Село Володимирського району на екслюзивних фотографіях Українських січових стрільців

Серед ексклюзивних, столітньої давнини фотоархівів Українських січових стрільців, які нещодавно стали доступні журналістам БУГу, є світлини села Острівок нинішньої Зимнівської громади.
Нагадаємо, кандидат економічних наук, колишній викладач Тернопільського педагогічного університету Василь Лопух, який у 1990-х емігрував у США, понад 10 років оцифровував світлини, зроблені січовиками. Всього в архівах зберігалось 1200 негативів на склі та декілька сотень фото. Віднедавна фотоархіви з’явилися у відкритому доступі. Викладено тисячі карток – з обличчями епохи, українськими містами, містечками та сільським побутом початку XX століття. Є серед них і регіон Прибужжя в 1914–1919 роках. Зокрема, Зимне, Володимир, Будятичі, Низкиничі, Устилуг та інші села і міста, розташовані на території річки Буг.
Найчастіше на фото зустрічаються місцеві історичні та архітектурні пам’ятки, зокрема іконостаси церков, школи, які самі й засновували, історичні городища й кургани. Часто в об’єктив потрапляли власне самі вояки та вчительки стрілецьких шкіл. Але чи не найбільш цікавими є світлини селянського побуту початку ХХ століття.
На фотографіях з села Острівок постає життя наших предків 110 років тому. Січові стрільці сфотографували тамтешні будинки накриті соломою, а також тодішніх дітей, які прямують на уроки до школи. Учнів супроводжує їхній вчитель, яим був січовий стрілець.
Фотографії взяті з фотоархіву Легіону Українських Січових Стрільців. Оригінальні кліше і цифрові копії зберігаються в Українському музеї та бібліотеці у Стемфорді.
Читайте також:
- Кадри столітньої історії: Зимне на оцифрованих фотоархівах Українських січових стрільців
- Як бачили Володимир Українські січові стрільці: рідкісні кадри з минулого
- Показали ексклюзивну столітню фотографію іконостаса, який був знищений Павлом Лебедем
- Вражаюче поєднання краси і могутності: показали ретрофото річки Західний Буг
- Есклюзивні кадри: села Поромівської громади та їхні мешканці зафіксовані на світлинах 110-річної давнини
- Вражаючі фотографії Устилуга зроблені Українськими січовими стрільцями сто років тому
- Історія вже бачила падіння росіян у Зимненському монастирі: оприлюднили архівні столітні фотографії Січових стрільців у Зимному
- Показали, як виглядала українська народна школа у Володимирі понад 100 років тому
Шановна Редакціє видання БУГ, мені приємно, що фотографії з веб-сайту “Леґіон Українських Січових Стрільців: фото архів” зацікавив ваших журналістів і Ви маєте можливість показати своїм що відбувалося у ваших краях понад 100 років тому. Проте, хочу звернути увагу на непрофесійність журналістів та відсутність професійної етики. Будьте такі добрі, зайдіть на веб-сайт і прочитайте що написано у розділі “Про Архів”. Там чітко сказано, що зображення викладені у вільний доступ але просимо робити посилання на Фонд, в якому збергаються ориґінальні кліше і цифрові копії, назву інституції – у даному випадку “Український Музейн та Бібіліотеке у Стемфорді”, і, що дуже важливо – назву файлу наприклад UMB_Box_12_0034. Під таким номером зберігається ориґінал. Кожне фото має запис copyright але не тому що не можна використовувати а для того, щоби точно вказувати про первинне місце зберігання. Прошу, передати моє прохання авторам публікацій нехай зайдуть на веб-сайт, віднайдуть усі потрібні інформації і внесуть доповнення то публікації під кожним фото. Автор проєкту і адміністратор веб-сайту : https://www.legionukrainiansichriflemen.com/