Бюджет участі – це такий демократичний процес, який надає можливість кожному жителю брати участь в розподілі коштів

08:26 | 22.12.2017 / Рубрика: Погляд / 4 коментарі

Шановні нововолинці.

Тут мав би бути звіт депутата Нововолинської міської ради ,але він буде пізніше.
А сьогодні хочу звернутись до кожного з вас – за порадою.

Не секрет, що йшов у депутати з простою і чіткою мотивацією – змінити це місто на краще, адже воно молоде, прекрасне і наше, що доводжу роботою з виборцями, спрямованою на вирішення їх проблем.
Неодноразово піднімав на сесіях міської ради як депутат та перед народним депутатом України Ігорем Гузем, чиїм помічником консультантом є, завдання різного виду складності – від асфальтування дворів до приведення в належний стан Стели Героїв АТО.

Наприкінці року, з метою винести на обговорення сесії міськради, я і ще декілька депутатів подали звернення з проханням розглянути можливість запровадження у місті бюджету участі.

Що це таке? 

Бюджет участі – це такий демократичний процес, який надає можливість кожному жителю брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста та/або голосування за них.
Будь-який житель міста може подати проект, пов’язаний з покращенням життя в місті, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні і спостерігати за тим, як його проект реалізують в рамках бюджету.

Які у нього етапи? 

1. Зробити проектну заявку.
2. Подати її на розгляд комісії.
3.Промувати свою ідею та виставити її на голосування.
4.Дочекатись оголошення результатів.
5. Міська рада втілить вашу ідею.
Гарно, чи не так?

Звідки я це все взяв?

Ви здивуєтесь, але бюджет участі – не є новинкою, це успішна практика більшості міст, а нещодавно проекти-переможці були обрані у сусідньому Володимирі-Волинському. Це і надихнуло – чим ми гірші?
Можна було би довго розписувати про цікаві проекти, які вже зроблено у усій країні – в Тернополі, Вінниці, Полтаві, Боярці, Славутичі, Хмельницькому, але це забрало би чимало Вашої уваги.
Отож, у ході дискусії на депутатській комісії лунали різні цікаві думки – як за, так і проти, але було й те, що змусило мене замислитись, чи правильним шляхом рухаємось?
Виявляється, проблема може полягати … у тому, чи треба це власне жителям. По логіці справи, здавалось би, ми всі втомились від браку місць відпочинку, недосконалостей благоустрою, відсутності велодоріжок, недостатній кількості турніків у дворах чи гойдалок для малечі. Разом з тим – чи готові ви, нововолинці, взяти відповідальність на себе та відкрито заявити: мені це потрібно, мені цікаво, я готовий розробити проектну заявку, зібрати ініціативну групу, виступити на захисті своєї ідеї?

 І що ж саме вам треба, нововолинці? 

отож, чекаю від вас відповіді на прості питання:
– що би ви втілили за кошти міста в рамках бюджету участі?
– яку орієнтовно суму потрібно на втілення вашого проекту?
– чи потрібно це все взагалі Нововолинську?

Пам’ятайте – Ваша ідея повинна вирішити не лише вашу особисто потребу, а й бути корисною великій кількості населення.
Отож, прошу у коментарях лишити Ваші міркування з даного питання.
І пам’ятайте – це наше місто, і тільки нам вирішувати, яким воно буде завтра.

4 коментарі
 1. Як на мене спочатку треба довести до ума те що є а тоді думати що ще зробити. Вікна в садочках поміня, теплотраси утеплити, водонапірні труби треба міняти всі! Воду з підкрана не можливо пити. Це є важливі питання.

  • Цього року понад 1, 600 затягнув Гузь в місто на садікі по субвенції.
   Якщо нормально спрацює місто то в слідуючьому році всі садікі будуть в вікнах нових.
   Він про то розказував в садіку 4.
   А зробити треба нормальний ПАРК.
   І качелі для діток в парку.

 2. На сайті Нововолинської міської ради є петиції які набрали відповідну кіл-ть голосів. Давати їх втілимо в життя.

 3. Парк зробіть!
  Дерева закупіть!
  Я досі згадую оті класні екзотичні квітучі напроти бібліотеки – там потрібен сквер.
  Озеленення, а то ж ви там задихаєтесь від всяких заводів.

Додати коментар


Пропоную зібратися в центрі Нововолинська, біля міської ради, на флешмоб «Проти безпритульних собак»
Шановні нововолинці! Пропоную зібратися в центрі, біля міської ради, на флешмоб «Проти безпритульних собак», бо ці звірюки вже почали гризти людей. Люди вдень бояться ходити ...
Давайте, може, собаки будуть гуляти, а люди – по домівках?
Як можна так жити, щоб боятись вийти на вулицю, тому що там собаки, які кидаються на людей? Майже кожного ранку біля мого будинку зо 5 собак відпочиває на травичці, тому я мушу ...
Знайшов місце, де вже, мабуть, десятиліттями не ставала нога дорожника
Це межа Волинської та Львівської областей, одна з трьох доріг, які з’єднують ці області. І якщо дорогу Луцьк-Львів нарешті відремонтували, то на дорозі Іваничі-Сокаль і ...
З’явилася крута ініціатива флешмобу #бахіли_у_минулому
 Клініки, в яких не практикується використання бахіл там, де не потрібно, поділіться хорошим прикладом! Ніколи не розуміла, чому в багатьох українських лікарнях усіх ...
Ми маємо право сказати – але мовчимо…
Vivere militare est (Жити—значить боротися) Вперше таке на моїй пам’яті – коли громадські слухання у місті обійшлись без власне містян. Були депутати, працівники міськради, було ...