<

У МОН розповіли, як реорганізовуватимуть мережу університетів

20:46 | 8.12.2023 / Новини / /
Перегляди
261
/ Коментарі відсутні

В Україні модернізують мережу вищих навчальних закладів. Це одна з вимог ЄС. Заступник міністра освіти і науки України з питань вищої освіти Михайло Винницький зазначив, що Єврокомісія вимагає конкретний план модернізації мережі навчальних закладів.

При цьому європейці готові допомогти, зокрема й фінансово, – пише 24 канал. 

Посадовець зазначив, що на початку 2024 року вже можуть оприлюднити законопроєкт «Передумови модернізації мережі». У ньому пропишуть чіткі правила розподілення, відходу від територіально відокремлених структурних підрозділів, філій і формування певних типів університетів.

Також Винницький наголосив, що у вишах треба розвивати науку.

«Найкращі топові університети світу – це заклади, які не фокусуються на бакалавраті. Там є магістерка, аспірантура. Це швидше наукові установи, а не освітні», – заявив посадовець.

І додав, що ще однією важливою функцією вишів є світоглядний розвиток студентів. За словами Винницького, це та річ, яка потребує трохи менших спільнот, не монстрів, де 25 – 30 тисяч студентів.

«Ми маємо допомогти молодій людині знайти себе. Для декого важливим є підготовка до ринку праці, і це дуже важлива функція університетів», – додав посадовець.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

21 Лютого, Середа
20 Лютого, Вівторок