<
Віктор Марчак

Сміттєпереробка 2.0 або Чому польським інвесторам не вдалось у Рівному

Цей запис опубліковано більш як рік тому
18:58 | 23.06.2023 / Погляд / /
1171
/ Коментарі відсутні

Нововолинська і Поромівська громади в активному очікуванні, чим же завершаться перипетії із сміттєпереробним заводом. Аудиторія у соціальних мережах розділилась на дві групи – переважна більшість, що і так потерпає від результатів роботи ряду промислових об’єктів, не дуже схвально вітає  ініціативу, але є і такі, котрі стверджують, що знайомі із принципами переробки відходів та не бачать нічого поганого у новому підприємстві.

На захист польського інвестора стають і ті, хто вболіває за створення нових робочих місць. А ще окремі представники депутатського корпусу, щоправда, з-поміж тих, які були запрошені на ознайомчу поїздку до Республіки Польща.

Якщо дивитись об’єктивно – переробка твердих побутових відходів є необхідною і дуже важливою для екології. Ба більше – навіть можливою та успішною, що показує діяльність релокованого із Маріуполя “Грін компані”, яке спеціалізується на ПЕТ-пляшках.

На презентації у стінах ТНЕУ, яка відбулась 8-го червня, інвестор озвучив, що раніше намагались створити подібне підприємство у Рівному, але не вдалось. Спробував  вияснити, що сталось і чому полякам не вдалось розпочати переробку сміття в Україні.

Дійсно, у ЗМІ Рівненщини за 2018 рік є ряд матеріалів про дану ініціативу. Пишуть і про зустріч  тогочасного міського голови Володимира Хомка із делегацією представників комунального господарства Ченстохова (Республіка Польща). Голова товариства підприємців комунальної галузі Ченстохова Роберт Каліновський та член крайової ради господарства з роботи із відходами Роберт Корнатовський звернулися до мера Рівного щодо можливої співпраці міст у сфері комунального господарства. Проте на перешкоді стали … українські реалії.

Якщо говорити про технологічні чи організаційні проблеми в питанні вивезення та переробки сміття, то їх немає. Проблема в іншому.

Станом на липень 2018 року тариф на вивезення і захоронення сміття в Україні коливався від 8 до 20 гривень. Актуально у Нововолинську розмір оплати з одного мешканця на місяць це 17,32 грн (для багатоквартирних будинків) і 20,23 (для приватного сектора), в Благодатному – 19,58 грн. Станом на липень 2018 року оплата за такі ж послуги у Польщі становить близько 160 гривень, у Європі ця сума  орієнтовно у півтора раза вище.

А тепер скажіть – чи реально підняти вартість вивезення сміття в одній окремій громаді у надцять разів? В умовах війни?

Сьогодні пан Роберт Корнатовський знову має намір здійснювати переробку відходів уже на Волині і діє як представник ТзОВ “Meritt Group Ukraine”. Чи вдасться йому втілити свій намір, покаже час.

Читайте також:

Нововолинців запрошують на другу зустріч з інвестором 27-го червня, який хоче будувати сміттєпереробний завод

* Редакція не впливає на зміст в розділі Погляд і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках видання «БУГ»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Жанна Білоцька
16.06.2024
Дозвольте коротко висловити власну думку. Безумовно повинні шанувати пам’ять загиблих у часи другої світової, під час ...
Юрій Лукницький
11.06.2024
Вважаю, що проблема з радянським обеліском у центрі Володимира не є такою складною, як її подають. Достатньо розібрати її ...
Ірина Пикалюк
4.06.2024
  Хочу поділитися з вами враженнями від проекту у Нововолинській громаді, спрямованого на розвиток соціального ...
Олександр Сапронов
24.05.2024
Спочатку вони вб’ють твоїх митців. Заб’ють за гаражами художниць, доведуть до самогубства поетів, згноять у таборах ...
Володимир Матвіюк
13.05.2024
Днями у фейсбуці була інформація про Мишівську візитівку з калюжею на в’їзді в село. Мова не про лише одну калабаню, а ...