Про що хотів сказати депутат на сесії Нововолинської міськради, та не зміг

17:39 | 23.06.2018 / Рубрика: Погляд / 10 коментарів

У п’ятницю, 22-го червня, відбулася позачергова сесія Нововолинської міської ради,  і перед цим за два дні  вислали для ознайомлення проекти рішень. Я, як депутат, хотів виступити із пропозиціями та обговорити проект рішення щодо встановлення нової ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території м.Нововолинська, та все, що вдалося почути – це те, що всі питання вже обговоренні в кулуарах міськради, узгоджені головами депутатських комісій та остаточно ними вирішені, а я звернувся вже занадто пізно.

Остаточно вирішені? Постає питання, для чого тоді мені, як представнику громади в міськраді, бути там присутнім? Грубе порушення регламенту на сесії. Депутату міської ради не надають слово для висловлення його пропозицій та зауважень. Ніякого обговорення не проводять, бо всі все знають і виявляється, що комісія, у складі  голів депутатських комісій, перед початком сесії вже все вирішила. А всі – це 5-6 депутатів, які і є в цих комісіях. Про дату і  час  засідання мене та інших депутатів ніхто не повідомив.

При цьому хочу зауважити, що, зокрема Я не делегував голові комісії, в якій перебуваю, своїх депутатських повноважень щодо розгляду і прийняття за мене рішення з цього питання. А для чого тоді бути депутатом, якщо не враховується його думка, а на сесії не надають слова?

Податкове законодавство вимагає встановлення місцевими радами кожного року до 1-го липня  ставок податків і зборів, тому  виникла необхідність провести  позачергову сесію міськради. Переліком було передбачено 16 проектів рішень. Одне із них – це встановлення ставок з податку  на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території м. Нововолинська.  За зменшення ставки до 1% для юридичних осіб та  до 0,5 % для фізичних осіб, у власності яких перебуває нежитлова комерційна нерухомість(торгові центри, універмаги, магазини, бази і склади торговельних підприємств), власне, і голосували депутати.

Однак я хотів запропонувати мінімально зменшити хоча б на 0,1 %  діючу ставку податку на оподаткування житлової нерухомості(будинки,квартири), що належать фізичним особам і встановити її на рівні  0,4%  та пояснити на яких підставах. На жаль, мої спроби переглянути ставку податку назвали популістичними. А на позачерговій сесії я не мав змоги й слова сказати. Перед тим, міський голова звернувся до депутатів зі словами, що проведені так звані громадські слухання, тобто зустріч підприємців, враховані їхні бажання, і щоб  не тягнути часу , так як всі точки дотику знайдені – голосувати!

Залишається також не зрозумілим, чому завчасно не було видано розпорядження про скликання саме  чергової сесії, де повинна виноситись значна кількість важливих питань, які підлягали їх вивченню депутатами по процедурі передбаченій регламентом міської ради, розглядом проектів рішень на депутатських комісіях, обговоренні на дні депутата, а лише після цього прийматись виважене рішення всіма депутатами.

За ставку податку нежитлової нерухомості  фізичних осіб в розмірі 0,5 % проголосували 21 депутат, 4 утрималися. Для житлової нерухомості фізичних осіб  так і залишились відрахування на рівні 0,5 % від мінімальної зарплати.  Рішення прийняли і в цьому році уже нічого змінити не можна. На 2019 рік будуть саме такі відрахування. Але чомусь не зауважили, що розмір мінімальної заробітної плати  постійно зростає, а значить і відрахування податку ростуть. Вважаю, що прийняте депутатами рішення  не враховує  для нашої громади важливий принцип соціальної справедливості з податкового законодавства в частині установлення податків для фізичних осіб, яким належать об’єкти житлової нерухомості.

Для порівняння величини розміру ставок з оподаткування нерухомого майна є  той факт, що у сусідньому місті Володимир-Волинський ще минулого року міська рада встановила на 2018 рік ставку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в однаковому розмірі 0,2 % від  мінімальної заробітної плати,  як для юридичних осіб, так і для фізичних осіб – власників житлової так і нежитлової нерухомості !?

Р.S. Я, щиро сподіваюсь, що той, хто мав, почує  і зрозуміє, що я хотів, але не зміг сказати.

* Редакція не впливає на зміст в розділі Погляд і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках видання «БУГ»
Вайбер
10 коментарі
 1. Та, плюньте пане Валерію, і не гризіть своє серце – покладіть мандат. Люди вас зрозуміють.

 2. Сплата податку на нерухомість до того ж ніким не контролюється. Одним приносять повідомлення, інших оминають. Цікавилась в податковій чого то так? Виявляється не досконала база даних. Одні домогосподарства зареєстровані, інші цю реєстрацію оминули. І де соціальна справедливість про яку ви кажете? В більшості саме великі будинкі зовсім не бідних людей чомусь і не отримують повідомлень про сплату. Питання-є відділ архитектури, де є технічні документи на всю забудову міста. Чому б не провести ревізію і не поновити базу даних? Думаю, що до списку платників племінник мера точно не потрапив, хоч сам живе в великому будинку і не менший “здає” в аренду самому меру. По закону цей податок іде в міський бюджет. То чому можновладці не зацікавлені в його поповненні? Адже це і благоустрій і дороги. Чи може додаткові кошти для виплат чеогових захмарних премій?

 3. Вимоги підприємців – це встановити розумну ставку податку в межах від 0 до 0.3%,а Сторонський сказав що буде буде крайня межа 0.5% і все.Поставили нас перед фактом.

 4. “сказаць хоте-е-ел но не сумеэл”

 5. Станислав / 26.06.2018 - 11:44 / Відповіcти

  Валера добрый день!
  Давно не виделись! Как живёшь?
  Напиши пару строк.
  Капустянский Стас.

 6. Олександр / 26.06.2018 - 17:11 / Відповіcти

  Пане Валерію,
  дана ситуація – це наслідок парадоксального порядку речей, який діє у наших місцевих владних кабінетах.

  І Ви, так само як і інші порядні депутати міської ради, несете часткову відповідальність за таку несправедливість. Перш, ніж це заперечувати, на кілька секунд вдумайтесь в те, що я хочу сказати, а я спробую пояснити чому я так думаю…

  Таке враження, що наша міська влада це аналог таємного ордену, де усі хоч малозначущі рішення приймаються під покровом ночі і в режимі повної секретності. А це саме те, чого і прагнуть наші місцеві “князьки” та “барони”.

  Звичайні громадяни не мають жодної можливості повпливати на прийняття рішень, жодної! Усі нововолинські громадські слухання це пародія на демократію з невмілим ляльководом за найбільшим столом. У той час як усі рішення, як Ви вдало висловились: “…вже обговорені в кулуарах міськради, узгоджені головами депутатських комісій та остаточно ними вирішені…”.

  Для того, щоб розібратися у хитросплетінні ваших регламентів нам, пересічним жителям міста, банально не вистачає часу та і особливо бажання.

  Але Ви, та Ваші колеги, повинні КОЖНОГО разу, як наша міська рада ухвалює якесь суперечливе чи просто погане рішення – повинні “КРИЧАТИ” про це з усіх можливих площадок. По простому, усім зрозумілими термінами пояснити, що той то і той зробили так то і так, це погано або добре тому то і тому. ОБОВ’ЯЗКОВО З ПРІЗВИЩАМИ.

  Якщо Ви це робите тільки коли не дослухаються до Вашої точки зору або коли це стосується безпосердньо Вас, то нічого особливо не зміниться.

  Люди і надалі будуть обирати цих кишенькових депутатів та незмінних мерів з їхніми заступниками.

  Давайте змінимо наше місто на краще =)

 7. Я в повній мірі згоден з Олександром.Всі ці рішення вже давно перетворилися на фарс.
  З думкою пересічних громадян абсолютно ніхто не рахується. Вже давно над головами з”явилися німби.

 8. александр такой умный я б за него свой голос отдал

Додати коментар


Про 51-шу бригаду і банер до Порошенка
Різні думки ширяться просторами Фейсбуку про 51 бригаду і банер. Поважаю думку всіх, крім тих, хто плює образами на бригаду, бійців і опонентів Для ботів і “жовчометів”: 1. ...
Тільки нецензурною лексикою можна передати “радість” від споглядання роботи автодору
Кожен раз виходячи з дому чи виїжджаючи машиною, згадую “вєлікий магучій”… Тільки нецензурною лексикою можна передати “радість” від споглядання роботи автодору. ...
Мабуть вам краще дихати викидами «кронораку»?!
«Шикарні липи, мої улюблені. Молоді, здорові дерева, з ідеальною шикарною кроною, з солодким ароматом улітку.» Що не бачите? Так і я не бачу! Для мене це був такий шок! Я побачила ...
Володимир-Волинська автостанція- це перевірка на психічне здоров’я, витримку і терпіння
Володимир-Волинську автостанцію то називають “квест-кімнатою на виживання”, то критикують за хамство працівників, то “засвітиться” вона у скандалах з ...
Вибори 2019. До чого вони приведуть нас?
Віповідь – ні до чого. Система, створена олігархічною владою, вкладає у вибори мільйони доларів для приведення своїх людей до влади. Купують виборців за дрібні гроші. За ...