Оргазм назвали запорукою виживання людства
Італійські вчені з Катанійського університету з’ясували, що організм жінок, здатних відчувати оргазм під час статевого акту, виробляє велику кількість окситоцину.
Цей гормон забезпечує скорочення стінок матки при переймах, а також відповідає за годування грудним молоком, що робить його, на думку дослідників, необхідним для успішного існування людства як виду. Стаття фахівців опублікована в журналі Gynecological Endocrinology, – пише Корреспондент.
Окситоцин виробляється гіпотоламусом – областю проміжного мозку, яка регулює рівень гормонів в організмі. Відомо, що ця сполука відіграє важливу роль в забезпеченні репродуктивних функцій людини. Він також викликає почуття задоволення, зниження тривоги і відчуття спокою поряд з партнером. Передбачається, що від рівня окситоцину залежать людські стосунки, а жінки стають більш альтруїстичними (у чоловіків гормон сприяє егоїзму).
У дослідженні брали участь 63 жінки, 34 з яких відчували оргазм під час статевого акту. Вони пройшли анкетування, відповідаючи на питання про сексуальну активність, насолоду і частоту оргазмів. В ході дослідження, яке тривало в проміжку між 12 і 15 днями менструального циклу, у добровольців, в чию руку був введений катетер, брали зразки крові до і після статевого акту, щоб оцінити рівень окситоцину.
Виявилося, що кількість гормону залежить від того, чи відчуває жінка оргазм. При аноргазмії рівень окситоцину не змінювався.
На думку вчених, отримані результати також підтверджують, що окситоцин відіграє роль в отриманні сексуального задоволення. Однак потрібні додаткові дослідження, щоб підтвердити, чи може гормон використовуватися для лікування сексуальної дисфункції у жінок.