<
Голуби – щурі, які можуть літати: ветеринар з Нововолинськ розповів про хвороби, що можуть передавати птахи

Цей запис опубліковано більш як рік тому
16:12 | 1.04.2021 / Нововолинськ /
Перегляди
124
/ коментарів 7

Голуби можуть стати причиною появи серйозних захворювань у людини. Ветеринар з Нововолинська Руслан Романишин розповів, як вберегти своє здоров’я під час підгодовування птахів.

У Женеві, Лондоні, Флоренції, Венеції, Парижі, Римі та інших Європейських містах заборонено годувати голубів на площах і в парках. Це обмеження з’явилося після досліджень санітарних служб: пернаті ганяючись за крихтами, підіймати пил, а разом з нею мікроби та алергени.

Небезпечно є те, що вони харчуються на смітниках, адже там найчастіше є збудники різних інфекцій, зокрема тих, якими може заразитися людина. Хворого голуба можна впізнати за такими ознаками: на слизових оболонках помітні виділення, пір’я не гладке, тримається окремо від зграї.

Голуби можуть заразити людину деякими вірусами, бактеріальними та грибковими хворобами. Можна заразитися при прямому контакті з хворим птахом, або шляхом вдихання частинок фекалій, слизу.

Як себе вберегти?

 • Не варто занадто близько контактувати з вуличними птахами.
 • Не можна вживати їжу, або воду під час годування голубів на вулиці.
 • Не варто дозволяти дитині занадто близько підходити до голубів на вулиці та годувати з рук.
 • Обов’язково ретельно мити руки та обличчя після того, як ви або дитина годували птахів.

Романишин вважає, що проблема наявності голубів складна і неоднозначна. Вони, як загалом усі елементи живої природи, можуть бути як корисними, так і небезпечними. Попри неприємності, які можуть завдати голуб, ті птахи є окрасою міста. Тому, на його думку, щоб оберегти своє здоров’я, слід просто дати птахам спокій та не чіпати їх.


коментарів: 7
 1. Ну,Руслан ще той знаток,як в Європі справи з голубами… Поїдь,наприклад,в Венецію … На пяцці Сан Марко голубів мабуть більше ніжна Волині і корм продають на кожному кроці. А зараз,в зв’язку з ковідом,підгодівлею займаються комунальні служби.

  • Та не проблема погодувати голубів в Європі, а потім отримати штраф за це ж годування, бо вже догодувались. Орнітоз, не чули? А аміак в екскрементах птахів нищить памьятки архітектури.

 2. Поясніть,для чого ці голуби?Площа за…на,смердить.А потім дітки малюють крейдою

  • А для чого коти, собаки та інші тварини? Чи ви пропонуєте їх всіх знищити, бо вони розносять хвороби? То щоб ви знали, найбільшими розповсюджувачами хвороб є люди, тому якщо ви так боїтеся заразитись якоюсь хворобою, то ходіть в скафандрі, і дезінфікуйте хлоркою все до чого хочете доторкнутись, тільки голубів та інших тварин не чіпайте будь ласка.

  • Почекай, пан експерт Руслан ше прийме водочки вкуснющей і видасть ше шось

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *
31 Травня, Середа
Погода у Нововолинську та Володимирі