<

Володимир Великий міг народитися у селі Будятичі, – «Історична правда»

Цей запис опубліковано більш як рік тому
17:26 | 18.06.2015 / Володимир, Нововолинськ /
Перегляди
24
/ 1 коментар

Журналісти проекту «Історична правда з Вахтангом Кіпіані» на телеканалі ZIK неподалік Володимира-Волинського (Волинська область) розшукали ймовірну батьківщину хрестителя Київського Русі Володимира Великого. Йдеться про сучасне село Будятичі.

Село Будятичі розташоване за 22 кілометри на південний захід від Володимира-Волинського. За однією з останніх версій, саме тут народився майбутній князь Володимир Святославович. Ряд дослідників говорять, що сюди княгиня Ольга відіслала мешкати Малушу, яка мала народити позашлюбного сина від Святослава Хороброго.

«Тут знаходився палац Добрині Нікітіча, який був рідним братом ключниці княгині Ольги Малуші, –  розповідає дослідник Євген Кліндухов. –  У цей палац у селі Будятино (стара назва села, – ред.) княгиня Ольга і вирішила відправити Малушу, щоб та народила і зберегла позашлюбну дитину».

Саме сучасне село Будятичі, вважають місцеві дослідники, найкраще відповідає літописній згадці про село Будятино, де за Никонівським літописом народився Володимир Великий.

«Назва села зазнала декілька асиміляцій, навіть сьогоднішнє словесне закінчення назви Будятичі говорить про те, що його заселяли вихідці з Київщини – русичі», – пояснює Євген Кліндухов.

Хоча найдавніша документальна згадка про Будятичі датується тільки 1450-м роком, однак артефакти свідчать про давні поселення у цьому краї.

«Будятичі виникли дуже давно, бо під час копання криниць знайшли ріг носорога і кістки мамонта, – коментує дослідниця Мирослава Романюк. – Перші поселення, які тут виникли, були слов’янськими. Люди жили у будинках, які нагадували собачі буди. Тож назва «Будятичі» походить саме від того, якими були місцеві помешкання».

Волинські дослідники припускають, що радше за все, саме звідси родом не лише Володимир Великий, його матір Малуша, а, ймовірно, навіть княгиня Ольга.

«Це логічно, що Ольга могла відправити Малушу до своїх рідних місць. Куди ж можна відправити свою невістку? На батьківщину, на землі, які добре знаєш. Тим паче, і Малуша походить із волинського боярського роду», – припускає історик Олена Бірюльова.

https://youtu.be/lOrP-lpw6Is




один коментар
  1. Не моя це заслуга, але одним із перших, іще у 2012 році я написав статтю на НВІПі – “Привіт вам Русичі! Від Микули Селяниновича”. Із фотоілюстаціями. Про саме цей факт народження Хрестителя Руси-України була моя публікація. На основі історичних матеріалів та наукових досліджень докторів і доцентів Юрія Диби зі Львова, Ігоря Мицька зі Острозької Академії та Олени Бірюліної із Луцька. Пропонував міській владі відреагувати належним чином: це ж сенсація! Проте, моє прізвище Бідзюра. І тому антинародний нововолинський режим навіть не квакнув нічого у відповідь. Тепер вони, перед виборами, почали примазуватися до 1000-річчя від дня смерті СВ. ВОЛОДИМИРА. І розповідати, як вони “люблять Русь за хліб і кусень сала”. Хай щастить.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

26 Квітня, П’ятниця