<

В Україні виникли проблеми з розмитненням «євроблях» із Чехії, Словаччини та Болгарії

Цей запис опубліковано більш як рік тому
08:05 | 6.07.2021 / Новини / /
Перегляди
248
/ Коментарі відсутні

В Україні виникли проблеми з розмитненням авто на Єврономер з Чехії, Словаччини та Болгарії. Наша країна ще не отримала роз’яснення від цих держав, як потрібно знімати з обліку та оформляти договір купівлі-продаж машин.

Як пише UBR, на митниці немає єдиної процедури зняття авто з обліку з цих країн, – передає OBOZREVATEL.

“Митниця ще до кінця не розуміє, як буде проходити процедура зняття з обліку: з вивезенням або без нього, з транзитними номерами чи ні, з відмітками або ж без них, з довідками чи ні … Але євроблях саме цих реєстрацій – багато” , – пояснив юрист Іван Казачук.

Відзначається, що Чехія та Словаччина не знімають з обліку машини на території своїх країн. А ввести в Україну авто з європейської реєстрацією дорого, адже тоді втрачається пільга для розмитнення.

“Тобто людям кажуть “розмитнюйтесь, але знімайтеся з обліку”. Але, щоб знятися з обліку – потрібно вивезти. А якщо вивезеш – не підпадає під цей закон. Ось тому і чекаємо роз’яснень”, – пояснив юрист.

У Болгарії ж реєстраційна база авто закрита, нею можуть користуватися тільки всередині країни. З’ясувати через неї, знятий автомобіль з обліку чи ні – неможливо. Коли авто ввозять як імпорт, то по транзитним номерами митнику видно, що з обліку вона знята. Але у випадку з болгарськими авто є труднощі.

Юрист додав, що можна направити запит від української митниці в Болгарію з метою отримання офіційної відповіді. Але відповідь може прийти через кілька місяців. А якщо авто вже знаходиться на митному оформленні, то до моменту отримання відповіді машині доведеться перебувати на митному терміналі.

Зараз власники “евроблях” в Україні чекають тимчасовий порядок, який відповідно до закону №1402-ІХ повинен бути прописаний Кабінетом міністрів протягом місяця після його вступу в силу.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

21 Липня, Неділя
20 Липня, Субота