Вшанування Героїв, станція переливання крові, ТМО та центр профосвіти: обранці Волиньради провели виїзний день депутата у Володимирі
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590474.jpg)
14-го лютого у Володимирську громаду на виїзний день депутата прибули обранці з Волині на чолі з головою облради Григорієм Недопадом. Під час візиту делегація ознайомилась із роботою Центру профосвіти, проінспектувала нову дорогу в Новосілках, вшанувала полеглих Героїв на Федорівському кладовищі, оглянули стан приміщення станції переливання крові та ознайомилася із ходом ремонтних робіт у ТМО Володимира.
Найперше депутати відвідали Федорівське кладовище, де поклали квіти до могил загиблих захисників та вшанували хвилиною мовчання пам’ять про героїв десятирічної битви за цілісність і незалежність країни. Місця поховань військовослужбовців муніципалітет означив стилізованою державною символікою і вже розпочав роботи з благоустрою пішохідних алей, також там встановили відеоспостереження, щоб уникнути актів вандалізму, які на жаль відбуваються на місці вічного спочинку наших захисників.
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590509.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590537.jpg)
При цьому міський голова Ігор Пальонка, який супроводжував гостей, зауважив, що надається постійна підтримка і Князівській бригаді, що дислокується в місті. Обсяг спрямованих бюджетних коштів обчислюється сотнями мільйонів. Координація підтримки сил оборони стала однією з тем обговорення і аналізу під час зустрічі.
Наступним об’єктом візиту було Володимирське медичне територіальне об’єднання. У закладі для створення комфортних умов для пацієнтів та медперсоналу упродовж кількох останніх років з місцевого бюджету було спрямовано понад 200 мільйонів гривень. Оновлено 70% лікарні – від приймального відділення – до лабораторій. І це не тільки організація медичного простору за найсучаснішими стандартами, а й насичення високотехнологічним устаткуванням, навчання медперсоналу, розширення напрямків медичної допомоги.
Результат трансформації не забарився, підтверджує директорка медоб’єднання Тетяна Ващук. За три останніх роки кількість оперативних втручань зросла з 700 до 4 тисяч, а пакети, за якими надають допомогу, з 14 до 28. У найближчих планах – відкриття відділень кардіо- і нейрохірургії, реабілітації та екстреної допомоги. Лікуватися тут все частіше воліють і мешканці з інших громад та районів. Минулоріч якісні медичні послуги у Володимирському ТМО отримали понад 170 тисяч пацієнтів, і є виразна тенденція до їх зростання. Саме завдяки злагодженій роботі міської ради, керівництва медзакладу та підтримки нардепа Ігоря Гузя, минулого року Володимирське ТМО отримало статус кластерної лікарні.
Амбітні плани з розширення ТМО потребують додаткових площ, стверджує голова Володимирської громади Ігор Пальонка. І просить депутатів Волиньради під ці потреби передати з обласної у міську комунальну власність частину приміщення місцевої філії обласного центру переливання крові, яка розташована за кілька десятків метрів від ТМО. Депутати оглянули будівлю площею понад 5 тисяч квадратних метрів, яка після закриття тут виробництва альбуміну, використовується за призначенням лише на 10%. У разі згоди на вільних площах міська громада має намір розташувати центри екстреної допомоги і медицини катастроф та первинної меддопомоги.
Голова обласної ради Григорій Недопад вважає пропозицію слушною.
«Це питання цілком реально вирішити у рамках муніципального співробітництва. Але обмін має бути взаємовигідним. В результаті децентралізації більшість громад фінансово зміцніли, на відміну від обласного бюджету. Сьогодні ми не спроможні забезпечити усі потреби обласних медичних закладів, до прикладу, гостро потребують заміни ліфтів обласна клінічна лікарня і встановлення підйомника у дитячому реабілітаційному центрі «Фенікс». Тож спільно з депутатами опрацюємо варіанти та механізми, аби користь отримали обидві сторони», – зазначив очільник Волиньради.
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590539.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590558.jpg)
Депутати обласної ради також навідалися до Володимирського центру професійної освіти. Це чи не найбільший в області освітній заклад з підготовки робітничих кадрів і такий, що активно осучаснює виробничо-практичну базу та перелік професій. Тутешній керівник Юрій Мозоль розповів, що упродовж 2 років кількість освітніх спеціальностей збільшено з 8 до 18.
«Це нові і затребувані на ринку праці професії, такі, до прикладу, як спеціаліст з альтернативної енергетики, фахівець фермерського господарства чи з ремонту і приватного будівництва. При цьому намагаємося, щоб наш випускник був універсальним робітником і володів одразу кількома спеціальностями», – зазначив директор закладу.
Іншим напрямком його зусиль є облаштування сучасних виробничих майстерень.
«Тракторист, який здобував професійні навички та техніці зразка 70-х років минулого століття, сьогодні матиме мінімальні шанси працевлаштуватися», – впевнений Юрій Мозоль.
Він зазначив, що до наповнення виробничих майданчиків новітнім навчальним устаткуванням залучає як допомогу іноземних партнерів, так і кошти від виробничої діяльності. За минулий рік такі надходження перевищили 5 мільйонів гривень. В освітньому закладі – 300 га ріллі, тваринницькі ферми, швейні майстерні. Товари і послуги, які надають студенти у рамках виробничої практики, користуються неабияким попитом у мешканців області, до того ж є на 30% дешевшими ринкових.
Побували обласні депутати і на оновленій дорозі, що веде від траси Р-15 до села Новосілки. Дорогу зробили минулого року завдяки співфінансуванню місцевого та державного бюджетів.
Голова обласної ради Григорій Недопад зауважив, що цією опцією доцільно скористатися обласним медичним, соціальним і освітнім комунальним закладам, до прикладу, закуповуючи за прямими договорами швейні вироби для своїх потреб. Підсумовуючи виїзний день депутата, він також зазначив, що така форма комунікації з громадами сприяє поширенню успішних практик місцевого самоврядування та зміцнює міжмуніципальне співробітництво.
Федорівське кладовище
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590522.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590512.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590513.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590514.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590516.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590524.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590530.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590536.jpg)
Оновлене ТМО
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590630.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590616-1.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590618.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590628-1.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590633.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590636.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590637.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590647.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590650.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590659.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590671.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590679.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590685.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590662.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590689.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590706.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590699.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590748.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590764.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590775.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590785.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590787.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590782-1.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590790.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590815.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590809.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590798.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590857.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590858.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590829.jpg)
Станція переливання крові
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590545.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590548.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590551.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590595.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590557.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590572.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590582.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590580.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590597.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590605.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590606.jpg)
Центр профосвіти
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590289-1.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590288.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590292.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590298.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590305.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590308.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590314.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590316-1.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590320.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590323.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590325.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590331.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590335.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590333.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590338.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590344.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590347.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590352.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590357.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590372.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590379.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590385.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590390.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590414.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590416.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590427.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590430.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590441.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590443.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590448.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590450.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590477.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590456.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/p1590481.jpg)
Мозоль – толковий директор бурси!
Не “бурса”, а центр професійної освіти.