<

У Іваничівському районі на березі річки виявили городище

Цей запис опубліковано більш як рік тому
23:14 | 4.10.2019 / Іваничі / , /
Перегляди
15
/ 1 коментар

Минулого місяця, у вересні, експедиція Інституту археології НАН України провела розвідкові роботи на городищі у селі Литовеж Іваничівського району. Вияснили, що вал був насипаний у пізньосередньовічний період.

Про це повідомляє офіційний сайт Інституту археології НАН України.

Пам’ятка пов’язується, вірогідно, з давньоруським Всеволожем (Волинським) та з одноіменним середньовічним містом. Городище дуже пошкоджене водною ерозією – його західна частина розмивається річкою Західний Буг.

Наявність кількох ділянок укріплень вказує на те, що пам’ятка мала складне планування. З метою встановлення системи планування, зовнішнього вигляду укріплень та послідовності їх спорудження був розрізаний зовнішній вал городища у його північній частині, у районі розміщення нині зруйнованої церкви Параскеви П’ятниці.

Розріз валу проведений траншеєю довжиною 15 м при ширині 1 м. Встановлено, що вал не містив внутрішніх дерев’яних конструкцій і був насипаний у пізньосередньовічний період. У траншеї також зафіксовані сліди поховань. Виявлений археологічний матеріал датується XIV – XX століттями. Це фрагменти кераміки та металеві побутові предмети”, – зазначають археологи.

Роботи проводились під керівництвом старшого наукового співробітника відділу давньоруської та середньовічної археології к.і.н. Андрія Петраускаса.
один коментар
  1. там городище дійсно було але Всеволожа там не було ніколи-бо вони =два Всеволожі були в зовсім інших місцях-один на Старгороді -інший на Жджарах чи Соколі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

23 Липня, Вівторок
22 Липня, Понеділок