Знести не можна залишити: коли демонтують пам’ятник радянським прикордонникам у Нововолинську?
Скільки словесних списів було зламано в Нововолинську, навколо теми знесення скульптурної композиції (солдату НКВД СССР) радянському прикордоннику на бульварі Т.Г. Шевченка, що й не полічити.
Стара нововолинська міська влада дуже переймалася збереженням цього тоталітарного артефакту, всіляко доглядаючи його та виділяючи немалі народні гроші на його утримання.
Чого вартий лише, ремонт скверу навколо пам’ятника, на який було виділено 600 000 гривників від платників податків, (а потім й ще додатково!) у виконанні ПП затятого друга старого міського голови. При активній підтримці та сприянні тодішнього очільника Волинської ОДА, Бориса Клімчука, нині покійного вже.
Після приходу до керма місцевої влади нових людей, зі скрипом і тріском, але пам’ятки авторитарної епохи в Нововолинську, таки почали падати.
Першим був “серп і молот” на території одного з приватних підприємств, котрий дістався їм у спадок, і збереженням якого дуже переймалася заступниця нинішнього міського голови. Тепер вже з додатком “екс”.
Потім, ломонувся самопальний знак “захисникам 2-го Укріпрайону НКВД” біля школи №1. Згодом закрили мозаїчні панно з совдепівською символікою на майдані Незалежності. А зовсім недавно, знесли композицію совковим піонерам-акселератам біля НДЮЦу, що на пр-ті Перемоги.
Але, обеліск зі статуєю “прикордонника”, на найцентральнішій вулиці міста, стоїть непохитно. І один Господь знає, коли до нього у місцевих владців, між іншим, дійдуть руки.
До речі, 20-го вересня планують чергову сесію міських депутатів. Ось і буде вона перевіркою на переляк, тих кого ми обрали та довірили приймати рішення в місцевому владному форматі. У тім числі й стосовно вищеописаного мною.
Матеріалом для публікації став пост Андрія Бідзюри у фейсбуці.
Заступниця міського голови працювала в межах діючого законодавства: а саме на звернення громадянина дала законодавчо-обгрунтовану відповідь згідно документів, які були предтавлені власником земель, де розміщувався памятник та відділами виконавчого комітету ( і ця відповідь в свій час була висвітлена публічно в соціальних мережах). Проте робота на одній письмовій відповіді “екс”заступниці не припинилась, хоче це публічно не оголошували. Саме вона очолювала робочу групу щодо виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» на території Нововолинської міської територіальної громади ( згідно розпорядження міського голови від 2021 року) і проводила роботу як передбачали її функції: викликала представників власника і директора підприємства на засідання робочої групи, пояснювала та рекомендувала власнику земель знести пам”ятник, писала щодо цього листи на підприєсмтво. І результат цієї роботи не заставив себе чекати! Згодом пам”ятник “Серп і молот” знесено. А Ви тут пишите неправдиву інформацію, так як не знаєте її в повному об”ємі.
Ось зараз побачим, хто очолить робочу групу по декомунізації після звільнення “екс-заступниці”? Адже вже два роки пройшло, як звільнилась “екс” заступник міського голови. В кого хватить політичної волі і сміливості?
Хочу звернути увагу, що саме при головуванні “Екс заступника”в робочій групі щодо виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» на території Нововолинської міської територіальної громади відбулось перейменування сорока вулиць і провулків м.Нововолинськ, смт.Благодатне, села Грибовиця, села Гряди, села Низкиничі які були повязані з радянським періодом і радянськими діячами і тому свідчення Рішення Нововолинської міської ради №16/38 від 2022 року, а Ви тут про якесь “збереження радянщини, яким дуже переймалася заступниця нинішнього міського голови”. А зараз робоча група не працює, а Ви хочете вирішення питань по демонтажу пам”ятника. Міський голова повинен призначити голову робочої групи та переглянути склад цієї робочої групи і робота буде робитись.