<

«єВідновлення»: за добу три тисячі українців подали заявку для компенсації за зруйноване житло

Цей запис опубліковано більш як рік тому
10:41 | 12.05.2023 / Новини / , /
Перегляди
46
/ Коментарі відсутні

Три тисячі українців залишили заявки в перший день роботи державної програми компенсації за зруйноване житло «єВідновлення». Серед поданих заявок 41% стосується відновлення приватних будинків, майже 59% — це квартири.

Про це повідомила заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Азархіна в етері «Радіо Свобода», пише Громадське.

За пошкоджені внаслідок бойових дій квартиру або будинок можна отримати до 200 тисяч гривень, але обрахунок вартості відбудеться після того, як заявки оброблять представники місцевого самоврядування.

Як це працюватиме?

Українці через мобільний застосунок «Дія» мають повідомити, які в їхніх оселях є пошкодження. Відтак органи місцевого самоврядування зобов’язані протягом одного місяця розглянути заявку.

“Це фактично заповнення чек-листа, тобто працівник місцевого самоврядування підтверджує “мінус два вікна, пошкоджено дах, мінус один проліт”, — зазначила Азархіна.

Відтак за формулою, яка закладена в застосунок, відбувається автоматичний розрахунок за тією вартістю, яка задана в самій програмі. І тоді, коли орган місцевого самоврядування підтвердив, що є таке руйнування, кошти автоматично нарахуються на картку.

Для людей, які не мають смартфон із застосунком «Дія», планують залучити до програми «Укрпошту» та центри надання адміністративних послуг, щоб можна було отримувати компенсацію там.

Гроші на відшкодування виділятимуть із фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Цей фонд, як розповіла заступниця міністра, має два джерела надходження: арештоване санкційне майно росії та прибутки Нацбанку.

Наразі у фонді є 35 мільярдів гривень. Проте Міністерство фінансів, як стверджує Азархіна, дає прогнози про збільшення надходжень.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 Травня, Понеділок
19 Травня, Неділя