<

Зеленський звільнив начальника розвідки, який вимагав розслідувати ОП зрив операції із затримання «вагнерівців»

Цей запис опубліковано більш як рік тому
09:13 | 19.08.2020 / Новини / , /
Перегляди
11
/ 1 коментар

Володимир Зеленський звільнив начальника Головного управління Міноборони України Василя Бурбу за вимогу розслідувати провал операції із захоплення «вагнерівців», відкладеної главою Офісу президента Андрієм Єрмаком.

Цензор.Нет встановив картину того, що сталося виходячи з даних наших джерел в правоохоронних органах і опублікованій інформації в ЗМІ.

Служба безпеки України зобов’язана відкрити розслідування за статтею державна зрада, а Верховна Рада зобов’язана створити слідчу комісію з перевірки причетності президента Володимира Зеленського та його найближчого оточення до витоку інформації, до зриву секретної операції СБУ і ГУР МО із затримання терористів в Білорусі.

Але в скандалі виявилося замішане вище керівництво країни. Начальник Головного управління розвідки Міноборони Василь Бурба, який зажадав перевірити на поліграфі главу Офісу президента Андрія Єрмака і першого заступника секретаря РНБО Руслана Демченка, відразу після своєї заяви був … звільнений указом Зеленського! Таким чином, президент України цим звільненням приховав високопосадовців від проходження перевірки і кримінальної справи.

Мету зірваної операції українських спецслужб сьогодні можна назвати. Понад рік тому була почата операція з розшуку та затримання 28 терористів, які проживають в РФ, з метою забезпечити правосуддя і поповнити «обмінний фонд» для проведення обміну полоненими, який блокує Росія. У складі групи планували затримати – двох терористів, причетних до знищення «Боїнга» МН-17 під Торезом; одного терориста, причетного до знищення Іл-76 в Луганському аеропорту; одного терориста, причетного до знищення АН-26 поблизу Луганська.

9 терористів з 28 були громадянами України, і використовували українські паспорти. 11 осіб з групи вже перебували в базі розшуку «Миротворець». Групу в ЗМІ назвали «вагнерівцями», але в реальному «Вагнері» більшість з них не служили. Вони були найманцями, яким все одно за кого воювати. В ході вербування найманців вони дали докладні свідчення на відео про свої злочини на території України – вони хвалилися, думаючи, що показують рівень своєї «кваліфікації».

Українські спецслужби виявили терористів. Потім запропонували їм вигідну роботу від імені російської приватної військової компанії «МАР», створеної в 2014-му в Санкт-Петербурзі для вербування найманців для війни проти України, але закритою засновниками в 2018-му році. Робота – охорона нафтових вишок в Венесуелі, звідки терористам надійшло запрошення. Набрали групу з 33 осіб (крім 28 терористів були і випадкові люди). Згідно з планом, водій Геннадій Кумпан повинен був перевезти всю групу 24 липня через Москву прямо в Мінський аеропорт, не затримуючись у Білорусі ні на одну годину, звідки вони повинні були 25 липня вилетіти рейсом Мінськ – Стамбул в Туреччину.

Літак з певних причин приземлився б в Україні, терористи були б затримані, а пасажири і екіпаж змогли б швидко продовжити політ.

Цензор.Нет частково відновив хронологію подій:

1. 24 липня начальник ГУР МО Василь Бурба спільно з першим заступником голови СБУ Русланом Баранецьким прибув до президента для доповіді про проведення фінальної частини операції і вильоті терористів з Мінська. У кабінеті на нараді разом із Зеленським були присутні: голова Офісу президента Андрій Єрмак, перший заступник секретаря РНБО – глава комітету з розвідки Руслан Демченко, заступник голови ОП з питань оборони Роман Машовець, секретар президента Марія Левченко.

За даними джерел Цензор.Нет, на нараді глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що операцію необхідно перенести. Єрмак послався на переговори з Дмитром Козаком, помічником президента РФ Путіна, що затримання терористів завадить початку чергового перемир’я на Донбасі 27 липня.

Керівники спецслужб сказали, що терористи вже в дорозі, зареєстровані на рейс, і припинення операції може привести до повного провалу. Операція готувалася більше року і пов’язана з затриманням терористів, які перебували в розшуку в Україні, і становлять інтерес для правосуддя Нідерландів, що ніяк не пов’язане з Мінським процесом. Однак Зеленський підтримав Єрмака і дав наказ СБУ та ГУР МО захоплення терористів призупинити, а операцію перенести на 30 липня, щоб було зручніше спілкуватися з Москвою.

2. 25 липня на рейс Мінськ-Стамбул не з’явились відразу 33 зареєстрованих пасажира. Вони заселилися в один із санаторіїв з наказом чекати нового вильоту.

3. Виліт був призначений на 30 липня. Проте 29 липня спецслужби Білорусі раптово затримали всю групу напередодні вильоту. Чинний на той момент президент Лукашенко заявив, що мета групи – участь в масових заворушеннях на виборах в Білорусі 9 серпня.

4. 31 липня Генпрокуратура України направляє подання прокуратурі Білорусі з проханням про екстрадиційний арешт затриманих та видачі їх в Україну. Однак жодної відповіді з Білорусі не прийшло.

5. 3 серпня в понеділок Зеленський знову зібрав на нараду ту ж групу осіб. Начальник ГУР МО Бурба заявив про провал дорогої операції по захопленню терористів, і що причина – зрада. Бурба зажадав почати перевірку всіх, у кого була інформація про операції, і провести перевірку на поліграфі себе, Єрмака, Демченко і Машовця. Єрмак висловив незадоволення, що інформація про провал з’явилася у наших партнерів з США. Однак ніяких рішень про проведення перевірки з нагоди провалу президент Зеленський не прийняв.

6. 5 серпня – без будь-яких попереджень і обговорень президент Зеленський видає указ про звільнення Бурби і призначення нового начальника ГУР МО Кирила Буданова. Розслідування провалу дорогої операції по захопленню терористів так і не було розпочато. Президент Зеленський проводить переговори з Лукашенком про видачу терористів, принаймні тих дев’яти, які є громадянами України і використовують українські паспорти.

7. 7 серпня Путін проводить переговори з Лукашенком про видачу всієї групи терористів в РФ.

8. 14 серпня Генпрокуратура РФ заявляє, що всі затримані в Білорусі терористи видані в Росію.

Що стало причиною провалу спецоперації?

1. Відбувся навмисний витік інформації, з метою привернути увагу спецслужб Білорусі до терористів, щоб спровокувати їх затримання і розшифровку цілей їх польоту. Група повинна була вилетіти новим рейсом 30 липня, тобто за 9 днів до моменту проведення виборів в Білорусі, тобто не могла представляти загрози для спецслужб Білорусі. Ніякої зброї, ніяких контактів з політичними рухами, які могли б привести самі по собі до такої масштабної операції, не було.

2. З огляду на тісну співпрацю між Білоруссю і Росією в сфері спецслужб, очевидно, що якби у них була спочатку агентурна інформація, вони б не допустили виїзду терористів в Мінська і реєстрації на рейсі. Або постаралися б використовувати б ситуацію в своїх цілях – наприклад, записали б відео з затриманими. Очевидно, що білоруси і росіяни не мали точної інформації про обстановку, їх дії були спонтанними.

3. Витік інформації стався з України, і найбільш імовірно, з тих кіл, які працюють на зближення з Росією ціною будь-яких поступок, і мають доступ до цілком таємної інформації найвищого допуску.

Хто провалив операцію із захоплення терористів?

1. Причиною провалу захоплення терористів є перш за все незаплановане перенесення термінів вильоту терористів. Рішення прийняте главою ОП Єрмаком і схвалене президентом Зеленським. Мотиви Єрмака зірвати операцію він озвучив сам – Єрмак не хоче зіпсувати свої відносини з Козаком – помічником Путіна.

2. 16 червня президент Зеленський призначив першим заступником секретаря РНБО і главою комітету з розвідки Руслана Демченка. Руслан Демченко – це один з авторів сумнозвісних Харківських угод 2012-го року, які узаконили окупацію Криму і дали Росії свободу дій для швидкого захоплення Криму в 2014-му. По суті, Демченко сприяв окупації і війні, він був при Януковичі заступником міністра, потім першим заступником міністра, підтримував Януковича до кінця, він є відомим русофілом. При Порошенку Демченко був включений в Тристоронню контактну групу, як зручна для Росії фігура в якості радника – очевидно, Порошенко пішов на поступки Росії у цьому питанні, і включив їх людину в переговорний процес. А Зеленський підняв Демченка на самий верх влади.

Під час війни з Росією Зеленський передав прихильникові Росії контроль за всією українською розвідкою і доступ до всієї таємної інформації, до всіх операцій українських спецслужб проти РФ! Причому Демченко призначений Зеленським на цей пост незаконно, оскільки підлягає люстрації – але видно, дуже хтось просив віддати йому під контроль нашу розвідку.

Демченко, за даними Цензор.Нет, в Тристоронній контактній групі відомий тим, що неодноразово в 2019-20-му роках звинувачував українських військових в порушенні умов перемир’я, передавав Зеленському російські графіки обстрілів на фронті, просто ганебно відпрацьовував російський порядок денний. Допуск Демченка на пост глави комітету з розвідки – це пряма загроза національній безпеці України.

Висновки:

1. Президент Зеленський зобов’язаний негайно розпочати перевірку зради в своєму кабінеті, всі без винятку учасники наради, в тому числі президент, зобов’язані пройти перевірку на поліграфі, СБУ повинна відкрити кримінальну справу за держзраду.

2. Зеленський повинен негайно звільнити Демченка з комітету з розвідки, СБУ повинна позбавити Демченка допуску до державної таємниці.

3. Верховна Рада повинна створити слідчу комісію по контролю розслідування, учасники наради повинні дати свідчення перед народними депутатами. Необхідно вивчити, наскільки широкий обсяг інформації витікає з президентського кабінету, які ще операції розвідки могли бути засвічені.

4. У разі невиконання президентом Зеленським елементарних вимог щодо захисту безпеки країни, необхідна мобілізація громадянського суспільства. Цей провал не може залишитися безкарним.

5. Україна повинна почати суд від обставин захоплення Криму в 2014-му році. Зрадники, які склали українські землі і сприяли агресії Путіна, високопоставлені підручні Януковича, мають права перебувати у владі тільки в якості підслідних.
один коментар
  1. вай вай вай…началник розвідки сказав.шо провакацію з вагнерівцями створила СБУ ! І його тільки звільнили ? а під суд ?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

22 Лютого, Четвер
21 Лютого, Середа