<

МОН оновило правила вступу до вишів: що зміниться для бакалаврів, магістрів та аспірантів

05:19 | 7.06.2024 / Новини / /
Перегляди
546
/ Коментарі відсутні

Міністерство освіти і науки оновило порядок прийому на навчання для здобуття ступенів бакалавра, магістра та доктора філософії та мистецтва в аспірантурі у 2024 році.

Про це повідомили у відомстві, – інформує «УП. Життя».

Зміни спрямовані на підтримку закладів вищої освіти, розташованих у прифронтових і прикордонних областях. Для абітурієнтів, які обирають ці виші, підвищать регіональний коефіцієнт – показник, на який множиться конкурсний бал вступника:

  • для закладів освіти, розташованих у Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській та Чернігівській областях, регіональний коефіцієнт становитиме 1,07;
  • у Дніпропетровській і Полтавській областях, а також у Бучанському районі Київської області, коефіцієнт дорівнюватиме 1,04.

Вступники, які вже мають ступінь магістра і хочуть здобути ще одну вищу освіту, зможуть вступати до вишу без ЄВІ та ЄФВВ. Їм достатньо буде скласти внутрішні іспити безпосередньо в закладі освіти.

Для вступу на доктора філософії/мистецтва потрібно скласти ЄВІ у 2024 році з оцінкою не менше 150 балів за кожен з компонентів іспиту. Якщо абітурієнт складав ЄВІ у 2023 році, то для вступу йому потрібно мати не менше 130 балів з тесту з іноземної мови. Сертифікати, які посвідчують знання іноземної мови, не надають доступу до вступу в аспірантуру у 2024 році.

Випускники бакалаврату 2023 року, які зареєстровані та проживають на тимчасово окупованих територіях або в населених пунктах, де тривають бойові дії, мають особливі умови для вступу на магістратуру. Вони можуть отримати рекомендацію для зарахування, якщо вступають до того ж закладу вищої освіти, де здобули ступінь бакалавра, за спеціальностями, визначеними у відповідному переліку.

Якщо в цьому університеті немає магістерської програми за їхньою спеціальністю, вони можуть вступати до будь-якого переміщеного вишу або університету в Запорізькій, Київській, Миколаївській, Сумській, Харківській та Чернігівській областях.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 Липня, Субота