<

Розповіли історію кохання подружжя Цинкаловських з Володимира

Цей запис опубліковано більш як рік тому
22:01 | 14.02.2022 / Володимир / , /
Перегляди
1152
/ Коментарі відсутні

Серед жителів Володимира є багато життєвих історій кохання. Яскравим прикладом ідеального кохання є подружжя володимирчан Олександра Цинкаловського і Регіни Жашкевич. І хоч у родині не було дітей – Цинкаловські були справжнім прикладом любові.

Попри складні часи, випробування й поневіряння, вони вистояли завдяки тому, що були поруч один з одним, міцно трималися за руки та вірили, що зможуть все подолати, – йдеться на сторінці історико-культурного заповідника “Стародавній Володимир”.

Олександр Цинкаловський – відомий український історик, музеолог, археолог, етнограф, дослідник Волині, професор. Народився 9 січня 1898 року в місті Володимир Волинської губернії. Свою кохану дружину зустрів у Кременці, під час роботи, коли був директором музею.

Раїса (Регіна) Жашкевич походила з роду духовенства. Через переслідування радянською владою Цинкаловські виїхали до Польщі і там прожили до смерті.

Помер науковець 19 квітня 1983 р. у Кракові, похований на Вольському православному цвинтарі у Варшаві. Дружина Регіна пережила свого чоловіка на 10 років. Похована 1994 році біля Олександра Цинкаловського.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 Червня, Неділя
15 Червня, Субота