5 років умовно за посилку із забороненими речовинами: суд виніс вирок мешканцю Луцька
Журналісти БУГу дослідили вирок Луцького міськрайонного суду у справі про незаконне придбання та зберігання заборонених речовин в особливо великих розмірах. Обвинуваченого засуджено до 5 років позбавлення волі, однак від відбування покарання його звільнено з випробуванням.

Інцидент стався наприкінці травня 2026 року. Згідно з матеріалами суду, чоловік через месенджер Telegram у спеціалізованому каналі «Кратом Україна» придбав для власного вживання без мети збуту подрібнене листя рослини Mitragyna speciosa (кратом), обіг якого в Україні обмежено.
28 травня 2026 року він прийшов до поштомату «Нової Пошти» на проспекті Соборності у Луцьку, де забрав посилку. Одразу після цього, о 14:41, його затримали працівники поліції під час огляду місця події.
У ході перевірки правоохоронці вилучили пакет із кратомом загальною масою 384,41 грама. Згідно з відомчими нормами МОЗ України, така маса класифікується як особливо великий розмір. Дії чоловіка кваліфікували за ч. 3 ст. 309 Кримінального кодексу України.
Судове засідання та вирок
Під час судового розгляду обвинувачений повністю визнав свою вину та щиро розкаявся у скоєному. Суд застосував положення ч. 3 ст. 349 КПК України, визнавши недоцільним дослідження доказів щодо обставин, які ніким не оспорювалися.
Враховуючи те, що чоловік раніше не судимий, позитивно характеризується за місцем проживання, має міцні соціальні зв’язки (навчається та виховує неповнолітню дитину), суд дійшов висновку про можливість його виправлення без ізоляції від суспільства. На підставі ст. 75, 76 КК України суд постановив: звільнити від відбування основного покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк тривалістю 2 роки, поклавши на нього обов’язки періодично з’являтися до органу пробації та повідомляти про зміну місця проживання.
Таким чином, фактично чоловік уникнув реального ув’язнення, однак у разі порушення умов іспитового строку суд може скасувати звільнення з випробуванням і направити його для відбування призначеного покарання.
Вирок Луцького міськрайонного суду може бути оскаржений в апеляційному порядку протягом встановленого законом строку.
Слідкуйте за актуальними новинами разом із БУГ.
