<
Віктор Марчак

Сміттєпереробка 2.0 або Чому польським інвесторам не вдалось у Рівному

Цей запис опубліковано більш як рік тому
18:58 | 23.06.2023 / Погляд / /
1181
/ Коментарі відсутні

Нововолинська і Поромівська громади в активному очікуванні, чим же завершаться перипетії із сміттєпереробним заводом. Аудиторія у соціальних мережах розділилась на дві групи – переважна більшість, що і так потерпає від результатів роботи ряду промислових об’єктів, не дуже схвально вітає  ініціативу, але є і такі, котрі стверджують, що знайомі із принципами переробки відходів та не бачать нічого поганого у новому підприємстві.

На захист польського інвестора стають і ті, хто вболіває за створення нових робочих місць. А ще окремі представники депутатського корпусу, щоправда, з-поміж тих, які були запрошені на ознайомчу поїздку до Республіки Польща.

Якщо дивитись об’єктивно – переробка твердих побутових відходів є необхідною і дуже важливою для екології. Ба більше – навіть можливою та успішною, що показує діяльність релокованого із Маріуполя “Грін компані”, яке спеціалізується на ПЕТ-пляшках.

На презентації у стінах ТНЕУ, яка відбулась 8-го червня, інвестор озвучив, що раніше намагались створити подібне підприємство у Рівному, але не вдалось. Спробував  вияснити, що сталось і чому полякам не вдалось розпочати переробку сміття в Україні.

Дійсно, у ЗМІ Рівненщини за 2018 рік є ряд матеріалів про дану ініціативу. Пишуть і про зустріч  тогочасного міського голови Володимира Хомка із делегацією представників комунального господарства Ченстохова (Республіка Польща). Голова товариства підприємців комунальної галузі Ченстохова Роберт Каліновський та член крайової ради господарства з роботи із відходами Роберт Корнатовський звернулися до мера Рівного щодо можливої співпраці міст у сфері комунального господарства. Проте на перешкоді стали … українські реалії.

Якщо говорити про технологічні чи організаційні проблеми в питанні вивезення та переробки сміття, то їх немає. Проблема в іншому.

Станом на липень 2018 року тариф на вивезення і захоронення сміття в Україні коливався від 8 до 20 гривень. Актуально у Нововолинську розмір оплати з одного мешканця на місяць це 17,32 грн (для багатоквартирних будинків) і 20,23 (для приватного сектора), в Благодатному – 19,58 грн. Станом на липень 2018 року оплата за такі ж послуги у Польщі становить близько 160 гривень, у Європі ця сума  орієнтовно у півтора раза вище.

А тепер скажіть – чи реально підняти вартість вивезення сміття в одній окремій громаді у надцять разів? В умовах війни?

Сьогодні пан Роберт Корнатовський знову має намір здійснювати переробку відходів уже на Волині і діє як представник ТзОВ “Meritt Group Ukraine”. Чи вдасться йому втілити свій намір, покаже час.

Читайте також:

Нововолинців запрошують на другу зустріч з інвестором 27-го червня, який хоче будувати сміттєпереробний завод

* Редакція не впливає на зміст в розділі Погляд і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках видання «БУГ»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Кіра Нізамієва
2.04.2025
Привіт! Мене звати Кіра, я студентка Української академії лідерства й хочу поділитися власними лайфхаками про те, як ...
Олексій Філюк
31.03.2025
Дорогі християни схаменіться!!! Мертвим не потрібні Ваші мертві квіти… Подумайте краще про живих, про своїх дітей, ...
Наталя Некипіла
26.03.2025
Ми як суспільство, не впорались. Я як людина, яка переживає такий самий досвід, не впоралась. Ця смерть говорить про те, що ...
Юрій Кріль
24.03.2025
Хочу донести дуже важливу думку щодо всіх зборів та волонтерських ініціатив. Людям, які вже фінансово підтримують або ...
Анна Радкевич
20.03.2025
На 48 черговій сесії озвучила запит, в якому запропонувала доєднатися до всеукраїнської акції щодо призупинення ...