<

Джунглі, тропіки і фантазійні сюжети: у багатоповерхівці Володимира-Волинського розмалювали стіни під’їзду

Цей запис опубліковано більш як рік тому
22:53 | 28.12.2019 / Володимир / , , /
Перегляди
72
/ Коментарі відсутні

Активісту, що мешкає у багатоповерхівці на вулиці Сагайдачного, 12 у Володимирі-Волинському, набридло дивитися на сірі стіни свого під’їзду №4. Ідея їх розмалювати прийшла в голову Тарасу Сватку і її підтримали місцеві жителі. Втілити задумане було важко, проте перед святами роботи завершили.

Ідея в Тараса з’явилася на початку 2019-го року. Її мета була дуже проста – додати під’їзду, який мешканці бачать кожного дня, затишку і позитиву.

“Зверніть увагу кожен на це місце в своєму будинку. Воно є частинкою нашого життя, частинкою нас самих. Здебільшого, під”їзди в будинках є однаковими. Єдина відмінність – в охайності, а так – суцільний стандарт. Я вирішив це змінити, наповнивши свій під”їзд різнокольоровими барвами”, – розповів Тарас Сватко у своєму дописі у фейсбуці.

Відтепер, коли до сусідів приходять гості, розповідає активіст, то вони проходять екскурсію всіма п’ятьма поверхами будівлі і фотографують малюнки, знімають відео.

Втілити ідею в життя було досить нелегко. На початку року Сватко зробив загальні збори під’їзду.

“Більшість людей відразу підтримали мою ідею, але були і такі, що категорично заперечували такий задум (лише одна квартира).
За результатами зборів ми вирішили розпочати процес, який, звичайно, лягав на мої плечі як ініціатора”.

Також Тарас Сватко домовився з керівництвом УЖК про проведення косметичного ремонту в під”їзді. Він не був в плачевному стані, але для проведення художнього розпису потребував певного покращення, розповідає активіст. Приблизно в кінці травня 2019-го цей процес розпочався і тривав близько трьох тижнів.

“Косметичний ремонт було виконано з коштів, які споживачі послуг УЖК (жителі мого під”їзду) сплачують щомісячно у вигляді плати за комунальні послуги”, – говорить активіст.

Пошук художників тривав довго і, як виявилося, коштують такі роботи дуже дорого.

“В під”їзді проживає більшість людей похилого віку, то і розрахунок був на скромний бюджет. Розумію, що праця повинна належним чином оплачуватись, але ті ціни, які мені називали були б прийнятними, коли б в цьому під”їзді проживали володимирські меценати”.

Творчу роботу, яка полягала в тому, щоб розмалювати весь під’їзд, виконала художниця і викладач Володимир-Волинського педагогічного коледжу Валентина Залуніна за символічну плату.

“Мною було проведено приблизний економічний розрахунок витрат та визначено необхідну суму, яку повинна була здати кожна квартира. Я склав список квартир і почав робити обхід. Цей момент був найважчим і переломним. Як виявилось, деяких мешканців задовольнив косметичний “безкоштовний” ремонт і вони вирішили, що художнього розпису вже не треба. Інші почали говорити, що 200 грн. це надто велика сума.

Я, звичайно, робив розрахунок на одиноких пенсіонерів і збирався взяти з них по-мінімуму, а недостачу думав перекрити власними коштами та коштами тих, кому це під силу. Але, як виявилось, ці одинокі пенсіонери здали найпершими повну суму і противились тому, щоб хтось за них докладав свої кошти. Я був приємно здивований”, йдеться в пості Тараса Сватка.

Створювали красу у під’їзді майже 5 місяців. Встигли завершити роботу до свят. Відтепер тут все частіше можна зустріти людей з захопленими поглядами, яких сусіди водять на екскурсію.

Що ж до позитиву, то звісно, місцевим мешканцям його додалося. Адже коли навкруги краса, то і жити краще, говорять люди.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 Квітня, Середа
16 Квітня, Вівторок