковано більш як рік тому
10:53 | 15.02.2018 / Володимир /
Перегляди
3
/ коментарів 5

Плата за централізоване опалення для населення у Володимирі-Волинському здійснюється за правилами надання таких послуг та послуг з постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою уряду № 630 від 2005 року із змінами.

Якщо у будинку встановлені засоби обліку теплової енергії, споживач платить відповідно до їх показань пропорційно опалюваній площі квартири, а у випадку призначення субсидії – вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії. За відсутності у квартирі та на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку теплової енергії, плата за централізоване опалення справляється з розрахунку за квадратний метр опалюваної площі квартири та з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря і кількості днів надання цієї послуги в місяці, який є розрахунковим, – повідомляє Тетяна Миселюк, начальник відділу збуту ПТМ “Володимир-Волинськтеплокомуненерго”.

З 5 січня 2018 року був встановлений тариф на послугу з централізованого опалення для населення в розмірі 35,25 гривні за 1 кв. метр опалюваної площі.

Але це не означає, що щомісячна плата за опалення буде такою і однаковою на протязі опалювального періоду. Розмір щомісячної плати визначається підприємством за формулами, наведеними в п. 40 – 43 згаданих правил, з урахуванням довідки Волинського гідрометцентру щодо температури зовнішнього повітря в кожній з діб розрахункового періоду для визначення фактичної середньої в місяці, який є розрахунковим.

Згідно з такими проведеними розрахунками у нашому місті плата за квадратний метр опалюваної площі у жовтні (за 9 діб надання такої послуги) становила 6,7259 гривні, у листопаді (30 діб) – 28,0296 грн., у грудні (31 доба) – 31,0901 грн., у січні (31 доба) – 40,0327 гривні за квадратний метр опалюваної площі.

При цьому за показник середньої розрахункової температури у приміщені бралося 18 градусів. У розрахунках встановленого тарифу враховувалась середня нормативна температура зовнішнього повітря за опалювальний сезон згідно ДСТУ + 0,4ºС, а у січні – середня температура за опалювальний сезон для міста Володимира – Волинського +1,88 ºС.

Однак, фактична середня температура на вулиці дещо «відхилилась» від цих норм і, згідно з довідкою гідрометцентру, становила у жовтні 6 градусів тепла, у листопаді – 3,5 градуси тепла; грудні – 1,9 градуси тепла; січні – 0,6 градуса морозу. Це відповідно зумовило і різницю в оплаті за квадратний метр опалювальної площі у розрізі місяців.

Тобто, в місяці, коли фактична температура зовнішнього повітря була нижче нормативної, плата за послуги була більшою в порівнянні із затвердженим тарифом згідно відповідних методик розрахунку. Ті споживачі, які отримують субсидії, мають сплачувати щомісячно обов’язкову частку платежу в межах соціальних норм, на які її призначено.

Підприємство подає інформацію управлінню соціального захисту населення про розмір плати за квадратний метр опалюваної площі в розрізі кожного місяця та про перерахунки плати за централізоване опалення в разі ненадання її або надання не в повному обсязі, зниження якості для здійснення перерахунку розміру призначених субсидій за підсумками опалювального періоду. Споживачі, які мають заборгованість за послуги з централізованого опалення мають можливість провести реструктуризацію боргу , це надає їм право звернутись в управління соціального захисту за призначенням субсидії.




коментарів: 5
  1. ГРОМАДО агов , схоже вас теплокомуненерго дурить . Начальник збуту пані Миселюк ( читай вище ) зазначає , що перерахунок здійснюється на підприємстві відносно температури зовнішньої температури згідно ДСТУ .Невже пані Миселюк не знає , що цей стандарт ( ДСТУ ) встановлює кліматологічні параметри , які використовуються при ПРОЕКТУВАННІ будинків та споруд систем опалення , вентиляції , кондиціювння повітря , водовідведення , енергопаспортів по ДСТУ при плануванні та забудови населених міст ( дослівно взято з редакції документу) .Теплокомуенерго відноситься до організацій , які не проектують ,які не проводять енергоаудит , там немає архітекторів , теплокомуненерго займається експлуатацією облажднання , тому фахівці повинні користуватися іншими нормами , а саме КТМ 204 Україна 244-94 ” Норми та вказівки по нормуванню витрат палива і теплової енергії на опалення житлових та громадських будинків … Статус нормативів на даний час діючий , документ має керуючу дію . ТАК ось там зовсім інші значення температур для перерахунку . Дивно що це не знає Миселюк , та в принципі вона може і не знати – напрям освіти не дозволяє ій це знати , адже кажуть по освіті вона чи то ветеринар чи хімік . Ну а далі ще цікавіше , недавно затвердили нові тарифи і якщо там розрахунок базується на ДСТУ . то фактично і нові тарифи є фальшивими … Оь так …

    • щось у цьоиу з перерахунками не так , чому робляться перерахунки в більшу сторону є ,адже цього року січень був тепліший знідно даних метеоцентру ніж нормативний по ДСТУ і по КТМ , тобто тарифи на тепло повинні були бути перераховані в меншу сторону , тобто зменшені , а теплокомуненерго чомусь їх перерахувало і збільшило , дива та й годі ? невже знову нажухали людей ?

  2. щось у цьоиу з перерахунками не так , чому робляться перерахунки в більшу сторону є ,адже цього року січень був тепліший знідно даних метеоцентру ніж нормативний по ДСТУ і по КТМ , тобто тарифи на тепло повинні були бути перераховані в меншу сторону , тобто зменшені , а теплокомуненерго чомусь їх перерахувало і збільшило , дива та й годі ? невже знову нажухали людей ?

  3. Нема кому згрупувати людей! Шкода що нас так гноблять. Бідні пенсіонери , їх і субсидія вже не спасе.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 Грудня, Неділя
14 Грудня, Субота