Вся ця історія з сміттєпереробним заводом у Нововолинську вкотре показує, що позиція людей має значення
Хто і що би не говорив, як би не закидали, що все вирішує за всіх десь і хтось, що мерів та депутатів призначають, як і керівників країн. Не призначають. Слово за простими українцями, і слово кожного важить. Не буває маленьких людей, не буває тих, хто нічого не означає.
Ті півсотні небайдужих, які пішли на цілком спонтанну презентацію, внесли суттєві зміни у стратегію подальших дій інвестора. Вони не мовчали, вони підняли хвилю, а далі пішла ланцюгова реакція. Бачу в коментарях, пан Роберт Корнатовський пише, що необізнаність громадськості це неправда, що ще у грудні 2022 року про то розповідалось на сесії міської ради. Нехай, але чомусь в стінах міської ради то все і лишилось.
Прикро, що з усього цього процесу випали взагалі представники області! Я як депутат Волинської обласної ради про все дізнався вже постфактум, рівно як і мої колеги, що представляють інтереси Володимирського району, як і нововолинець Юрій Сиротюк, котрий також завжди відкритий до співпраці. Це не той діалог, котрий мав би бути.
На жаль, Нововолинська міська рада не врахувала цього моменту. А ще більше прикро, що тут випали і мешканці громади, а навіть двох, не лише Нововолинської, а й Поромівської, оскільки заклад буде зовсім близько до сіл Морозовичівського старостинського округу, а частково і Старолішняноського.
На громадському обговоренні кілька людей були, і їх думка була чітка та однозначна: дякуємо, але не хочемо. Ну от не вірять вони в те, що можна переробляти відходи так, що запаху не буде зовсім. Тому що зовсім поряд переробляють м’ясо курей.
Я не виступаю проти інвестора, в жодному разі! Створення робочих місць, наповнення бюджету – це ж тільки плюс, особливо для країни, яка в стані війни, особливо для того регіону, де шахтарське питання завжди стоїть гостро. В центрі уваги країни завжди стоїть людина.
Це прописано навіть у Конституції України, де стаття 3 чітко зазначає: “Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність”.
Ми, команда Ігоря Гузя, маємо досвід по роботі із підприємствами, до котрих з екологічної точки зору виникали (і виникають) питання. Згадайте вересень 2016 року, коли на території колишнього заводу “Оснастка” запрацював цех із переробки пір’я та всяких відходів на добриво з красивою промовистою назвою “Екопротеїн”. В результаті від його діяльності стогнали всі три мікрорайони та житлові масиви, що поруч. Їдкий сморід не давав спокою, а за вітряної погоди долинав і до решти Нововолинська.
Люди не витримали та здійнялим галас. Завдяки втручанню парламентаря обладнання було вивезено, а аналогічний цех поблизу Морозович не з’явився. Пізніше, вже під назвою “Біопротеїн”, ті ж підприємці мали намір вигулькнути в Іваничах, але депутатський корпус не пішов назустріч.
Не можу не згадати і трохи більш тривалу в часі, але врешті таки теж переможну історію із Ковельським ветсанзаводом. Активісти перекривали дороги, збирались на мітинги, записували прямі ефіри і всіма способами намагались докричатись, що місто помирає від такого дуже токсичного сусіда. Тоді також змогли достукатись і залагодити питання.
Останні півтора року перед лютим 2022 року систематично збурювали інфопростір протидією створенню на території терикону шахти 7 підприємства, яке теж не приносило би користі довкіллю. І стоятимемо на своєму і надалі: робочі місця потрібні, можливість заробити важлива, але не коштом життя та здоров’я тих, хто живе поблизу об’єкту промисловості, не коштом забруднених грунтів, води і повітря!
Кажуть, що гроші не пахнуть. Не в такому випадку. Щиро сподіваюсь, що усі зробили правильні висновки.
Позиція людей має значення.
Дивлячись тільки кого за людей вважати
І кого вважаєш не за людей? Крім москалів, звісно же
Тоді шукайте наступну земельну ділянку, за років 10, а той раніше полігон буде повним по вінця. І будете як вжарені бігати і вимолювати в мінекології продовження хоча б ще на років декілька можливість експлуатації існуючого. Чому так люблять в Нововолинську граблі? То ж була вже аналогічна ситуація років 15 тому. Нє?
Переробка – це єдиний вихід, що б землю гектарами не нівечити і робити бомбу співільненої дії для внуків.
Абсолютно згідний
20 робочих мість чим поможе місту??? Це слова інвестора що їх стільки буде
Міська влада нововолинців за людей не вважає…пів року тихенько “мутили” і зараз відмовчуються. А мер “байочки” розповідає який він “начитаний”… Соромно за молодого…. І до депутата Бокоча запитання…закон про декомунізацію на Нововолинськ не діє? До яких пір золота зірка буде красуватись на пам’ятнику?