<

В Україні продавали новонароджених дітей

18:08 | 3.08.2023 / Новини / /
Перегляди
890
/ Коментарі відсутні

Правоохоронці викрили масштабну схему переправлення новонароджених дітей за кордон під прикриттям сурогатного материнства.

Про це повідомили у Держприкордонслужбі, передає Конкурент.

За даними слідства, до масштабної схеми з торгівлі людьми причетні представники низки приватних медичних центрів з Харкова та Києва, а також інші особи – адвокати, перекладачі. Загалом 12 осіб, 2 з яких – організатори схеми, були керівниками медичних установ.

Грошова винагорода за новонароджену дитину коливалася від 50 000 до 70 000 євро.

Замовниками виступали іноземці з країн із забороненим режимом сурогатного материнства, а також які завідомо не відповідають вимогам законодавства України та Порядку застосування допоміжних репродуктивних технологій, що затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України.

Учасники групи підшуковували жінок із скрутним матеріальним становищем, які надалі погоджувалися стати сурогатними матерями для іноземних громадян. Їм обіцяли кошти у розмірі близько 12 тисяч євро. Повної інформації про умови участі в програмі комерційного сурогатного материнства жінки не отримували.

Після пологів жінок змушували, в тому числі використовуючи тиск або матеріальну залежність, реєструвати дітей в органах реєстрації актів цивільного стану, повідомляючи завідомо неправдиві відомості щодо біологічного походження дитини, визнаючи батьківство іноземців.

Надалі сурогатні матері, які за документами проходили як матері, оформляли заяви про відмову від дитини на користь іноземців, надаючи також дозвіл на вивезення дітей за кордон.

У межах слідства встановлено факти незаконного переміщення за кордон 8 немовлят та попереджено спробу вивозу за кордон ще однієї дитини, зокрема минулого року в Харкові співробітники ДПСУ та НПУ затримали замовника – іноземця під час оформлення документів.

На сьогодні перевіряється близько 40 фактів переміщення новонароджених дітей з України за кордон в порушення чинного законодавства.

У ході досудового слідства оперативні співробітники Держприкордонслужби виконали 137 ухвал на проведення негласних слідчо-розшукових дій, що дозволило отримати докази функціонування злочинної організації. Виконано низку ухвал суду щодо доступу до речей та документів, які перебували в володінні державних та недержавних установ.

Також у межах спецоперації правоохоронцями проведено понад 40 обшуків в медичних центрах, за місцем проживання учасників злочинної організації, а також кількох іноземців-замовників, під час яких виявлено та вилучено речові докази злочинної діяльності – медичну документацію, чорнові записи, комп’ютерну техніку, телефони, флеш носії тощо.

На даний час повідомлено 12 підозр організаторам і виконавцям у скоєнні злочину за ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 149, ч. 1 ч. 2 ст. 255 КК України, 5 осіб затримано в порядку ст. 208 КПК України.

Фігурантам загрожує позбавлення волі на строк від восьми до п’ятнадцяти років.

Слідчі дії у кримінальному провадженні тривають.

Заходи у тривалій спецоперації проводилися за процесуального керівництва Оболонської окружної прокуратури м. Києва і досудового розслідування слідчими Оболонського управління поліції ГУ Національної поліції у м. Києві. Оперативне супроводження здійснювали підрозділи Державної прикордонної служби України та ГУ ВБ СБУ.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

24 Липня, Середа