Бюджет участі – це такий демократичний процес, який надає можливість кожному жителю брати участь в розподілі коштів

08:26 | 22.12.2017 / Рубрика: Погляд / 4 коментарі

Шановні нововолинці.

Тут мав би бути звіт депутата Нововолинської міської ради ,але він буде пізніше.
А сьогодні хочу звернутись до кожного з вас – за порадою.

Не секрет, що йшов у депутати з простою і чіткою мотивацією – змінити це місто на краще, адже воно молоде, прекрасне і наше, що доводжу роботою з виборцями, спрямованою на вирішення їх проблем.
Неодноразово піднімав на сесіях міської ради як депутат та перед народним депутатом України Ігорем Гузем, чиїм помічником консультантом є, завдання різного виду складності – від асфальтування дворів до приведення в належний стан Стели Героїв АТО.

Наприкінці року, з метою винести на обговорення сесії міськради, я і ще декілька депутатів подали звернення з проханням розглянути можливість запровадження у місті бюджету участі.

Що це таке? 

Бюджет участі – це такий демократичний процес, який надає можливість кожному жителю брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста та/або голосування за них.
Будь-який житель міста може подати проект, пов’язаний з покращенням життя в місті, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні і спостерігати за тим, як його проект реалізують в рамках бюджету.

Які у нього етапи? 

1. Зробити проектну заявку.
2. Подати її на розгляд комісії.
3.Промувати свою ідею та виставити її на голосування.
4.Дочекатись оголошення результатів.
5. Міська рада втілить вашу ідею.
Гарно, чи не так?

Звідки я це все взяв?

Ви здивуєтесь, але бюджет участі – не є новинкою, це успішна практика більшості міст, а нещодавно проекти-переможці були обрані у сусідньому Володимирі-Волинському. Це і надихнуло – чим ми гірші?
Можна було би довго розписувати про цікаві проекти, які вже зроблено у усій країні – в Тернополі, Вінниці, Полтаві, Боярці, Славутичі, Хмельницькому, але це забрало би чимало Вашої уваги.
Отож, у ході дискусії на депутатській комісії лунали різні цікаві думки – як за, так і проти, але було й те, що змусило мене замислитись, чи правильним шляхом рухаємось?
Виявляється, проблема може полягати … у тому, чи треба це власне жителям. По логіці справи, здавалось би, ми всі втомились від браку місць відпочинку, недосконалостей благоустрою, відсутності велодоріжок, недостатній кількості турніків у дворах чи гойдалок для малечі. Разом з тим – чи готові ви, нововолинці, взяти відповідальність на себе та відкрито заявити: мені це потрібно, мені цікаво, я готовий розробити проектну заявку, зібрати ініціативну групу, виступити на захисті своєї ідеї?

 І що ж саме вам треба, нововолинці? 

отож, чекаю від вас відповіді на прості питання:
– що би ви втілили за кошти міста в рамках бюджету участі?
– яку орієнтовно суму потрібно на втілення вашого проекту?
– чи потрібно це все взагалі Нововолинську?

Пам’ятайте – Ваша ідея повинна вирішити не лише вашу особисто потребу, а й бути корисною великій кількості населення.
Отож, прошу у коментарях лишити Ваші міркування з даного питання.
І пам’ятайте – це наше місто, і тільки нам вирішувати, яким воно буде завтра.

4 коментарі
 1. Як на мене спочатку треба довести до ума те що є а тоді думати що ще зробити. Вікна в садочках поміня, теплотраси утеплити, водонапірні труби треба міняти всі! Воду з підкрана не можливо пити. Це є важливі питання.

  • Цього року понад 1, 600 затягнув Гузь в місто на садікі по субвенції.
   Якщо нормально спрацює місто то в слідуючьому році всі садікі будуть в вікнах нових.
   Він про то розказував в садіку 4.
   А зробити треба нормальний ПАРК.
   І качелі для діток в парку.

 2. На сайті Нововолинської міської ради є петиції які набрали відповідну кіл-ть голосів. Давати їх втілимо в життя.

 3. Парк зробіть!
  Дерева закупіть!
  Я досі згадую оті класні екзотичні квітучі напроти бібліотеки – там потрібен сквер.
  Озеленення, а то ж ви там задихаєтесь від всяких заводів.

Додати коментар


Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Здорове харчування – тренд чи дійсно користь?
Напевно лише лінивий нічого не чув про здорове харчування(ЗХ). Адже ледь не в кожному ток-шоу розповідають про ПП,«правильное питание» так його називають російською. Тренд це ...
Занедбані клуби, низький рівень освітніх закладів, неоснащені ФАПи – жодних суттєвих змін для селян децентралізація не принесла
Натрапив в мережі на цікаву статистику. Згідно аналізу Волинського обласного Центру розвитку місцевого самоврядування витрати на управління (тобто утримання апарату) ...
Колекціоную страшні дитячі фрази: “Моя мама любить мою сестру, гроші і шоколад”
Я мимоволі колекціоную страшні дитячі фрази: «Моя мама любить мою сестру, гроші і шоколад…», «Можете не передзвонювати мамі, бо я вже все одно поприбирала і мамі байдуже, ...
Як вплинула війна на культуру та мислення українців
Написати про війну Піймав себе на думці, що майже все, прочитане останнім часом в українських авторів, так чи інакше пов’язане з війною. Навіть якщо війна не присутня в тексті ...
Кому тут тюрма, кому – Дольче Віта
Кожного дня звичайні українці стикаються з несправедливістю – маленькою, великою, гігантською. Запитайте людей на вулиці, що вони думають про справедливість у нашій ...