Розповіли, які медичні послуги є безкоштовними у Володимир-Волинському ТМО
1-го квітня розпочався другий етап медичної реформи. Національна служба здоров’я України підписала договори з закладами спеціалізованої медичної допомоги. Тим самим розпочавши другий етап трансформації фінансування системи охорони здоров’я.
Володимир-Волинське ТМО уклало договори з НСЗУ на 14 пакетів послуг на загальну суму 48,016 мільйонів гривень.
Зокрема, до них входять:
- хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах – 4 тис 563 грн на одного пацієнта виділено коштів;
- стаціонарна допомога без хірургічного втручання у стаціонарних умовах – 4 тис 563 грн;
- медична допомога при гострому мозковому інсульті – 19 тис. 332 грн;
- медична допомога при пологах – 8 тис 136 грн;
- амбулаторна, вторинна, спеціалізована та третинна (високоспеціалізована) медична допомога дорослим та дітям, включаючи медичну реабілітацію та стоматологічна допомога;
- гістероскопія – 1 тис 965 грн;
- езофагогастродуоденоскопія – 749 грн;
- колоноскопія – 943 грн;
- цистоскопія – 802 грн;
- лікування пацієнтів методом екстракорпорального гемодіалізу в амбулаторних умовах;
- психіатрична допомога дорослим та дітям;
- лікування, діагностика та та супровід осіб із ВІЛ;
- лікування осіб із психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів внаслідок використання препаратів замісної підтримувальної терапії;
- стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям.
У пологовий будинок без благодійних внесків та пакетів з медикаментами
Породілля має право на вільний вибір пологового будинку, незалежно від місця реєстрації та фактичного проживання. При цьому, жодних благодійних внесків та пакетів з медикаментами. На пологи потрібно брати лише речі індивідуального користування для себе та малюка на час перебування у лікарні.
Особисті домовленості пацієнтки з певним лікарем знаходяться поза межами програми медичних гарантій і не передбачені в пакеті послуг “Медична допомога при пологах”. Заклади охорони здоров’я отримуватимуть від НСЗУ оплату за кожні пологи у розмірі 8 136 грн. В цей тариф входить медична допомога при пологах з черговою акушерською бригадою. І не входить індивідуальний вибір лікаря.
Послуги з покращеного сервісу такі, як палата підвищеного комфорту, покращене харчування, а також додаткові послуги за бажанням відноситься до категорії платних послуг. Ці послуги потрібно сплатити офіційно через касу медичного закладу.
Лікування гострого мозкового інсульту (стаціонарна допомога) є пріоритетною послугою, яка входить в програму медгарантій. Пріоритетна означає, що заклади охорони здоров’я отримуватимуть від НСЗУ оплату за послугу за підвищеним тарифом. Пацієнт отримує безоплатно:
- діагностику гострого мозкового інсульту (КТ/МРТ, лабораторні дослідження);
- медикаментозне лікування та знеболення (відповідно до Національного переліку лікарських засобів);
- тромболітичну терапію при ішемічному інсульті;
- цілодобовий лікарський та медсестринський догляд;
- медичну реабілітацію в гострому періоді.
Медична допомога при гострому мозковому інсульту надаватиметься в 191 медичних закладах по всій Україні.
На забезпечення Програми медичних гарантій виділено 70,4 млрд грн. Приблизно 18,7 млрд грн отримає первинна ланка, всі заклади якої (понад 1500) переуклали договори з НСЗУ на 2020 рік. Також підписані контракти з усіма центрами екстреної медичної допомоги (в Україні їх 25), на оплату їхніх послуг передбачено приблизно 4,7 млрд грн за 9 місяців 2020 року.
Загалом Програма медичних гарантій у порівнянні з медичною субвенцією, збільшує фінансування на цілий ряд медичних послуг – гемодіаліз, онкологічне лікування, паліатив (мобільний та стаціонарний), медична реабілітація.
Таким чином, практично всі комунальні медичні заклади (районні, міські, обласні лікарні) країни увійшли в реформу і будуть отримувати кошти за прямим договором з НСЗУ. Від сьогодні гроші підуть за пацієнтом у поліклініки, лікарні та інші спеціалізовані заклади. Загалом проєкти договорів отримали 1 662 заклади, які надають спеціалізовану медичну допомогу.