Як першорухівців викидають з історії Нововолинська І Ще дещо
Детонатором написання цих строк стала замітка в «НМ» (20.07.2017) колишньої журналістки цього видання, а ще раніше – журналістки «РГ» (органу МК КПУ) Марії Корнелюк «Все про храми Нововолинська» «Уперше розповідається про храми Нововолинська».
У 2004 р. вчителька ліцею Галина Бегеза і ліцеїстка Христина Фульмес написали дослідження на цю тему, в якому перечислили 18 церковних громад. За погодження з Г. Бегезою ці 18 громад були приведені в книзі З. Колбуна «Нововолинськ: Новітня історія. 1989-1999 рр.» 2006 р. А де ще 4 громади в дослідженні Н. Войтюк?
Щоб відповісти на це запитання пригадуємо презентацію 13.06.2016 р. збірку віршів і пісень Н. Войтюк «Недоспівана Україна», яка відкривається віршем А. Бідзюри «Я життя рахував по хвилинах». На презентацію були запрошені представники від Братства вояків УПА і Спілки політв’язнів і репресованих.
Ми, підписанти цих строк, не були запрошені. Коли прозвучала пропозиція О. Ільницького сфотографувати поруч А. Бідзюрою ведучих Н. Войтюк, І. Ромашко, Т. Марценюк, то Н. Войтюк стрімко відійшла в сторону, щоб не «засвітитися» біля А. Бідзюри, щоб не дай Бог це побачив міський голова (фото в архіві О. Ільницького під номером 2201). Це ж треба дійти до такої степені підкаблучності!
Пізніше, коли З. Колбун поправив слова для виступу, старшокласників швидко відправили за древі, щоб не чули, що З. Колбун буде говорити. Виступити йому так і не дали.
Презентація книги «Духовне серце шахтарського Нововолинська» відбулась 26.06.2016 р. З. Колбун знову не був запрошений, але були запрошені священики 7 церков міста. Ведучі презентації ті ж самі. Читаємо в презентованій книзі «Храм Святої Покрови Божої Матері», де приведені для історії становлення цієї церкви дати 22 вересня 19992 р. і 14 жовтня 1992 .р.
А чому не згадується «Протокол №1»від 6 червня 1991 р. про засідання членів УАПЦ, підписаний головою зборів Ігорем Семенюком? Чому в книзі ні разу не згадується І. Семенюк і голова Руху – партії, мер міста з 1994 р. Павло Присяжний. Відповідь криється в назві цієї статті.
Шановна Надія Наумівна може цього не знати. Але знати це потрібно. Повідомляємо не для піару – що для первинної перебудови будинку ЗАГСу для потреби церкви працювали по кілька днів під керівництвом світлої пам’яті Бориса Ворони, репресованого в сталінські часи, А. Бідзюра, З. Колбун, В. Доманський та ін. першорухівці з «Оснастки». І взагалі ідея використати приміщення ЗАГСу для потреби церкви виходила від депутатів-рухівців міської ради 1990 р. скликання, перш за все від незабутнього світлої пам’яті Ярослава Федини. А ще у травні-червні 1994 р. З. Колбун працював на будівництві Собору Святого Духа.
Але повернемось до назви статті – «Як першорухівців викидають із історії міста». Частково це вже зроблено – знищено пам’ятний знак-камінь Т. Г. Шевченку, відбулася «прихватизація» збудованого у 1995 р. пам’ятника поету, заборонили виступати 22 травня цього року З. Колбуну біля пам’ятника поету. Поява книги Н. Войтюк – це вже спроба замовчати роль першорухівців у незалежницьких духовних процесах у місті. А вміння міського голови використовувати будь-яку ситуації на свою користь перед виборами вражає. Дивіться, шановні нововолинці, на нововолинських інтернет- сайтах «Дзвони імені Сапожнікова» і «Майстер мімікрії».
Ми, нововолинські першорухівці, 14 жовтня 2017 р. відзначимо 25-річчя з дня першої служби у Божому храмі у місті, яке задумувалось як місто без культових споруд.
З. Колбун, Першорухівець, краєзнавець.
P.S. Ця стаття буде надіслана по електронній пошті в редакцію «НМ».
Наше Місто таке не публікуватиме, бо не дозволять
Коли нечестиві при владі, то такі ж і їх вихваляють…іншого не буває.
В.Б.Сапожнікову від голови ГО “Україна + Польща” А. Бідзюри. У підпорядкованій вам диспетчерській службі 080, що розміщена у Нововолинській міській раді на пр. Дружби, 27 творяться дивні справи, котрі підпадають під статті Кримінального Кодексу України. За диспетчерів – місцевих службовців, яким нараховується трудовий стаж, і які офіційно оформлені на роботі та отримують немалі зарплати від нововолинських платників податків, виконують їхні службові обов’язки абсолютно посторонні люди, Мало того, один із диспетчерів, вже тривалий час перебуває на роботі за кордоном числячись місцевим службовцем. Для наведення порядку у підпорядкованій вам комунальній структрі, маєте тиждень часу для наведення порядку, починаючи із сьогоднішнього дня – 25 липня. Після чого, відповідно, будуть оприлюднені прізвища службовців із певними, задокументованими свідченнями порушень трудового законодавства та Конституції України.
Першому заступнику міського голови\секретарю Нововолинської міськради А.М.Сторонському від голови ГО “Україна + Польща” А.Бідзюри. Чи знаєте ви, що із сьогоднішнього дня у результаті, як вбачається, змови між торговцями овочами значно подорожчали помідори? Така сама історія була раніше із капустою. Які міри приймаєте ви, щоб запобігти подібним змовам між монополістами, як місцева службова особа, що відповідає за всю торгівлю у Нововолинську для захисту найбільш вразливих і найбідніших прошарків населення, якими є інваліди та пенсіонери – ваші утримувачі та платники податків?