Чому в Нововолинській ЦМЛ відмовляються лікувати пацієнтів з села? Коментар головного лікаря

Цей запис опубліковано більш як рік тому
16:46 | 9.02.2018 / Рубрика: Іваничі, Нововолинськ / Позначка: / 10 коментарів

У Нововолинській центральній міській лікарні фінансової компенсації за те, що лікують жителів Іваничівщини, не отримали, відтак частині мешканців Іваничівського району тепер відмовлено в наданні медичної допомоги.

“БУГ” повідомляв про те, що жителі села Кропивщина Іваничівського району готові збирати підписи, аби мати можливість обслуговуватися в Нововолинській ЦМЛ. Натомість у медустанові погоджуються надавати медичні послуги лише мешканцям громад, керівництво яких делегувало субвенцію зі своїх бюджетів (Поромівській та Литовезькій).

Втім, люди, які проживають в Кропивщині та Грядах, також хочуть лікуватися в місті. Враховуючи принциповість влади району щодо компенсації медичних послуг, в жителів Іваничівщини виникло логічне запитання: чи приймуть їх тепер у відділення міської лікарні?

Головний лікар Іваничівської ЦРЛ Петро Ципа вважає, що кожен заклад повинен виконувати свої обов’язки  і надавати допомогу без обмежень через місце проживання, а заяви про відмову у наданні медпослуг від посадової особи ні в юридичному, ні моральному аспектах обґрунтуванню не підлягають.

Жоден лікар не має права відмовити пацієнтові в наданні медичної допомоги – людина може звернутися до будь-якого медичного закладу на території України, каже він.

Але річ у тім, що на це не завжди виділене фінансування. Бюджет Нововолинської центральної міської лікарні формується в залежності від кількості населення в місті. А оскільки люди все ж приходять, ігноруючи “районки”, то в адміністрації медичного закладу кажуть, що раціональним рішенням була б компенсація збоку районів за всіх пацієнтів.

Головний лікар Нововолинської ЦМЛ Віктор Мороз розповідає, що неодноразово робив спроби вирішити цю проблему, звертаючись до керівників районів, тепер ОТГ, із проханням відшкодувати гроші, які місто витрачає на іногородніх пацієнтів. Та якщо з деякими громадами дійшли до порозуміння, то від інших відповіді так і не отримали.

“На даний час нами укладені договори на надання певних видів послуг та їх компенсацію із Поромівською та Литовезькою ОТГ.

Ви знаєте, що у контексті реформи з децентралізації йшла мова про об’єднання Грядівської сільської ради Іваничівського району з Нововолинськом. Так, спершу ми надавали медичні послуги, адже обидві громади налагоджували співпрацю. Але час іде, минуло 5 місяців і досі жодних реальних кроків для того, щоб компенсувати витрати лікарні, зроблено не було. Пропонував у Грядах зібрати хоча б картоплю на медустанову, однак і ця пропозиція залишилася непочутою.

Ми відкриті й готові лікувати людей з району. І робити з нас ворогів – це, м’яко кажучи, не серйозно. Втім, щоб проаналізувати ситуацію, чому Нововолинська ЦМЛ не може прийняти  всіх хворих з наближених сіл, треба пригадати статистику.

Тільки за минулий рік проліковано 289 мешканців Грядівської сільської ради, на їх лікування витрачено 928 тисяч гривень. Із села Кропивщина госпіталізовано 31 хворого і в Нововолинській ЦМЛ такі пацієнти провели 330 ліжко-днів, а на їх лікування затрачено 110 тисяч гривень.

Усього впродовж 2017-го року проліковано 2292 жителів з інших районів, 63,3 відсотка яких складають мешканці Іваничівського району. Ми зараз не говоримо про ургентність і випадки, коли швидка привозить хворих, бо тут стоїть питання життя людини.

Від усіх пацієнтів Нововолинської ЦМЛ кількість іногородніх становить 20, 6 відсотка (4 роки тому було 14 відсотків). А в таких відділеннях, як акушерське, травматологія, хірургія лікується 30 відсотків жителів інших населених пунктів. Із 300 ліжок, які визначені для мешканців міста, 59 були зайняті іногородніми.

Минулоріч з Іваничівського району проліковано 1450 хворих, в тому числі з самих Іванич – 39. На сьогодні згідно вимог законодавства вузькі спеціалісти приймають за направленнями сімейних лікарів. Пацієнти ж з інших районів направлень не мають, звертаються необстежені.

Люди не винні, вони готові платити благодійні внески. Проте вартість одного ліжко-дня за минулий рік складає 393, 38 гривні, а курс лікування триває приблизно 10 днів. Хто з пацієнтів зможе заплатити близько 4-х тисяч гривень внеску і, врешті-решт, хто має нести ці витрати?

Крім того, потік іногородніх в  поліклініці створює додаткові черги. При укладенні договору з Грядівською сільською радою ми мали б підстави для того, щоб виділити півставки невропатологу, адже один фахівець не може надати допомогу стільком хворим.

Бюджетні кошти на медицину скромні, а витрати на іногородніх тільки загострюють проблему нестачі грошей. Тому ми пропонували неодноразово компенсувати ці витрати керівникам районів та громад, звідки до нас їдуть пацієнти. Рішення приймають саме вони, відповідно, людям із запитаннями потрібно звертатися до них”, – зауважив головний лікар Нововолинської ЦМЛ.

Мешканці приміських сіл сподіваються, що керівництво міста та району нарешті дійдуть згоди у медичному питанні. Адже конституційне право кожного громадянина на отримання меддопомоги має бути реалізоване  і забезпечене саме владою.
Вайбер
10 коментарі
 1. Сергій Крижановський / 9.02.2018 - 20:58 / Відповіcти

  Заключайте договір про обслуговування з клінікою “здорова сім’я” і будете мати сучасне, кваліфіковане медичне обслуговування і без черг

 2. Світлана / 9.02.2018 - 21:44 / Відповіcти

  Шо ти кажеш як знімок на рентген то йди і купуй за свої гроші а вони з нововолинська лікують брехня. Ходив до окулісти вона каже шо краплі для очей знеболюючі за свої гроші закупляє пропонувала дати її

 3. Це все міське і приміське кобло зрозуміє наскільки вони були цинічні до своїх співгромадян заради грошей, коли чорти в пеклі їхні дупи на пательні посадять.
  До чого ми, б..ть, продажний народ!

 4. Це,мабуть ще один метод показати як мер хоче щоб Нововолинськ був центром району! Хоч з іногородніх беруть мзду у вигляді добр.внесків, і все що треба для лікування теж купують за свій кошт!

 5. шанувальник / 10.02.2018 - 07:24 / Відповіcти

  дурять людей по повній.апарат мрт ,на який так люблять посилати всі лікарі ,застарівший.в других регіонах сміються з нашого апарату і відказуються розглядати ці знімки.а наші люди влазять в борги щоб зробити мрт в нашій лікарні

 6. 393,38х10=3930,98 місячна зарплата без ліків,супер медицина.Я злом руку,продав машину щоб поремонтуатися.

 7. Люди повинні звертатись до свого сімейного лікаря,а лікар,якщо необхідно ,виписує рецепт до фахівця.Якщо люди йдуть напряму до фахівця,то ,відповідно,повинні і платити самі за всі надані послуги.

 8. “Відшкодувати кошти які витрачають на іногородніх клієнтів” цікаво, за що?
  Щоб кров здати треба купити і рукавиці і шприц…в чому ж тоді затратність?
  В оплачених годинах лікарів? Їх ставка не залежна від к-ті клієнтів.
  Так їм на руку – чим менше людей тим більше часу можна по телефону побалтать! Це Ви пане Мороз готові платити… а от іногородні повинні відшкодовувати

 9. ШановнийГоловний лікарю Нововолинської ЦМЛ Віктор Морозе . ви гонете на сільське населення . Прошу Вас відкиньте ліжкодні виконані хворими із сіл і Вас буде далеко видно . Виконання ліжкодня і прийом в поліклініці різко впаде ,,а якщо іще проф огляди то ваша мед установа підпаде під реорганізацію . І ТОДІ НЕБАЧИТИ ВАМ ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ЦЕНТРУ ЯК СВОЇХ ВУХ

 10. Я не розумію навіщо в облізлій лікарні хабарників та некомпетентних працівників скрізь лежить цей поганий ламінат з кроноспану. Вам не соромно продавати здоров’я своїх співгромадян за це гімно на підлозі? Нормальні люди з нововолинська виїзали інші в черзі на еміграцію кудись і бояться пікнути,чого ви просрали таке чудове місто за хабарі за засрані,за пляшку і коробку цукерок.

Додати коментар


Погляд

«Аби в дівках не засиділась»: одружуватись чи народжувати – має бути свідомим вибором жінки, а не тому, що так треба
Сучасні жінки мають рівні права з чоловіками, проте на практиці досі зустрічаються з гендерними стереотипами, булінгом та дискримінацією. Також це стосується ...

Новини

13 грудня, П’ятниця
01:28
Затримали підозрюваних у вбивстві журналіста Павла Шеремета
12 грудня, Четвер
23:51
12-те грудня: де досі цвітуть нагідки та братики у Володимирі-Волинському
22:32
Рекордна сесія у Володимирі-Волинському, рекордна кількість висловів депута Руслана Мороза
21:24
В ООС загинув 26-річний військовий з Хмельниччини
20:42
«Горів» гуртожиток педколеджу у Володимирі-Волинському
20:18
У Луцькому районі на смерть збили 22-річного велосипедиста
19:43
Волинського поліцейського підозрюють у причетності до наркозлочинів
19:05
Депутата місцевої ради на Волині підозрюють у розбещенні неповнолітньої 1
18:36
[ОНОВЛЕНО] На Волині зустріли тіла двох військовослужбовців, загиблих на Сході
18:16
Презентація книг та творча зустріч з читачами: лауреати «Коронації слова» завітали до Володимира-Волинського
17:48
У Нововолинську та Іваничівському районі викрили нелегальні АЗС 1
17:10
Затримали підозрюваних у справі про вбивство Шеремета – Аваков
16:52
У Ковелі смертельно травмували та пограбували чоловіка: одного з вбивць розшукують
16:16
Українців до 27-років хочуть звільнити від податку на доходи: Верховній Раді пропонують прийняти закон
15:51
У Володимирі-Волинському побудують багатоповерхівку і нададуть квартири місцевим поліцейським
15:13
Володимир-Волинська ДЮСШ носитиме ім’я покійного директора Олексія Зінкевича
14:39
На «зебрі» у Луцьку легковик збив школярку
14:06
На операцію для Матвійка з Нововолинська залишилося зібрати 564 тисячі гривень: батьки просять про допомогу
13:49
Ще одну маскувальну сітку передали школярі Володимира-Волинського військовим 14-ї ОМБр
13:19
Депутат Володимир-Волинської міськради Жук заявив про вихід із Самопомочі
Усі новини

Погода у Нововолинську та Володимирі