<

У Ковелі під час ракетних обстрілів пацієнту пересадили серце

Цей запис опубліковано більш як рік тому
21:03 | 27.10.2022 / Новини / , , /
Перегляди
178
/ Коментарі відсутні

Четверту добу живе з новим серцем Микола Семенюк. Чоловіка оперували під час ракетних обстрілів на Волині 22-го жовтня.  Операцію зробили лікарі Ковельського медичного територіального об’єднання.

Нині пацієнт почуває себе добре, інформує Суспільне. 

Зі слів кардіохірурга Володимира Танського, чоловіка привезли до медзакладу у вкрай тяжкому стані, у нього був кардіологічний шок. В цей час до лікарні поступив пацієнт після автомобільної аварії з важкою черепно-мозковою травмою, була діагностована смерть головного мозку, і родичі померлого погодилися на органний забір, – говорить Володимир Танський.

З його слів, лікарі Ковельського медичного територіального об’єднання вперше без допомоги колег з інших лікарень зробили органний забір і пересадку донорського серця. Це також перша трансплантація від часу повномасштабного вторгнення росії в Україну, – додає Володимир Танський.

Під час операції у Ковелі пролунали вибухи, але роботу в операційній не зупиняли.

Кардіологиня Ольга Танська каже, що показники у пацієнта всі в нормі, іде стандартна терапія.

«Сподіваємося, що цього тижня ми переведемо його в соматичне відділення і попереду його чекає тривала реабілітація. Перші пів року такі пацієнти вимушені приймати багато препаратів», – говорить лікарка.

Прооперований Микола Семенюк дякує лікарям та Збройним силам України за те, що живий. Розказує, що п’ять років тому, йому діагностували патологію серця — ішемічну кардіоміопатію, почував себе погано, була задишка. На трансплантацію чекав понад два роки.

Під час обстрілу Ковеля в лікарні оперували ургентно, скасували лише планові операції, – розповів керівник медзакладу Валентин Вітер. З його слів, у Ковельському медоб’єднанні за три роки здійснили 26 трансплантацій: пересадили 21 нирку та 5 сердець.

Нагадаємо:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 Травня, Неділя