«Територія щастя»: у Володимирі для переселенців відкрили кімнату відпочинку
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/3f9eb702-b56c-4ff9-a492-54cd297a4168.jpg)
18-го грудня у гуртожитку Володимирського педагогічного коледжу імені Агатангела Кримського, де проживають вимушено переміщені особи, відбулось відкриття кімнати відпочинку «Територія щастя». Для дітей переселенців провели святкове дійство, на яке завітав святий Миколай з ангеликом.
Кімнату відпочинку облаштували у межах громадського проєкту Благодійний фонд “Рокада” Волинь, що є виконавчим партнером УВКБ ООН. Благодійний фонд на заході представляли соціальна працівниця по роботі з громадами Тетяна Франчук та менеджерка з питань захисту БФ “Рокада” Волинь Ольга Голіцина-Чазова.
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/9521108d-780f-49ee-966a-e8954d39a5c1.jpg)
Під час відкриття до дорослих та дітей завітав святий Миколай з ангеликом, які проводили веселі конкурси, цікаві забави, співали й танцювали разом з дітками ВПО. Наприкінці малеча отримала смачні подарунки від організаторів.
Як розповіла БУГу соціальна працівниця по роботі з громадами Ольга Франчук, кімната відпочинку «Територія щастя» для ВПО – це один з дванадцяти проєктів, реалізованих на Волині Благодійним фондом “Рокада”. Це приміщення, облаштоване для перебування діток, а також для підтримки вимушено переміщених осіб, в рамках роботи психолога. Що два тижні тут зустрічається “група підтримки”. За ініціативою ВПО, а також цієї “групи підтримки”, облаштували простір з наповненням для саморегуляції, відновлення людей.
Оскільки тут проживає багато дітей, вирішили цей простір об’єднати та зробити кімнату відпочинку не лише для дорослих, але й для малечі.
Загальна вартість проєкту — близько 130 тис. грн. За ці кошти в кімнату закупили лінолеум, нові двері, столи, стільці, лампи освітлення, м’які меблі, шведську стінку. ВПО, які проживають у гуртожитку педколеджу, також долучилися до проведення робіт. Вони своїми силами робили ремонт: жінки білили, чоловіки встановлювали двері, переносили місце для виходу.
“Надіємося, що реалізація цього громадського проєкту буде поштовхом для людей і вони й надалі будуть створювати затишок у місці свого проживання. Можливо спонукає їх зробити ремонт у своїх кімнатах. По можливості БФ “Рокада” Волинь також буде допомагати. Ми привозили сюди ще побутову техніку, облаштовували евакуаційний вихід, який веде до укриття. Постійно проводимо інформаційні зустрічі з ВПО, працює ініціативна група жінок, з якими ми працюємо щодо інтеграції працевлаштування. Ведеться глобальна робота у різних н6апрямках, щоб підтримати вимушено переміщених осіб, які тут проживають”, – зазначила Тетяна Франчук.
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/3212bdc4-b74d-4fb0-bfe7-ae3509a41909.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/9bae9ba0-bd29-4fa8-8df3-9383497d3faa.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/9f8f08e7-c469-4cec-9dde-9bd99313e2bb.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/88b1ed76-ee8f-4973-8089-7f141641b7b9.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/196535e8-a573-4c6b-bcec-5a59ea6b8b02.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/ba0ddf13-b7cb-4f19-8c46-2d8fec023a3c.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/c8a6db5a-c7ce-46f4-824f-bdb7c9195fed.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/d418e35e-8c4b-4521-b871-4c7c2d189c6a.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/ee754642-dcbe-4218-a5d6-42b283f2a86c.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/f1b27858-6eda-498f-9ee6-6460025d71e8.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/fc50dba7-4fdb-4d37-85c4-645c8d4830c5-1.jpg)
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/f8418633-016e-4f0b-a0d5-d98ea7f34143.jpg)