<

У Нововолинському історичному музеї завершили реставрацію ікони «Таємна вечеря» 18 століття з Низкиницького іконостасу

11:41 | 14.09.2023 / Нововолинськ / , , /
Перегляди
476
/ 1 коментар

Впродовж восьми місяців тривала реставрація віднайденої у Покровській церкві села Кропивщина ікони «Таємна вечеря», і нині вона уже в експозиції Нововолинського історичного музею.

Про це написав у фейсбуці Юрій Велінець, доктор філософії з історії та археології, краєзнавець, провідний науковий співробітник Нововолинського музею.

Цей образ був частиною Низкиничівського іконостасу ХVІІІ ст. Царські ворота та ікона поки єдині із комплексу, які вдалося віднайти й врятувати. Її відкриття започаткувало проведення ряду експедицій з метою виявлення сакральних пам’яток, що потребують порятунку.

Реставрацію провів харківський художник-реставратор, представник Спілки художників України Артем Погрібний.

Громада села Кропивщина, яка стала першою й взірцевою у справі передачі до фондів музею пам’яток минулого української історії церкви. Завдяки позиції мешканців, іконі надано нову сторінку її історії. Багатьом людям та громадам варто врахувати таку співпрацю задля охорони нашої спадщини.

“Працюймо разом, рятуймо пам’ятки спільно та тримаймо історичний фронт, адже він теж потребує активного опору російському нав’язуванню думки меншовартості українському народу”, – йдеться у дописі.

Нагадаємо, до Нововолинського історичного музею передали найяскравіший елемент Низкиницького іконостасу — ікону «Таємна вечеря». Вона десятки років знаходилась на шафі церкви у селі Кропивщина.
один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

23 Травня, Четвер
22 Травня, Середа