Чому в Нововолинській ЦМЛ відмовляються лікувати пацієнтів з села? Коментар головного лікаря

Цей запис опубліковано більш як рік тому
16:46 | 9.02.2018 / Рубрика: Іваничі, Нововолинськ / Позначка: / 10 коментарів

У Нововолинській центральній міській лікарні фінансової компенсації за те, що лікують жителів Іваничівщини, не отримали, відтак частині мешканців Іваничівського району тепер відмовлено в наданні медичної допомоги.

“БУГ” повідомляв про те, що жителі села Кропивщина Іваничівського району готові збирати підписи, аби мати можливість обслуговуватися в Нововолинській ЦМЛ. Натомість у медустанові погоджуються надавати медичні послуги лише мешканцям громад, керівництво яких делегувало субвенцію зі своїх бюджетів (Поромівській та Литовезькій).

Втім, люди, які проживають в Кропивщині та Грядах, також хочуть лікуватися в місті. Враховуючи принциповість влади району щодо компенсації медичних послуг, в жителів Іваничівщини виникло логічне запитання: чи приймуть їх тепер у відділення міської лікарні?

Головний лікар Іваничівської ЦРЛ Петро Ципа вважає, що кожен заклад повинен виконувати свої обов’язки  і надавати допомогу без обмежень через місце проживання, а заяви про відмову у наданні медпослуг від посадової особи ні в юридичному, ні моральному аспектах обґрунтуванню не підлягають.

Жоден лікар не має права відмовити пацієнтові в наданні медичної допомоги – людина може звернутися до будь-якого медичного закладу на території України, каже він.

Але річ у тім, що на це не завжди виділене фінансування. Бюджет Нововолинської центральної міської лікарні формується в залежності від кількості населення в місті. А оскільки люди все ж приходять, ігноруючи “районки”, то в адміністрації медичного закладу кажуть, що раціональним рішенням була б компенсація збоку районів за всіх пацієнтів.

Головний лікар Нововолинської ЦМЛ Віктор Мороз розповідає, що неодноразово робив спроби вирішити цю проблему, звертаючись до керівників районів, тепер ОТГ, із проханням відшкодувати гроші, які місто витрачає на іногородніх пацієнтів. Та якщо з деякими громадами дійшли до порозуміння, то від інших відповіді так і не отримали.

“На даний час нами укладені договори на надання певних видів послуг та їх компенсацію із Поромівською та Литовезькою ОТГ.

Ви знаєте, що у контексті реформи з децентралізації йшла мова про об’єднання Грядівської сільської ради Іваничівського району з Нововолинськом. Так, спершу ми надавали медичні послуги, адже обидві громади налагоджували співпрацю. Але час іде, минуло 5 місяців і досі жодних реальних кроків для того, щоб компенсувати витрати лікарні, зроблено не було. Пропонував у Грядах зібрати хоча б картоплю на медустанову, однак і ця пропозиція залишилася непочутою.

Ми відкриті й готові лікувати людей з району. І робити з нас ворогів – це, м’яко кажучи, не серйозно. Втім, щоб проаналізувати ситуацію, чому Нововолинська ЦМЛ не може прийняти  всіх хворих з наближених сіл, треба пригадати статистику.

Тільки за минулий рік проліковано 289 мешканців Грядівської сільської ради, на їх лікування витрачено 928 тисяч гривень. Із села Кропивщина госпіталізовано 31 хворого і в Нововолинській ЦМЛ такі пацієнти провели 330 ліжко-днів, а на їх лікування затрачено 110 тисяч гривень.

Усього впродовж 2017-го року проліковано 2292 жителів з інших районів, 63,3 відсотка яких складають мешканці Іваничівського району. Ми зараз не говоримо про ургентність і випадки, коли швидка привозить хворих, бо тут стоїть питання життя людини.

Від усіх пацієнтів Нововолинської ЦМЛ кількість іногородніх становить 20, 6 відсотка (4 роки тому було 14 відсотків). А в таких відділеннях, як акушерське, травматологія, хірургія лікується 30 відсотків жителів інших населених пунктів. Із 300 ліжок, які визначені для мешканців міста, 59 були зайняті іногородніми.

Минулоріч з Іваничівського району проліковано 1450 хворих, в тому числі з самих Іванич – 39. На сьогодні згідно вимог законодавства вузькі спеціалісти приймають за направленнями сімейних лікарів. Пацієнти ж з інших районів направлень не мають, звертаються необстежені.

Люди не винні, вони готові платити благодійні внески. Проте вартість одного ліжко-дня за минулий рік складає 393, 38 гривні, а курс лікування триває приблизно 10 днів. Хто з пацієнтів зможе заплатити близько 4-х тисяч гривень внеску і, врешті-решт, хто має нести ці витрати?

Крім того, потік іногородніх в  поліклініці створює додаткові черги. При укладенні договору з Грядівською сільською радою ми мали б підстави для того, щоб виділити півставки невропатологу, адже один фахівець не може надати допомогу стільком хворим.

Бюджетні кошти на медицину скромні, а витрати на іногородніх тільки загострюють проблему нестачі грошей. Тому ми пропонували неодноразово компенсувати ці витрати керівникам районів та громад, звідки до нас їдуть пацієнти. Рішення приймають саме вони, відповідно, людям із запитаннями потрібно звертатися до них”, – зауважив головний лікар Нововолинської ЦМЛ.

Мешканці приміських сіл сподіваються, що керівництво міста та району нарешті дійдуть згоди у медичному питанні. Адже конституційне право кожного громадянина на отримання меддопомоги має бути реалізоване  і забезпечене саме владою.
Вайбер
10 коментарі
 1. Сергій Крижановський / 9.02.2018 - 20:58 / Відповіcти

  Заключайте договір про обслуговування з клінікою “здорова сім’я” і будете мати сучасне, кваліфіковане медичне обслуговування і без черг

 2. Світлана / 9.02.2018 - 21:44 / Відповіcти

  Шо ти кажеш як знімок на рентген то йди і купуй за свої гроші а вони з нововолинська лікують брехня. Ходив до окулісти вона каже шо краплі для очей знеболюючі за свої гроші закупляє пропонувала дати її

 3. Це все міське і приміське кобло зрозуміє наскільки вони були цинічні до своїх співгромадян заради грошей, коли чорти в пеклі їхні дупи на пательні посадять.
  До чого ми, б..ть, продажний народ!

 4. Це,мабуть ще один метод показати як мер хоче щоб Нововолинськ був центром району! Хоч з іногородніх беруть мзду у вигляді добр.внесків, і все що треба для лікування теж купують за свій кошт!

 5. шанувальник / 10.02.2018 - 07:24 / Відповіcти

  дурять людей по повній.апарат мрт ,на який так люблять посилати всі лікарі ,застарівший.в других регіонах сміються з нашого апарату і відказуються розглядати ці знімки.а наші люди влазять в борги щоб зробити мрт в нашій лікарні

 6. 393,38х10=3930,98 місячна зарплата без ліків,супер медицина.Я злом руку,продав машину щоб поремонтуатися.

 7. Люди повинні звертатись до свого сімейного лікаря,а лікар,якщо необхідно ,виписує рецепт до фахівця.Якщо люди йдуть напряму до фахівця,то ,відповідно,повинні і платити самі за всі надані послуги.

 8. “Відшкодувати кошти які витрачають на іногородніх клієнтів” цікаво, за що?
  Щоб кров здати треба купити і рукавиці і шприц…в чому ж тоді затратність?
  В оплачених годинах лікарів? Їх ставка не залежна від к-ті клієнтів.
  Так їм на руку – чим менше людей тим більше часу можна по телефону побалтать! Це Ви пане Мороз готові платити… а от іногородні повинні відшкодовувати

 9. ШановнийГоловний лікарю Нововолинської ЦМЛ Віктор Морозе . ви гонете на сільське населення . Прошу Вас відкиньте ліжкодні виконані хворими із сіл і Вас буде далеко видно . Виконання ліжкодня і прийом в поліклініці різко впаде ,,а якщо іще проф огляди то ваша мед установа підпаде під реорганізацію . І ТОДІ НЕБАЧИТИ ВАМ ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ЦЕНТРУ ЯК СВОЇХ ВУХ

 10. Я не розумію навіщо в облізлій лікарні хабарників та некомпетентних працівників скрізь лежить цей поганий ламінат з кроноспану. Вам не соромно продавати здоров’я своїх співгромадян за це гімно на підлозі? Нормальні люди з нововолинська виїзали інші в черзі на еміграцію кудись і бояться пікнути,чого ви просрали таке чудове місто за хабарі за засрані,за пляшку і коробку цукерок.

Додати коментар


Погляд

Бути чи не бути молодіжному центру в Нововолинську? Ось у чому питання…
У світі відзначають Міжнародний День молоді, а ми й далі шукаємо приміщення та робимо все можливе, щоб власними силами знайти простір, який буде осередком для розвитку молоді ...

Новини

19 серпня, Понеділок
22:31
У Польщі потонув юнак з Локачинського району
21:26
На Волині місяць не можна буде ловити раків
20:34
Зеленський анонсував про відстрочку для «євробляхерів»
20:09
У Німеччині через схожість зі свастикою закрили атракціон
19:41
У центрі Києва з автівки витягали непритомного водія із пляшкою горілки в салоні
19:17
Волинських капеланів прирівняли до бійців АТО
18:48
Волинського прикордонника, який «погорів» на хабарі, взяли під варту
18:22
На залізничному переїзді у Польщі загинула матір з дітьми
17:50
На трасі «Устилуг-Луцьк-Рівне» п’яний водій на ВАЗі злетів у кювет
17:23
Яблучний Спас у Володимирі-Волинському. Фоторепортаж
16:55
За нанесення ножових травм співмешканцю, ковельчанці світить до восьми років в’язниці
16:24
Мешканці Володимира-Волинського повпливали на будівництво супермаркету 4
15:51
Помер засновник мережі «Biedronka»
15:19
Володимир-Волинський у зелені з висоти пташиного польоту 3
14:47
На пішохідному переході у Луцьку легковик збив жінку 1
14:13
«Для усмішки потрібно зовсім небагато» – у центрі Володимира-Волинського роздавали кульки 1
13:42
У Турійському районі викрали мопед
13:20
На авіашоу в польській Гдині український льотчик показав найкращий пілотаж
12:34
У мешканця Володимира-Волинського викрали три велосипеди
12:06
Закордон з чужим паспортом: на Ягодині затримали іноземку
Усі новини

Погода у Нововолинську та Володимирі