<
Інші розділи

Закон про освіту: неосвіченими людьми керувати в державі легше?

Цей запис опубліковано більш як рік тому
10:24 | 12.09.2017 / Блоги /
Перегляди
21
/ коментарі 2

Із прийняттям нового Закону України «Про освіту», в Україні багато що зміниться: піднімуть зарплати вчителям у розмірі трьох мінімалок, вибирати директора будуть завдяки конкурсній комісії, а фінансування тепер в більшій мірі залежатиме від місцевої влади. Однак, найцікавіше нововведення, яке собою являє цей документ – 12-річне навчання у школі.

До слова, 255 народних депутатів України у другому читанні у парламенті підтримали новий Закон «Про освіту». Голосування відбулося тиждень тому, 5 вересня 2017 року. Цією підтримкою парламентарі фактично дали старт 12-річній загальній середній освіті. Окремо – бакалаврат у вищих навчальних закладах скоротять до 3 років. Але це не для всіх. Для деяких спеціальностей бакалаврат все одно буде тривати 4, як є зараз.

«Прийнятий документ – це шанс для нашої системи освіти до змін, адже без нових можливостей, закладених в закон, розвиток був би неможливий», – зазначила тоді Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Але давайте розберемося. Якщо, до прикладу, учень йде до школи у 6-ти – 7-ми річному віці, то отримає атестат про закінчення загальної середньої освіти – у 18-19 років! Це може стати причиною того, що набагато менша кількість учнів (а особливо – їхні батьки) захочуть присвятити шкільній освіті стільки часу.

Окремо також міністр наголосила, що це дозволить полегшити сприйняття матеріалу, адже не буде правила трьох «З»: заучив, здав, забув, а самі учні зможуть обирати: навчатися в академічному ліцеї чи професійному коледжі.

Однак, пригадаймо новину про Прем’єр-міністра, яка «облетіла» увесь інтернет декількома днями раніше ухвалення закону: Володимир Гройсман під час своєї промови до Дня знань в учбовому комплексі “Ерудит” в Києві зазначив, що вища світа не обов’язкова для кожного українця. Таку думку він обгрунтував тим, що країні дуже не вистачає кваліфікованих фахівців, робочих спеціальностей.

“Зараз диплом не є перевагою, оскільки в першу чергу необхідно мати знання і вміти реалізувати себе в реальному секторі”, – сказав Гройсман.

Як відомо, неосвіченими людьми легше керувати. А освіченість та життєві мудрість і досвід допомагають кожному із нас аналізувати, порівнювати ситуації, та змінювати цей світ. Чи не хоче наш уряд, через цю реформу збільшити кількість тих, ким легше керувати? Питання залишається відкритим. Тим не менш, ми повинні розуміти, що нові виклики та оновлені законопроекти, що стосуються дітей та молоді, яка зовсім скоро буде творити Україну, ми маємо прийняти і добре проаналізувати, адже від цього залежатиме майбутнє нашої держави.




коментарів: 2
  1. Дякую пані Вікторіє за хорошу публікацію, а особливо за чудову українську мову, якою вона написана. Це, у наш час, велика рідкість.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *