Результати виконаних робіт в рамках унікального проекту “Чиста вода на Побужжі” презентували у Володимирі-Волинському
Ніде в Україні на сьогодні не має аналогічних проектів по заміні водогонів, водоочисних споруд та покращенні якісних показників питної води, таких як у Володимирі-Волинському. “Чиста вода на Побужжі – транскордонна система водопостачання Грубешова та Володимира-Волинського ФАЗА ІІ” фінансується на 89% коштами Євросоюзу і тільки на 11% – власним вкладом. Як повідомив перший заступник міського голови Микола Веремчук, кошти, які використовуються на заміну обладнання не кредитні. Це також суттєво у теперішній складній економічній ситуації.
Реалізація проекту розпочалася у липні 2013 року. За цей період були завершені такі роботи: реконструкція водопровідних мереж по вулицям Драгоманова, Устилузькій, Івана Мазепи, Лотоцького. генпідрядником даної ділянки виступало ТзОВ “Львівбудмережі”. Загальна вартість робіт – 2 мільйони 901 тисяча 503 гривні. Реконструйовано Центральний та Північний водозабори. У ході цих заходів повністю змінили хлоранторну, де відтепер працюють електролізні установки ємкістю по 10 кілограмів активного хлору. Цей захід дає місту можливість самостійно виготовляти гіпохлорид натрію для знезараження питної води. Відремонтували і склад солі. Відтак сировина для гіпохлориду натрію зберігатиметься у належних фізико-кліматичних умовах.
Насосна станція другого підйому також зазнала змін – змінено насоси, які подають воду у місто. Зараз проводяться монтажні роботи по встановленню станції підвищення тиску. Встановлено резервуар для чистої води, ємкістю 2000 метрів кубічних. Це найбільший резервуар на Волині. Повністю замінено обладнання насосної станції 1-го підйому Центрального водозабору, свердловин №1, №2 та №4. У проекті і реконструкція на свердловині №3. Нове обладнання марки Grundfos з щитами управління. Це дає можливість заощаджувати споживання електроенергії на підйом води.
За виконання цих заходів відповідав ще один генпідрядник із Нововолинська – це ПП “МП Сантехмонтаж”. Вартість цих робіт – 4 мільйони 752 тисячі 688 гривень.
Як розповів міський голова Петро Саганюк, оскільки проект фінансується і за рахунок державних субвенцій (339 тисяч гривень), і за рахунок субвенцій з обласного бюджету (1 мільйон 400 тисяч гривень). Це дало можливість зекономити кошти місцевого бюджету, на які додатково замінять водогони на вулицях Лермонтова та Лук’яна Кобилиці.
Усі витрати коштів контролюють незалежні аудитори з Брюсселю. Як розповів директор Володимир-Волинського водоканалу Володимир Власюк, аудиторів у місті представляла Івона Сафі. За 5-бальною системою оцінювання місцевий проект отримав 4 бали. “П’ятірку нам не поставили лише тому, що “Чиста вода на Побужжі” незавершений проект”, – хвалиться Володимир Васильович.
Микола Веремчук сказав, що такий проект здійснюється серед міст України лише у Володимирі-Волинському.”По-перше, в рамках “Чистої води на Побужжі” дуже зміцнилася матеріальна база водоканалу. За міські кошти ми б цього не зробили. По-друге, сучасне енергозберігаюче обладнання дає економію електроенергії на 50%” – каже перший заступник мера.
Така ситуація на Володимир-Волинському управлінні водопровідно-каналізаційного господарства дасть можливість, каже мер, не підвищувати у місті тарифи на воду.