Незадеклароване майно губернатора Волині Гунчика
“Оглядач “починає новий проект, в якому проаналізує спосіб життя, рівень доходів і обсяг майна вищих державних чиновників і політиків. Ми проведемо глибинний аналіз на відповідність / невідповідність реальності зазначених в е-декларації даних. Почнемо з найбільш кричущих декларацій, які викликали великий суспільний резонанс , але чомусь досі не стали предметом розслідування антикорупційних органів держави.
Відкриває серію публікацій – Володимир Гунчик – голова Волинської обласної державної адміністрації (ОДА).
КОМУНІСТ, МАШИНОБУДІВНИК І “ВОРОГ ПРЕСИ №1”
Перш ніж приступити до аналізу того, що зазначено і не вказано в електронній декларації губернатора Волині, складемо його короткий біографічний портрет.
Після закінчення Київського політехнічного інституту в 1983 році, Володимир Гунчик почав свій трудовий шлях на Луцькому автомобільному заводі. Паралельно розвивав кар’єру в Комуністичній партії СРСР – керував комсомольською організацією заводу, а також був членом міського ЛКСМУ.
Після розвалу СРСР продовжив кар’єру на “ЛуАЗ”, директором якого став в 1995 році. Після перетворення державного підприємства у відкрите акціонерне товариство “Луцький автомобільний завод” з січня 1996 року по вересень 2000-го обіймав посаду голови правління. З вересня 2000 року по вересень 2004 року працював на посаді генерального директора ВАТ “Луцький автомобільний завод”. 20 вересня 2004 року на загальних зборах акціонерів обраний на посаду голови наглядової ради ВАТ “ЛуАЗ”. Після перейменування підприємства став директором дочірнього підприємства “Автоскладальний завод №1” ПАТ “Автомобільна компанія” Богдан Моторс “. У листопаді 2010 року увійшов до складу Луцького міського виконавчого комітету.
Влітку 2014 року Гунчик був призначений на посаду голови Волинської ОДА. Не встигнувши опрацювати і року на посаді губернатора, новоспечений керівник області був оголошений волинськими журналістами ворогом преси № 1 за створення “інформаційного вакууму”.
Як повідомляють колеги зі ЗМІ регіону, “за час його правління на Волині знищена газета” Віче-інформ “,” Телерадіогазета “,” Хроніки Любарта “… А 28 квітня було змушений заявити про припинення випуску видання колектив” Слова Волині “.
“…” Волинська газета “28 квітня цього року заявила про те, що 5 травня, в день радянського” Дня преси “, її черговий номер у світ не вийде. Тим більше, що в справі боротьби з журналістами волинський губернатор і один із співзасновників газети Володимир Гунчик – справжній піонер всіх процесів “, – говорилося в повідомленні обурених журналістів на сайті видання.
Крім “гарячої любові” до представників четвертої влади, аналітики відзначають, що Володимир Гунчик не дуже-то настирливий у виконанні даних ним обіцянок. Так, сайт “Слово і Діло” зафіксував, що з 54 обіцянок він виконав лише 24 (44%).
ЯК ГУБЕРНАТОР багатіє: нелюбов до ЧЕСНОМУ ДЕКЛАРУВАННЮ
Волинські журналісти викликали на себе гнів губернатора Гунчика ще й тому, що постійно вказували на невідповідність його способу життя декларації про доходи. Так, ще до появи сервісу НАПКА і е-декларацій, Володимир Петрович декларував, що в його розпорядженні є лише автомобіль ВАЗ-21083. Хоча лучани часто бачили свого губернатора, який пересувається на дорогих позашляховиках іноземного виробництва. Правда, коли про це стали писати все, кому не лінь, довелося внести два джипи в декларацію, але про це ми розповімо окремо нижче.
Взагалі ж, слід зазначити, що до призначення на посаду губернатора Волині Володимир Петрович був дуже багатим людиною, так як довгі роки очолював “ЛуАЗ” і мав досить значну зарплату.
Так, за 2014 рік у письмовій декларації Гунчика сукупний дохід склав 1 660 860 гривень, у тому числі 1 043 008 гривень – зарплата, 617 842 – дивіденди і відсотки. На зберіганні в банку у Володимира Гунчика були розміщені 8 332 552 гривень.
Нерухомість Володимира Гунчика складається з квартири в Луцьку площею 80,7 квадратних метрів і дачного будинку в селі Сапогове, Ківерцівського району на Волині площею 49 “квадратів”, там же – дві земельні ділянки площею 182 і 2500 квадратних метрів. Ще одну земельну ділянку – в селі Лище Луцького району площею тисяча сімсот дев’яносто дев’ять кв.м.
Після того як Володимир Гунчик став губернатором Волині, його багатство значно збільшилася. У письмовій декларації за 2015 рік він офіційно вказав, що на його банківському рахунку додалося ще кілька мільйонів гривень, тепер сума склала – 14 185 010, що майже на 4 мільйони більше ніж у минулому році. Про походження цих коштів історія замовчує.
З е-декларації, поданої в 2016 за рік попередній, ми також дізналися, що зарплата Гунчика на позиції губернатора – набагато скромніше колишньої – 96 321 гривень за 2015 рік. В готівки пан Володимир зберігає 4 500 000 гривень, 150 000 доларів США та 30 000 євро.
Впало в око також і те, що у губернатора в е-декларації з’явилося два незавершених будівництва житлових будинків. Перший – в селі Лище Луцького району (173,20 кв. М), і другий – в селі Копачівка Рожищенського району (688,19 кв. М).
Споруджуваний будинок в Копачівці знаходиться на безкоштовному користуванні у Володимира Гунчика, а власником цього будівництва є його старший син – Гунчик Вячеслав Володимирович.
СУСІД ЛЕЩЕНКО: незадекларовані джип ТА НЕРУХОМІСТЬ
Багаті родичі вищих посадових осіб держави – це вже нездорова українська традиція. Так і у випадку з губернатором Волині. Як тільки Володимир Гунчик став губернатором, проявилися неймовірні таланти його дітей, що дозволяють заробляти і згодом скуповувати дорогу нерухомість в Києві і набувати у власність фешенебельні іномарки.
Мабуть, саме тому, що голова Волинської ОДА Володимир Гунчик не може пояснити походження придбаного дітьми майна, він “забув” вказати наявність синів, а також їх майно в своїй е-декларації.
Зауважимо, що синам волинського губернатора є чим похвалитися. З того моменту як їх батько став біля керма Волинської області, майно значно збільшилася. В основному, це стосується молодшого сина губернатора – Гунчика Ігоря Володимировича.
Для того, щоб з’ясувати повний перелік незадекларованого майна сім’ї Гунчик, “Обозреватель” вдався до послуг Державного реєстру прав на нерухоме майно, згідно з даними якого Ігор Гунчик тільки в 2016 році обзавівся земельною ділянкою і декількома нежитловими приміщеннями в самому центрі Києва.
Майно Ігоря Гунчика, яке було придбано до того, як його батько став губернатором, ми докладно описувати не будемо. Відзначимо лише, що молодший Гунчик ще з 2005 року володів квартирою в столиці і декількома земельними ділянками.
Очевидно, що син Володимира Петровича націлений на бізнес, про який ми розповімо окремо. До цього висновку ми прийшли, тому що Ігор Володимирович Гунчик скуповує, в основному, нерухомість комерційного призначення. Так, тільки в 2016 році він обзавівся трьома нежитловими приміщеннями (площею 109,6 кв. М, 116, 7 кв. М і 95 кв. М) в Шевченківському районі столиці по вулиці Богдана Хмельницького, 50.
До слова, ця нерухомість знаходиться в десяти кроках від того місця, де придбав квартиру скандальний нардеп Сергій Лещенко, правда, площа нерухомості Гунчика майже в два рази більша, ніж у Лещенка.
На сайтах столичної нерухомості вартість метра квадратного в будинку № 50 по вул. Богдана Хмельницького в Києві починається від 1 500 доларів США. Тільки ця нерухомість в цілому вартує приблизно 13 500 000 гривень. Звідки такі кошти у сина волинського губернатора, вік якого трохи більше двадцяти років, думається, слід з’ясувати “чесним і прозорим” борцям з корупцією.
Але це, як не дивно, не все майно, придбане в 2016 році молодшим Гунчиком. В грудні, буквально на День Святого Миколая Ігор Гунчик “подарував” собі нежитлове приміщення (123,9 кв. М) в Києві на вул. Срібнокільській, 3-б. Примітно, що раніше низка сайтів Волині повідомляли, що в 2015 році Ігор Гунчик придбав нежитлові приміщення за тією ж адресою, загальна площа яких – 951 кв. м. Розмір частки Гунчика в них становить 11/100 від всієї групи приміщень.
Також молодший Гунчик, мабуть, планує будувати будинок в Києві, так як в травні 2016 роки купив земельну ділянку площею 0, 1 га для обслуговування житлового будинку на вулиці ЛЮБИМІВСЬКИЙ.
АВТОПАРК Гунчик
Вище ми писали про те, що губернатор раніше декларував, що пересувається на старенькому “Жигулі”, але лучани бачили його на джипах, які з появою електронного декларування довелося внести в реєстр.
Так, губернатор Гунчик вказав в декларації, що пересувається на позашляховику Lexus LX 570 (2008-го року випуску), який використовує на праві безоплатного користування, наданого йому молодшим сином – Ігорем Володимировичем Гунчик. Орієнтовна вартість такого автомобіля 1 500 000 гривень.
Також в розпорядженні голови Волинської ОДА є ще один позашляховик – Toyota Land Cruiser (2003 року випуску), вартість якого близько 500 000 гривень.
Примітно, що цим автомобілем Гунчик також пересувається на праві безоплатного користування, яке йому надала якась громадянка Очеретяна Ірина Олександрівна, профіль якої ми знайшли в соціальній мережі Facebook. Про взаємозв’язок губернатора із цією милою дамочкою ми розповімо в наступному матеріалі.
Крім “татового” Lexus, Ігор Гунчик володіє ще двома елітними позашляховиками, вартість яких оцінюється в кілька мільйонів гривень – Toyota Sequoia (2008 року випуску) і Infinity FX (2013 року випуску). Останній автомобіль син Гунчика також придбав в неймовірно успішному 2016 році.
Сподіваємося, що НАБУ, НАПКА і САП ретельно вивчать опубліковані нами матеріали і вживатимуть усіх необхідних законних заходів, щоб привернути губернатора до відповідальності за зневагу правилами електронного декларування, а також етикою і моральністю вищого державного чиновника, від діяльності якого залежить долі мільйонів жителів Волині.
Далі – буде…
Петро Сірий obozrevatel.com
О це за них гинуть хлопці на сході…НЕМАЄ ПРАВДИ НА ЗЕМЛІ.Це шобло що дорвалось до влади на крові гірше папєрєдніков.