<

Які гриби і коли збирати: опублікували календар грибника на 2023 рік

10:07 | 21.09.2023 / Новини / /
Перегляди
3463
/ 1 коментар

Осінь – найкращий і найбільш плодоносний сезон грибів. Грибники можуть знайти безліч їстівних дарів, оскільки деякі види ростуть лише у цей період. 

Якщо у вашому регіоні не заборонено відвідувати ліс через ризик натрапити на міни, які залишили після себе окупанти, пропонуємо ознайомитися з календарем збору грибів в Україні, – пишуть Ліси України.

Які гриби ростуть у вересні?

До рейтингу популярних вересневих грибів потрапили шість видів, а саме:

Опеньки

Цей вид грибів росте на пнях абои стовбурах дерев, іноді цілими сім’ями. Опеньки мають світло-бежевий колір. Капелюшок круглий, опуклий, діаметром до 8 см. Ніжка гриба порожня, з кільцем зверху і може досягати 15 см. Найчастіше опеньки можна зустріти в місцях опалого листя або повалених дерев.

Білий гриб

Білий гриб вважається найціннішим з усіх його їстівних побратимів. Він смачний, поживний і дуже ароматний, особливо в сушеному вигляді. Колір та розмір капелюшка змінюється в залежності від віку гриба, тому ви можете зустріти і оливковий, і коричневий білий гриб, з верхівкою діаметром до 45 см. Ніжка білого гриба – розширена донизу, рівна, з дрібною поверхневою сіточкою. Цей вид росте у різних типах лісів.

Чорний груздь

Цей гриб найчастіше росте у змішаних лісах, де багато беріз. Чорний груздь має капелюшок діаметром до 32 см, який залежно від віку може бути як оливковим, так і чорним. Ніжка може досягати 20 см. Чорний груздь найкраще підходить для консервації та заморожування. Сушити його не рекомендується, оскільки він може втратити свої корисні властивості.

Маслюки

Маслюки ростуть на добре освітлених галявинах і узліссях. Вони мають опуклий і слизький на дотик капелюшок, діаметром 13 см і ніжку без верхнього кільця до 10 см. Цей гриб може бути бурим з жовтим відливом або темно-коричневим. Українці люблять маслюки за те, що їх можна варити, смажити, маринувати та заготовляти на зиму.

Гливи

Цей вид з’являється наприкінці серпня та зникає лише ближче до зими. Гливи мешкають у листяних лісах і ростуть на деревах. Зрізають тільки ті гриби, діаметр капелюшка яких не перевищує 10 см. Ніжки цього гриба жорсткі, тому в їжу найчастіше вживають тільки капелюшки.

Які гриби збирають у жовтні

У другий місяць осені українці можуть зустріти у лісах такі види:

  • білі гриби;
  • підберезники;
  • подосиновики;
  • печериці;
  • сироїжки;
  • опеньки;
  • грузді.

Які гриби ростуть у листопаді в Україні

Останній осінній місяць багатий:

  • опеньками;
  • гливами.
один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 Грудня, Субота