<

Інші розділи
Андрій Гнатюк

Парки – це не просто зелені насадження!

Цей запис опубліковано більш як рік тому
09:37 | 11.09.2020 / Погляд / /
4
/ 1 коментар

Всі люди різні – від уподобань в музиці, політиці і аж до нюансів у світогляді. В цьому переконуюсь постійно. Особливо коли залізаю у соцмережі дискусії.

Чого тільки людям не вистачає до повного щастя… Переважно говорять про асфальт. Асфальт – це основа основ, це альфа-омега, це сенс і принцип. Беззаперечно, гарні дороги треба. Навіть дуже треба!

Як нормальна людина, теж хочу, аби малеча літала на велосипедах по рівних шляхах, аби жінка могла носити взуття на підборах і не боялась їх пошкодити об ямки, аби не доводилось вимивати авто та взуття після дощу. Проте – не асфальтами та ремонтами єдиними.

Парки – це не просто зелені насадження. Це щось набагато більше. У нашому місті є чудовий Слов’янський парк, що став гарною локацією. Він зустрічає нас гостинно. Людина, яка жде на автобус, може там прогулятись.

А от для того, аби пізнати княже місто ліпше, зайти далі – є ще одна чудова атракція, ім’я якій Риловиця.

Приємно чути, як реагують жителі того ж самого Нововолинська – адже у них такого дива нема, їх парк давно бажає виглядати краще. Та мова не про це.

Що таке парк, які його функціональні особливості? По-перше, екологія!

Всі ми вчили в школі всякі біології і природознавства, де точно чули слово фотосинтез. Це чистка повітря. У загазованих кам’яних джунглях без зелених зон неможливо. Інакше задихнемось. В ідеалі такі оази мають бути у кожному мікрорайоні міста – і у військовому містечку, і на цукровому, і на Устилузькій…

По-друге, наші діти вчаться пізнавати світ природи. Ті, хто не може виїздити на природу, не має дідусів-бабусь, викинув з життя такий феномен як присадибна ділянка не має як показати маляті красу навколишнього світу.

У парку ж можна натрапити на гарні рослини, цікаві дерева, почути трелі пташині, а як пощастить – то натрапити і на білочку чи їжачка. Для цього не треба їхати в ліс!

По-третє, це соціальна активність! Це спорт! У парку можна побігати, займатись йогою, підтягуватись на турніках. То набагато комфортніше, аніж у дворі. Тим більше, ніхто поряд не газує автівкою, не викидає сміття.

По-четверте, однозначно мають бути локації для вигулу домашніх улюбленців. Без цього ніяк. Але – локації. поважаємо братів наших чотирилапих, але не забуваємо, що парк і для людей.

По-п’яте, це можливість спілкуватись. З окремими людьми я би ніколи не зустрівся наживо, якби не Риловиця. Вийшов гуляти зі своїми домашніми, а тут на сусідній лаві сидять люди, з якими перетинався лише у соцмережі! Живемо ніби неподалік, а не перетнутись. А тут – налагодження соціальних контактів. Це – великий плюс.

І – зрештою, парк важлива локація для туристичного Володимира-Волинського. Вірю, що незабаром наше княже місто стане кращим, цікавішим, прогресивнішим, а ще – чистішим і зеленішим.

* Редакція не впливає на зміст в розділі Погляд і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках видання «БУГ»
один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Іван Мазурок
15.01.2025
Дно пробите! Гидко читати ваш відкритий лист до інтернет-видання «БУГ». А про свої «грішки» не хочете розказати? Це яким ...
Лідія Томашевська
14.01.2025
Рахуйте  цей  відкритий  лист  спростуванням  недостовірної  інформації,  яка  була  вкотре розміщена  на ...
Богдан Пташник
16.12.2024
Дуже пощастило «конченим комбригам і комбатам» Запорозької Січі, що тоді не існувало фейсбуку. Інакше б і Конашевича, і ...
Жанна Білоцька
3.12.2024
6-го грудня відбудеться відкриття ялинки у парку Слав‘янському. Щось нове? Ні. Погане? Ні. Доречне зараз? Так. Спробую ...
Юрій Велінець
14.11.2024
Практично одинадцять років триває героїчна боротьба з одвічним нашим ворогом — московською ордою, яка намагається ...