<

Інші розділи

У Волинській облраді не повелися на популізм та погодили створення Павлівської громади

Цей запис опубліковано більш як рік тому
15:20 | 12.10.2016 / Іваничі / , , /
Перегляди
1
/ коментарів 8

Павлівська сільська об’єднана територіальна громада отримає фінансування, передбачене Законом України.

Про це стало відомо 12-го жовтня на черговій сесії Волинської обласної ради. Рішення про внесення змін до перспективних планів низки громад прийняли під час пленарного засідання.

Своїм рішенням Волинська обласна рада надала можливість Павлівській громаді отримати державну субвенцію на розвиток інфраструктури об’єднаної територіальної громади. Вибори до об’єднаної територіальної громади призначили 18 грудня.

На сесію облради прибули очільники сіл, які входитимуть в Павлівську громаду, щоб висловити свою точку зору: перспективний план — не догма, а напрям, який враховує побажання сільських громад.

Проте групою депутатів від деяких політичних сил ініційовано скасування перспективного плану взагалі. Цинічність цієї ситуації полягає в тому, що народні обранці, які обіцяли покращення життя виборців, зараз дбають лише про свої амбіції, вводячи людей в оману стосовно децентралізації.

Нагадаємо, що депутати з партії Тягнибока на минулому засіданні заблокували прийняття рішення обласної ради про схвалення перспективного плану об’єднання Павлівської громади.

Не секрет, що не всі по­діляють думки сільських голів, мовляв, громаду насильно змушують об’єднуватися, порушуючи принцип добровільності. Певні по­літичні сили, які виступають проти створення Павлівської громади, хочуть залишити стару систему та отримувати податки у районний бюджет. Між тим депутати – популісти, перешкоджаючи децентралізації, не пропонують ніякої альтернативи.

Слід зазначити, що пер­спективний план формування територіальних громад області вже затверджений Кабінетом Міністрів України і його відміна не входить до компетенції обласної ради. Проте, якби зміни до перспективного плану не затвердили на сесії облради, це погіршило б нормальний хід децентралізації в Іваничівському районі.

Насправді для новостворених громад пропонують ряд суттєвих переваг: громади отримують статус міста обласного значення і можливість мати прямі міжбюджетні стосунки з державним бюджетом, отримувати субвенції безпосередньо громадою. Громада, об’єднана в межах плану, має право на отримання державної субвенції на розвиток інфраструктури. Децентралізація дозволить збільшити фінансові надходження на місця і дасть право громадам розпоряджатися ними на власний розсуд.

Влаштовувати політичні ігрища навколо планів об’єднання громад та ставити палки в колеса можуть тільки люди не зацікавлені в задоволенні інтересів населення.




коментарів: 8
  1. о-го!!! Біда “Свободі” – пива Павлівського та інших бонусів на халяву не буде, але як переймалися на попередній сесії облради депутати Бик і Вітів, відірваним залишається Милятин (тобто керуватиме – районна влада чи тільки рада????). Висновок: “грибочки” в лісах Милятина та Грушеві ще поки що можна безкоштовно позбирати))), до того часу – поки місцеві їх не нагонять.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 Листопада, Вівторок
4 Листопада, Понеділок