<

У Луцьку тривають розкопки Окольного замку: які відкриття вже зробили археологи

07:04 | 10.06.2026 / Луцьк / , / Коментарі відсутні

У Луцьк вже понад три тижні ведуться масштабні археологічні дослідження на території Окольний замок. Фахівці досліджують нещодавно виявлену вежу пана Свинюського та вже змогли розкрити її унікальну підземну частину.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Луцької міської ради.

Археологічні роботи стартували за дорученням міської ради. Фахівцям не лише вдалося точно локалізувати місце розташування оборонної споруди, а й пробитися до її підземного поверху. Як з’ясувалося, ці підземелля є тотожними з підземним поверхом сусідньої, вже відомої башти князів Чорторийських.

Наразі археологи займаються вибіркою ґрунту та заповнення, яким завалена підземна частина башти, щоб з’ясувати її остаточні габарити. Ширина історичної споруди вже достеменно відома, тепер дослідники намагаються встановити її точну довжину.

Науковці зазначають, що вежу засипали в ранньомодерний час – орієнтовно не пізніше XVIII століття. Під час розкопок археологи вже натрапили на перші цінні артефакти: уламки старовинної кераміки та побутові речі, які датуються XVI-XVII століттями, тобто періодом будівництва та активного функціонування башти.

Археологічний сезон на цьому об’єкті планують завершити до настання осінніх холодів. Після цього розкопану башту ретельно законсервують на зиму. Протягом холодних місяців фахівці розроблятимуть проєкт відновлення споруди, аби вже навесні розпочати повноцінні реставраційні та будівельні роботи для повернення пам’ятці її історичного вигляду.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 Червня, Субота
12 Червня, П’ятниця