<

З 16 липня всі сайти в Україні повинні мати стартову сторінку державною мовою

Цей запис опубліковано більш як рік тому
13:43 | 16.07.2022 / Новини / /
Перегляди
64
/ Коментарі відсутні

В Україні з 16-го липня всі інтернет-ресурси повинні мати базову стартову сторінку українською мовою, яка для українських користувачів відкриватиметься за замовчуванням.

В дію вступає норма закону Про забезпечення функціонування української мови як державної, який Верховна Рада прийняла 25-го квітня 2019 року, повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, передає Бабель.

«З 16 липня інтернет-ресурси повинні мати базову стартову сторінку українською мовою і повідомляти громадянам України суспільно-важливу інформацію державною мовою.

Крім того, це стосується інтернет-представництв, у тому числі вебсайтів, сторінок у соцмережах, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств установ та організацій державної і комунальної форми власності, ЗМІ, зареєстрованих в Україні, а також суб’єктів господарювання, що реалізують товари і послуги в Україні», – заявив Кремінь.

Він зазначив, що версія сайтів державною мовою повинна мати не менше за обсягом та змістом інформації, ніж іншомовні версії.

Норма не поширюється на сайти ЗМІ, які публікуються винятково кримськотатарською, англійською, іншими мовами корінних народів України та офіційними мовами Європейського Союзу.

Також з 16-го липня користувацькі інтерфейси мають бути державною мовою – це вся інформація на приладах, техніці.

Порушникам загрожують штрафи. За перше порушення від 3,4 тисяч до 8,5 тисяч гривень, за повторне – до 11,9 тисяч гривень.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

24 Червня, Понеділок