Творча майстерня: вихованці Берегу надії у Володимирі власноруч виготовляють декоративні свічки, які продаватимуть на ярмарку
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/p1610824-4.jpg)
У Володимирі продовжує діяльність ГО «Берег надії», де щотижня підлітки та молодь з інвалідністю мають заняття з соціалізації. Нещодавно вони переїхали у нове приміщення. Керівниця організації Олена Владика розповіла про вихованців, роботу ГО та показала, як проходять їхні заняття з виготовлення свічок лікувальної фізкультури.
З лютого місяця у Березі надії запрацювала творча майстерня. Вихованці організації, з допомогою батьків, виготовляють гіпсові кашпо, вчаться їх фарбувати, готувати воскову масу та заливати свічки. Готові вироби продають. Наразі найбільше їхніх свічок придбали у Львові, також були замовлення з Києва, іноді купляють і володимирчани. Другою частиною заняття у вихованців Берегу надії, в день нашої зйомки, була лікувальна фізкультура, якою займаються в ігровому залі інклюзивно-ресурсного центру.
Володимирчани матимуть нагоду придбати ці свічки, щоб підтримати діяльність ГО, на передвеликодньому ярмарку, який відбудеться у цю суботу 20-го квітня.
Також на базі організації проходять практику студенти Володимир-Волинського педагогічного коледжу ім. А Кримського, в рамках якої у вівторок та середу, для вихованців організації, вони проводять різноманітні заняття.
«А ще в нас є цікаве заняття з соціально-побутового орієнтування, де діти вчаться готувати. Там ще цікавіше, ніж сьогодні. Багато для кого, те, що вони тут роблять, вперше. Вчаться готувати самі прості страви: млинці, омлет чи яєшню. Вони вперше тут розбивають яєчко і їм дуже це цікаво», – розповіла керівниця організації.
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/p1610709.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/p1610733.jpg)
Наразі в організації є 18 вихованців віком від 13 до 48 років, заняття в середньому відвідують 10-12 людей. Всі працюють виключно на волонтерських засадах. У місцевої влади просять створити центр денного догляду для підлітків та молоді з інвалідністю, адже це є базова соціальна послуга, яка має бути у кожній громаді.
Наразі у Володимирі втілюється проєкт, який організовує UNICEF, спільно із НРЦ Джерело зі Львова. Вони працюють над вдосконаленням соціальних послуг у громаді.
«В рамках цього проєкту ми з ними також говоримо про потребу громади в послузі “денний догляд” та ряді інших, які стосуються осіб з інвалідністю, і які, наразі, не надаються в нашій громаді», – впевнена Олена Владика.
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/p1610805.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/p1610704.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/p1610711.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/p1610718.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/p1610725.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/p1610729.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/p1610731.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/p1610740.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/p1610742.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/p1610746.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/p1610747.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/p1610752.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/p1610761.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/p1610764.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/p1610770.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/p1610787.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/p1610800.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/p1610810.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/p1610795.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/p1610829.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/p1610840.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/p1610830.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/p1610841.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/p1610847.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/p1610885.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/p1610888.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/p1610879.jpg)