Вчителям по 600 гривень, а чиновникам по 17 тисяч: посадовці Іваничівської селищної ради отримали чималі додаткові виплати

В останні місяці 2024 року та в січні 2025-го, незважаючи на продовження війни в країні й нестачу коштів в місцевому бюджеті, на зарплату працівників комунальних установ, чиновники Іваничівської селищної ради продовжили отримувати не лише високу зарплатню і тисячі гривень надбавок за високі досягнення в праці, але й чималі премії. Регулярно отримують додаткові виплати й бухгалтери відділу освіти. І це при тому, що місцевих вчителів преміювали лише на 10% від заробітної плати. В середньому це 600-800 гривень. В немилість Томашевської цього разу потрапив її заступник Віктор Березюк. Він єдиний жодного разу, за ці місяці, чомусь не отримував премій.
Чиновникам Іваничівської селищної ради і в останні місяці 2024-го року та в січні 2025-го продовжували виплачувати премії, хоча на одній із перших сесій новообрана очільниця громади обіцяла, що цього під час її головування не буде. Посадовці отримували не лише надбавки за високі досягнення праці, але й премії. І тепер голова громади Лідія Томашевська віддячує своїм найвідданішим працівникам абсолютно відкрито. Про це БУГу стало відомо від місцевої активістки, представниці Волинського осередку ДОСТА Марини Юраш, яка нещодавно отримала відповіді на інформаційні запити.
Так, на зарплату та премії керівництва Іваничівської громади в листопаді-грудні 2024 року та січні 2025-го з місцевого бюджету витратили 975 тисяч 115 гривень.
Окрім премій та надбавок, посадовці селищної ради отримували матеріальну допомогу для покращення соціально-побутових питань. А це від 15 і до 20 тисяч гривень.
Відповідно до інформації за вказаний період, очільниця громади Лідія Томашевська отримала 109 тисяч 487 гривень заробітної плати. Зокрема, середньомісячна виплата чиновниці склала майже 18 тисяч 767 гривень. Крім посадового окладу їй виплачували надбавки за ранг, вислугу років та допомогу по тимчасовій непрацездатності. Відтак щомісячно Томашевська отримує понад 36,5 тисяч гривень.


Заступнику селищної голови з питань діяльності виконавчих органів Віктору Березюку за ці місяці нарахували майже 88 тисяч 180 гривень заробітної плати. Як і селищній голові, чиновнику додатково нараховували надбавки. Однак, на премії він, ймовірно, не заслужив. Відтак, в листопаді Березюк отримав 26 тисяч 829 гривень, в грудні – 34 тисячі 654 гривні, а у січні – 26 тисяч 696 гривень. Проте надбавки йому все-таки виплатили.


Заступниця з гуманітарних питань Оксана Рубан за листопад-січень отримала 101 тисячу 628 гривень. З них: в листопаді – 26 тисяч 736 гривень, в грудні – 45 тисяч 681 гривню, та в січні – 29 тисяч 210 гривень. В листопаді Рубан крім посадового окладу, надбавки за ранг, вислуги років та надбавки за високі досягнення у праці виплатили ще й 3 тисячі 820 гривень відрядних. Проте найпліднішим для чиновниці був грудень 2024 року, адже тоді їй нарахували ще й матеріальну допомогу для покращення соціально-побутових питань – 18 тисяч 870 гривень.


Секретарю селищної ради Наталії Мазурок за три місяці виплатили 79 тисяч 216 гривень заробітку. Щомісячно їй нараховували 26 тисяч 450 гривень. З них – 6 тисяч 73 гривні – надбавки. Премій та інших виплат Мазурок не отримувала. Теж, напевно, на думку Томашевської, не заслужила їх.


Керуючій справами виконкому Валентині Бабусюк за листопад-січень нарахували 107 тисяч 931 гривню заробітної плати, включно з різними надбавками. Так, у листопаді їй виплатили 49 тисяч 312 гривень, в грудні – 26 тисяч 484 гривні, та у січні – 32 тисячі 135 гривень. “Найпліднішим” для посадовиці був листопад. Тоді вона отримала матеріальну допомогу для оздоровлення – 25 тисяч 588 гривень та 14 тисяч 895 гривень відпускних. Премій Бабусюк не давали, однак двічі виписували надбавки. В грудні – 4 тисячі 927 гривень та в січні – 10 тисяч 712 гривень.


Начальниця юридичного відділу Людмила Іванчук за останні три місяці отримала 94 тисячі 890 гривень зарплати. Зокрема, 34 тисячі 740 гривень – в листопаді, 36 тисяч 334 гривні – в грудні та ще 23 тисячі 816 гривень – в січні. Щомісячно юристці виплачували надбавки. В листопаді та січні по 7 тисяч 939 гривень, а в грудні – 4 тисячі 446 гривень. Окрім цього, в листопаді посадовиці нарахували премію – 10 тисяч 791 гривню, а в грудні ще й матеріальну допомогу для покращення соціально-побутових питань – 15 тисяч 877 гривень.


Начальниця відділу освіти, культури, молоді та спорту Алла Наумук за листопад-січень заробила 77 тисяч 637 гривень. З них 17 тисяч 942 гривні – надбавки, які посадовиця отримувала щомісячно. Найбільше коштів головній освітянці громади виплатили в січні – 38 тисяч 800 гривень. Тоді вона отримала 19 тисяч 386 гривень матеріальної допомоги для покращення соціально-побутових питань. Окрім цього, в грудні Наумук нарахували 4 тисячі 187 гривень відпускних.


До слова, єдині, хто завжди отримував премію – це бухгалтери централізованої бухгалтерії відділу освіти, культури, молоді та спорту. Додаткові виплати їм нараховували щомісячно.
Так, головна бухгалтерка централізованої бухгалтерії відділу освіти, культури, молоді та спорту Оксана Пилипюк за листопад-січень отримала 71 тисячу 349 гривень заробітної плати. Зокрема й 27 тисяч 620 гривень премії. Також в січні їй виплатили 17 тисяч 211 гривень матеріальної допомоги для покращення соціально-побутових питань.

Бухгалтерки відділу Ірина Пасічник, Світлана Полякова, Ольга Романюк, Тетяна Новосад й Мар’яна Кельб також щомісячно отримували премії – від 3 тисяч 555 гривень і до 7 тисяч 100 гривень. Окрім цього кожній з них нарахували матеріальну допомогу для покращення соціально-побутових питань.





Отож ми в черговий раз переконуємося, що слова й обіцянка очільниці громади нічого не варті. Каже одне, а робить зовсім інше. Як і минулого року, Томашевська виплачує чималі надбавки, як своєрідну “подяку” за відданість. Ба більше: цьогоріч вона робить це відкрито, відверто називаючи додаткові виплати преміями. Це підтверджують офіційні документи.
До слова, наразі в бюджеті громади є фінансова діра, через яку виникла незабезпеченість зарплатою на 2 місяці – листопад і грудень. Виникає дисонанс. В бюджеті громади – фінансова діра, не вистачає коштів на найнеобхідніше – виплату заробітної плати бюджетникам й оплату комунальних послуг. Не говорячи вже про гроші на розвиток місцевої інфраструктури, яких взагалі немає. Дороги в громаді знаходяться в жахливому стані. Але от кошти на премії й надбавки чиновникам чомусь є завжди.
До слова, за чутками, вчителям, які працюють в місцевих навчальних закладах в кінці року нарахували лише 10% премії від заробітної плати. Як повідомили БУГу деякі з педагогів, вони отримали від 500 до 800 гривень доплати.
Питання нарахування премій порушили на сесії селищної ради, яка відбулась 28-го лютого. Депутати наголосили, що якщо й виплачувати премії, то усім посадовцям, а не робити це вибірково, лише для “обраних”. Однак Лідія Томашевська зазначила, що нарахування додаткових виплат працівникам селищної ради залежить від їхньої роботи. Мовляв, хто як працює, те і отримує. А до праці деяких посадовців, за словами голови селищної ради, є чимало питань. Наприклад, до заступника Березюка, який нібито не справляється із комунальною сферою громади.



Читайте також:
Попри обіцянку Томашевської, чиновники в Іваничах отримують «за вірну службу» премії і надбавки
Активістка з Іванич пропонує зняти з Лідії Томашевської премії й надбавки: зареєстрували петицію
Зарплата у чиновників ОТГ складається: 1.Посадовий оклад 2.Надбавка за ранг.3.Надбавка за вислугу років.4.Надбавка за високі досягнення праці.5.Щомісячна премія.6.Одноразова премія з нагоди професійного свята.7.Одноразова допомога по оздоровленню і т. д. З того, що оприлюднено, то я думав, що на справді
на багато більше. Мене більше цікавить, яку частину річного бюджету вони витрачають на свої виплати, а яка частина лишається для потреб громади?
Позитив Іваничівської ОТГ в тому, що там є якась опозиція і це нормально ітак має бути. Бо нажаль в Литовезькій ОТГ її не має, там повний ,,одобрямс”. Люди просніться, це ваші податки і ваш добробут.
Позитив Іваничівської ОТГ в тому, що там є якась опозиція і це нормально і так має бути. Томашевській за це 5 баліа. Бо нажаль в Литовезькій ОТГ її не має, там повний ,,одобрямс”. Люди просніться, це ваші податки і ваш добробут.
хто має контактну інфу Рубан?
я б з нею замутив, а за невелику мені доплату – навіть вдув
Дуже непогані в тебе наміри.
хоч я тебе і поважаю, але вибач, поділитися не можу!
А що робиться в Новіку?