<

Інші розділи

Співпраця медіа з народними депутатами: буденність чи фантастика?

Цей запис опубліковано більш як рік тому
22:17 | 27.07.2016 / Статті /
Перегляди
72
/ Коментарі відсутні

Про те, як налагодити зв’язок між представниками ЗМІ та народними обранцями, і чи взагалі це реально – розповіли у столиці під час тренінгу для представників регіональних засобів масової інформації. Захід організували представники Програма USAID Рада.

Депутатів Верховної Ради України прийнято вважати віддаленими від просто народу. Більшість активних громадян, які беруть участь у виборах, навіть запевняють, що після обрання нардепи забувають за своїх громадян і зовсім не співпрацюють із ними.

Вагомо – розуміння законодавчого процесу журналістами, які  безпосередньо несуть відповідальність за той меседж, який йде у маси. Неповне розуміння почутого у кулуарах ВРУ, чи неправильний виклад, як наслідок стають фатальними як для громадськості, яка сприймає інформацію, так і для самого медійника.

Захід відбувався у Києві для представників засобів масової інформації з усієї України. Відібрали близько 50-ти медійників. У тренінгу щодо роботи журналістів із парламентською інформацією взяв участь і журналіст інтернет-видання «БУГ».

Найперше, повідомляють експерти, можна скористатися інформацією, яка знаходиться на персональному сайті народного депутата, якщо, звісно, такий є.

Народний депутат Ігор Гузь, який обраний по окрузі №19 (2 міста: Нововолинськ, Володимир-Волинський та 3 райони:  Іваничівський, Любомльський, Володимир-Волинський), відстоює інтереси волинян на державному рівні. Він є одним із семи учасників п’ятирічного проекту «Модельний округ» від Програми РАДА, яка має на меті налагодити зв’язок між виборцем і депутатом, у чому і допомагають організатори. Ігор Гузь має свій офіційний веб-сайт https://guz.in.ua/ , має сторінки у Фейсбук, Вконтакті, Твіттер, Однокласники та Ютуб. Сайт постійно оновлюється, доповнюється новими новинками про депутата. Є інформація про приймальні, які діють в окрузі, їх адреси та навіть контактні телефони. Себе позиціонує обранець, який представляє Волинь у парламенті, – відкритим та публічним, який не уникає розмов із громадою.

Отож, експерти запропонували використовувати такі основні джерела інформації для моніторингу за діяльністю народних депутатів України:

  1. офіційний веб-портал Верховна Рада України  https://rada.gov.ua/ ;
  2. Громадянська мережа ОПОРА https://www.oporaua.org/ .

Офіційний веб-портал Верховної Ради України пропонує безліч функцій для використання.  Можна дізнатися про: склад обраної Верховної Ради, склади попередніх скликань, Комітетів та Апарату парламенту. У розділі «Законотворчість» – знайти необхідні законопроекти, розклади пленарних засідань та розгляди питань порядку денного. Також є розділи «Законодавство», «Очищення влади», «Міжнародна діяльність», «Інформація», «Контакти», «Ресурси», «Новини».

Громадянська мережа ОПОРА теж пропонує не менш інформативно наповнений сайт.  На Волині є окремий регіональний представник ОПОРИ, який моніторить діяльність саме волинських народних депутатів, яких сьогодні є вже 5: Ігор Гузь, Сергій Мартиняк, Степан Івахів, Ігор Лапін та Ірина Констанкевич (обрана на проміжних виборах 17 липня цього року).

Експерти запевняють, що не усі народні депутати йдуть на контакт із журналістами, тому про постійну комунікацію і годі мріяти. Однак, найбільш важливим чинником залишається сам представник мас-медіа, який повинен знати про секрети «витягування» інформації навіть із таких публічних осіб, як парламентарі. Вплив має і репутація самого журналіста.

Хто володіє інформацією – той володіє світом!

b82df05b-8ac7-402a-9e32-af1ab9d2a61e
e99711ef-a66a-4485-8115-583605be6fb5

Вікторія Махновська




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *